Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

rozbieranie rdzenia transformatora

26 Lip 2008 03:10 3861 6
  • Poziom 14  
    Witam.

Posiadam dwa nieduże transformatory TS 40/78 i chciałbym je rozebrać i przezwoić tak, żeby zasilić nimi 2 końcówki mocy po około 25W.
    Nie wiem jak rozebrać rdzenie, żeby ich nie uszkodzić.
    Szukałem, ale nic nie znalazłem.
    Pozdrawiam
    rozbieranie rdzenia transformatora

[]
  • Poziom 19  
    Opaskę na rdzeniu rozłączyć...jest chyba zlutowana na zakładkach. Rdzeń powinien się rozdzielić na połowy i wyjść. Karkasy pewnie zalakierowane, ale można delikatnie je rozdzielić. Po przezwojeniu złóż rdzeń w tej samej pozycji i mocno ściśnij opaską. Zwróć uwagę na sposób i kierunek nawijania zwojów na poszczególnych karkasach.
  • Poziom 14  
    Witam rozebrałem transformator według opisu.
    Nie wiem jak policzyć napięcia na uzwojeniu wtórnym?
    Uzwojenie pierwotne zostawiłem oryginalne tzn.110 na jednej połówce karkasu i 110 na drugiej.
    Chciałbym uzyskać napięcie symetryczne 26V, czyli mam policzyć sobie 26V na jedną połówkę karkasu i z wymiarów rdzenia przechodzącego przez jedna połówkę karkasu czy dobrze myślę?

Dodano po 36 [sekundy]:

Wymiary rdzenia to 1.5cm na 2.6cm

[]
  • Poziom 29  
    Nie widzę w katalogu transformatora TS 40/78 ?
    Na zdjęciu jest 40/53. Ma on na uzwojeniu wtórnym 16,5V.
    Połącz uzwojenia wtórne z obu transformatorów szeregowo i będziesz miał podstawę do zrobienia zasilacza symetrycznego.
  • Poziom 14  
    To zdjęcie to jest tylko przykład jakiego typu transformator chciałem rozebrać, a mój to TS40/78
    W załączniku w pdfie jest ten transformator.
    Pozdrawiam.

[]

=================================================
    Mam jeszcze takie pytanko, żeby nie zakładać nowego tematu. Ile można uzyskać mocy z transformatora o rdzeniu EI i wymiarach 3,6x3,6cm
    Pozdrawiam.

[]
  • Poziom 18  
    Podaj rozkrój kolumny środkowej wchodzącej w karkas.
  • Poziom 14  
    podałem 3,6x3,6