Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Glosna praca wentylatorka na karcie graficznej NVIDIA GFORCE

26 Lip 2008 09:36 3501 11
  • Poziom 17  
    Witam przy starcie komputera bardzo glosno pracuje mi wentylatorek na karcie graficznej NVIDIA GFORCE 2 MX/MX 400.
    Karta ma juz jakies 6 lat, ale wentylatorek pracuje tylko przy stacie jak wspomnialem pozniej juz cicho wie ktos jak temu zaradzic?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 17  
    Czy sa takie male wentylatorki zeby dokupic do karty graficznej?
  • Poziom 27  
    Wyjmij wentylatorek, zdejmij naklejkę od spodu wentylatorka, wyjmij dwoma igłami uszczelkę, kup olej do silników wysoko-obrotowych w sklepie elektronicznym wpuść kropelkę poskładaj i będzie chodził, ja tak smaruje wentylatory od 5 lat i wszystko chodzi cicho.
  • Poziom 16  
    Marcin230 napisał:
    Ta karta może spokojnie działać bez wentylatora. Wystarczy wymienić radiator na jakiś lepszy, choć może też pozostać ten płaski (bo taki zapewne jest).

Z tego co pamiętam na większości takich kart radiator to mały kawałeczek aluminium i większość "roboty" robi właśnie wentylator. Z reguły trzeba dać jednak większy radiator. Wydaje mi się że montowanie przez producentów takich układów chłodzenia to był czysty marketing. Karty spokojnie mogły chodzić na chłodzeniu pasywnym, ale z wentylatorem wyglądały na lepsze, szybsze, bardziej "pro". No a jeśli już trzeba było zainstalować wentylator to oszczędzali na radiatorach.

Najlepiej dać jakiś stary radiator od procka. Z montażem można sobie poradzić łatwo nawiercając w radiatorze otwory na śrubki i przykręcając go ze sprężynkami w roli podkładek. Ewentualnie jakieś spoiwo termoprzewodzące.
  • Poziom 17  
    Hmm a jeszcze jedno bo ta glosna praca wentylatorka jest tylko jak sie komputer uruchamia potem jest okej czemu na poczatku tylko tak halasuje
  • Poziom 39  
    Cytat:
    Hmm a sa takie male wentylatorki zeby dokupic do karty graficznej??
    Są dostępne wszelkie możliwe rozmiary - niedawno kupiłem na Allegro ->"RASURBO BASIC SILENT FAN 40x40x10mm, 19dB" do mojej ATI R9550. Nie wiem jaki tam u Ciebie jest, ale można kupić każdy rozmiar !
  • Poziom 18  
    Marcin230 napisał:
    Wentylator ma stale takie samo napięcie.

Jest kolega w błedzie.
    A odnośnie blaszki na radiator to na pewno nie zastąpi to tradycyjnego radiatorka.