Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Włącznik światła na pilota.

25 Lip 2008 21:50 2621 4
 • Poziom 10  
  Witam.
  Mam włącznik światła na pilota. Po prostu jak się naciśnie przycisk w pilocie to włącza się światło. Ale kiedyś zauważyłem, że kiedy ładowałem w tym pokoju akumulator samochodowy to włączyło się światło, niedawno podczas burzy też włączyło mi się światło.
  Mógłby mi ktoś wyjaśnić czego tak się dzieje?

  Myślę, że podczas burzy jak i podczas ładowania akumulatora następowało jonizowanie powietrza, ale jaki to miałoby wpływ na działanie odbiornika podczerwieni w wyłączniku?
 • Relpol przekaźniki
 • Poziom 19  
  W obydwu przypadkach ja bym postawił na zakłócenia rozchodzące po przewodach energetycznych. Tak w przypadku włączenia prostownika jak i pobliskiego wyładowania atm. powstaje impuls zakłócający mogący mieć wpływ na urządzenia elektroniczne. Jonizacja powietrza raczej nie ma na to wpływu.
 • Relpol przekaźniki
 • Poziom 13  
  Bartol01 napisał:
  Witam.
  Mam włącznik światła na pilota. Po prostu jak się naciśnie przycisk w pilocie to włącza się światło.  Witam :)


  Czy mógłbyś go bardziej przedstawić? Jakiś schemacik? Czy by to gotowy KIT ?

  Pytanie mam z ciekawości. Jest dość dużo tego jak się okazuje, ale chciałbym wybrać z pośród 2, które już mi wcześniej jeden z kolegów polecił.

  []
 • Poziom 10  
  To jest gotowy kit. Schematu nie za bardzo moge zrobić bez rozwalania tego. Ale zjawisko to nie występuje tylko podczas włączania prostownika tylko przez cały czas ładowania, tak samo podczas burzy również po wyładowaniu atmosferycznym co jakiś czas sie włącza