Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

rozbieranie rdzenia transformatora

26 Jul 2008 03:10 4263 6
  • Level 14  
    Witam.

Posiadam dwa nieduże transformatory TS 40/78 i chciałbym je rozebrać i przezwoić tak, żeby zasilić nimi 2 końcówki mocy po około 25W.
    Nie wiem jak rozebrać rdzenie, żeby ich nie uszkodzić.
    Szukałem, ale nic nie znalazłem.
    Pozdrawiam
    rozbieranie rdzenia transformatora

[]
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 19  
    Opaskę na rdzeniu rozłączyć...jest chyba zlutowana na zakładkach. Rdzeń powinien się rozdzielić na połowy i wyjść. Karkasy pewnie zalakierowane, ale można delikatnie je rozdzielić. Po przezwojeniu złóż rdzeń w tej samej pozycji i mocno ściśnij opaską. Zwróć uwagę na sposób i kierunek nawijania zwojów na poszczególnych karkasach.
  • Level 14  
    Witam rozebrałem transformator według opisu.
    Nie wiem jak policzyć napięcia na uzwojeniu wtórnym?
    Uzwojenie pierwotne zostawiłem oryginalne tzn.110 na jednej połówce karkasu i 110 na drugiej.
    Chciałbym uzyskać napięcie symetryczne 26V, czyli mam policzyć sobie 26V na jedną połówkę karkasu i z wymiarów rdzenia przechodzącego przez jedna połówkę karkasu czy dobrze myślę?

Dodano po 36 [sekundy]:

Wymiary rdzenia to 1.5cm na 2.6cm

[]
  • Level 29  
    Nie widzę w katalogu transformatora TS 40/78 ?
    Na zdjęciu jest 40/53. Ma on na uzwojeniu wtórnym 16,5V.
    Połącz uzwojenia wtórne z obu transformatorów szeregowo i będziesz miał podstawę do zrobienia zasilacza symetrycznego.
  • Level 14  
    To zdjęcie to jest tylko przykład jakiego typu transformator chciałem rozebrać, a mój to TS40/78
    W załączniku w pdfie jest ten transformator.
    Pozdrawiam.

[]

=================================================
    Mam jeszcze takie pytanko, żeby nie zakładać nowego tematu. Ile można uzyskać mocy z transformatora o rdzeniu EI i wymiarach 3,6x3,6cm
    Pozdrawiam.

[]
  • Level 18  
    Podaj rozkrój kolumny środkowej wchodzącej w karkas.
  • Level 14  
    podałem 3,6x3,6
pcbway logo