Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung DVD-P181 zniknął polski język i inne problemy

25 Lip 2008 23:32 6918 11
  • Poziom 2  
    Witam, sprzęt jak w temacie. Dziś musiałem "zresetować" urządzenie odcinając zasilanie, bo zawiesiło się i nie reagowało na żaden przycisk z panelu i pilota. Po ponownym włączeniu na powitalnym ekranie zniknął język polski jako jedna z opcji i w jego miejsce pojawił się jakiś inny. Równocześnie obraz jest teraz zielony (ze złącza euro) bądź czarno-biały (z chincha). Naciskam na pilocie przycisk zmiany wyjścia video i nic to nie daje (przed problemem zmieniało to nieco kolorystykę obrazu).

Myślę że w jakiś sposób wykasowane zostały ustawienia regionalne i dvd wysyła do telewizora obraz w jakimś niestandardowym formacie. Odtwarzacz ma opcje aktualizacji softu przez płytę cd-r, może by to pomogło, ale boję się stracić gwarancję, mam go od kilkunastu dni dopiero. W instrukcji nic nie pisze o czymś takim.

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.
  • Poziom 16  
    Witam
    Spróbuj ustawić region,TU jest instrukcja.
  • Poziom 2  
    Nie reaguje na te kody, chociaż jeszcze z nimi poeksperymentuję.. Ale skoro dvd się odtwarzają o nie wiem czy kwestia regionu?
  • Poziom 12  
    spróbuj na stanbay nacisnąć stop parę sekund jak nie pomoże zanieś do serwisu dvd
  • Poziom 1  
    Nie tworzyłam nowego forum,bo moje pytanie dotyczy napisów,których w góle nie wykrywa,tak jakby nie było ich na płycie,szukając w internecie to poradą na to jest wgranie nowego porogramowania lub zabawa przy pomocy tego programu workshop i moje pytanie jest takie co lepiej?
    Chciałam z góry poiwedziec że nie mam pojęcia o co chodzi z tym programem i jak można sprawdzic jaki typ napisów jest w danym filmie.
    Bardzo ale to bardzo proszę o odpowiedź krok po kroku i łopatologicznie,jestem kobietą ikompelnie nie orientuję sie w tym temacie:cry:
  • Poziom 2  
    Witam.
    Mam to samo z DVD co MAZAQ1,czyli zielony itp.Gdzie można znależć soft do tego DVD bo na stronach Samsunga nie ma go.Myślę że to by pomogło
  • Poziom 23  
    Zdarza się że w obrazie dominuje w tym modelu dvd samsunga zielony kolor. Jest to wina softu. Po zmianie podłączenia z euro na chinch z zasady usterka ustępuje. Nowe oprogramowanie nie jest jak na razie dostępne.
  • Poziom 24  
    Mam dokładnie ten sam problem, tzn. brak polskiego języka w menu i brak koloru, zniknęła możliwość zmiany parametrów wyjścia na TV w menu, jak sobie z tym poradzić?
  • Specjalista techniki DVD
    Pilotem serwisowym ustawić właściwe opcje w Bit Table czyli należy udać się do serwisu samsunga.
  • Poziom 24  
    Czyli problemu nie da się rozwiązać poprzez aktualizację softu?
    Ściągnąłem pliki z podanych lokalizacji ale są to pliki z rozszerzeniem bin. Programy do nagrywania rozpoznają ten plik jako obraz płyty ale uszkodzony. Spróbowałem ten plik bin. nagrać na płytkę ale DVD nie wykryło nic. Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł?
  • Poziom 24  
    Ponawiam prośbę o pomoc!
    Może ktoś jeszcze coś doradzi? Czy tylko wizyta w serwisie Samsunga?
  • Poziom 9  
    Mam identyczny problem. Niby firmware mam ale nawet pliki.cue nie widzi DVD. Czy może ktoś rozwiązał już ten problem sam, bez wizyty w serwisie. A jak w serwisie to ile to kosztuje?