Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Przedłużacze helukabelPrzedłużacze helukabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz antenowy do radiówki?

26 Lip 2008 10:36 3146 18
  • Poziom 11  
    Witam
    mam kartę radiówke do internetu wl-u350b na usb , czy jest jakiś wzmacniacz antenowy który pozwoli dać kabel (ok 5m na końcówkach rp-sma) pomiędzy kartą a anteną? podpięcie samego kabla powoduje że sieć jest nie odnaleziona. Pozdr.
  • Przedłużacze helukabelPrzedłużacze helukabel
  • Poziom 43  
    jest ale nie radze. Podaj jaka masz antene, jak daleko do bazy i jakie warunki optyczne.
  • Poziom 11  
    antena zwykła "patykowa" dookólna nie moge dać nic innego co ma kabel bo nie działa, sygnał łapie chyba z odbicia bo nadajnik jest zasłonięty przez budynek, aby był widoczny (nadajnik) bez przeszkód potrzebuje właśnie dodatkowe 4-5m kabla dla anteny.Do nadajnika ok 150-200m
  • Przedłużacze helukabelPrzedłużacze helukabel
  • Poziom 18  
    Coś nas Ty chyba okłamujesz 200 m do AP i 4 metry kabla i nie działa ?? No bez jaj :-) Kup sobie porządną antenę i nie ma cudów ja mam prawie 700m i 11 metrów kabla do tego antena z allegro najtańsza a w środku motylek wygięty z drutu ...
  • Poziom 11  
    :| po co mam kupować skoro nie mam pewnosci czy zadziała? podpinałem panelówke z kablem chyba 2m i tez nie działała wiec doszedłem do tego że karta traci zasięg przez kabel. jak podepne kabel 6m na usb pomiedzy kompem a kartą to też nie dział a jak 5m to jest ok, dlatego myślałem że z antenowym może być podobnie.
  • Poziom 18  
    Pewnie podłączałeś zepsute anteny ...... Człowieku to szaleństwo podłączać wzmacniacz na odległość 200m z widocznością optyczną.

Dodano po 50 [sekundy]:

A te panelówki z tym kablem to były już na dachu czy czymś tam gdzie widać AP ?? 90% paneli to anteny kierunkowe i z okna gdzie widzisz inny budynek to sobie panelem możesz łapać gołębie :-]

Dodano po 1 [minuty]:

USB to co innego dlaczego mieszasz pojęcia ??
  • Poziom 11  
    KrzysztofS napisał:
    Pewnie podłączałeś zepsute anteny ...... Człowieku to szaleństwo podłączać wzmacniacz na odległość 200m z widocznością optyczną.

Dodano po 50 [sekundy]:

A te panelówki z tym kablem to były już na dachu czy czymś tam gdzie widać AP ?? 90% paneli to anteny kierunkowe i z okna gdzie widzisz inny budynek to sobie panelem możesz łapać gołębie :-]

Dodano po 1 [minuty]:

USB to co innego dlaczego mieszasz pojęcia ??

antena patykowa działa bez kabla więc jak ma być zepsuta?
    panelowa działa z inną kartą w innym kompie w innym miejscu więc też dobra. (wcale nie widzi AP a działa)

USB to przykład że długość (kabla :) ) ma znaczenie.

Twój post nie zawiera nic co pomoże w rozwiązaniu problemu :(
  • Poziom 17  
    A może problem nie w kablu a w tym zę to róznecharakterystiki anten . Panelówka ma charakterystykę kierunkową a patyk dookólną. Czyli patyk sam sobie kierunek znajdzie.
  • Poziom 18  
    Twój post nie zawiera nic co pomoże w rozwiązaniu problemu. Sam jesteś w tym przypadku problemem .. To Ci nie pomoże "A te panelówki z tym kablem to były już na dachu czy czymś tam gdzie widać AP ?? 90% paneli to anteny kierunkowe i z okna gdzie widzisz inny budynek to sobie panelem możesz łapać gołębie :-]" To działaj dalej
    Powodzenia

Dodano po 5 [minuty]:

Nie nie mogę jak możesz porównywać kabel od USB do kabla antenowego od wifi ?? USB ma w standardzie 5 metrów i to jest ten problem. A tak w zasadzie jak nie masz pojęcia o wifi i wygadujesz pierdoły w wzmacniaczu na dystansie 200m to może kup sobie po prostu przedłużacz do USB i przestań szarpać. Na allegro masz 5 metrowe aktywne ..... Wsadź kartę w jakieś hermetyczne pudełko i po problemie

Dodano po 2 [minuty]:

A tak poza tym to zdajesz sobie sprawę z tego że Polskie prawo zabrania przekraczania mocy 100mW na 2,4GHz ??
  • Poziom 11  
    KrzysztofS napisał:
    Twój post nie zawiera nic co pomoże w rozwiązaniu problemu. Sam jesteś w tym przypadku problemem .. To Ci nie pomoże "A te panelówki z tym kablem to były już na dachu czy czymś tam gdzie widać AP ?? 90% paneli to anteny kierunkowe i z okna gdzie widzisz inny budynek to sobie panelem możesz łapać gołębie :-]" To działaj dalej
    Powodzenia

Dodano po 5 [minuty]:

Nie nie mogę jak możesz porównywać kabel od USB do kabla antenowego od wifi ?? USB ma w standardzie 5 metrów i to jest ten problem. A tak w zasadzie jak nie masz pojęcia o wifi i wygadujesz pierdoły w wzmacniaczu na dystansie 200m to może kup sobie po prostu przedłużacz do USB i przestań szarpać. Na allegro masz 5 metrowe aktywne ..... Wsadź kartę w jakieś hermetyczne pudełko i po problemie

Dodano po 2 [minuty]:

A tak poza tym to zdajesz sobie sprawę z tego że Polskie prawo zabrania przekraczania mocy 100mW na 2,4GHz ??

KrzysztofS napisał:
    "A te panelówki z tym kablem to były już na dachu czy czymś tam gdzie widać AP ??

tak była podpięta z 2 metrowym kablem i widać bylo AP i nie działa

KrzysztofS napisał:
    z okna gdzie widzisz inny budynek to sobie panelem możesz łapać gołębie :-]"

o tym już pisałem:|

KrzysztofS napisał:
    może kup sobie po prostu przedłużacz do USB i przestań szarpać.."

ja szukam rozwiązania na kabel antenowy nie USB

KrzysztofS napisał:
    A tak poza tym to zdajesz sobie sprawę z tego że Polskie prawo zabrania przekraczania mocy 100mW na 2,4GHz ??"

o wszystkim tylko nie o tym co trzeba..:cry:

Dodano po 5 [minuty]:

KrzysztofS napisał:
    .. 11 metrów kabla do tego antena z allegro najtańsza a w środku motylek wygięty z drutu ...

czy możliwe że do kart PCI się da takie kable długie dawać a do tych na USB nie? karta ma już troche lat.

Dodano po 4 [minuty]:

KrzysztofS napisał:
    ...... Człowieku to szaleństwo podłączać wzmacniacz na odległość 200m z widocznością optyczną....

pisałem

..sygnał łapie chyba z odbicia bo nadajnik jest zasłonięty przez budynek, aby był widoczny (nadajnik) bez przeszkód potrzebuje właśnie dodatkowe 4-5m kabla dla anteny
  • Poziom 18  
    Miałem kiedyś usb i zdaje się było tam z 8 metrów .... 4m to nie jest długi kabel .... i powinno to działać tylko jak już pisałem coś musi być popsute skoro jesteś pewny na 100% że antena była sprawna to pewnie coś nie tak z karŧą masz .... Choć jest możliwe ale mało że ta karta nie współpracuje z "zwartymi" antenami a te paneliki o których wspominasz są zapewne taki a ten podłączony patyczek pewnie nie ..... Ale to mało prawdopodobne ....
  • Poziom 11  
    na usb najprościej ale.. karta wtedy będzie wystawiona na działanie czynników (szkodników ludzkich też :) ) zewnetrznych , dlatego ta afera :D
  • Poziom 18  
    Ja wiem, Antene tak samo mogą ukraść ....... Choć strata mniejsza. Zawsze możesz kupić taniego ralinka RT2506 na allegro i na takim dystansie że średniej klasy panelówką będzie działać nawet z 10m kablem. Taki ralink na PCI to maks 30-35 zł
  • Poziom 43  
    Nie linkuje sie polaczen wifi przez budynki... Jak juz koniecznie chcesz to na allegro sa watowe dopalki i 28dBi gridy;] Na pewno sie zlinkuje ;]

A tak na serio - Karta PCI, panel 12dBi z Interline na jakims 5m przewodzie i musi dzialac. Ta usb to niewiadomo co to...
  • Poziom 18  
    piterus99 - Przestań bo jeszcze faktycznie tak zrobi :-)
    Wiadomo co to za USB wl-u350b
  • Poziom 11  
    KrzysztofS napisał:
    Ja wiem, Antene tak samo mogą ukraść ....... Choć strata mniejsza. Zawsze możesz kupić taniego ralinka RT2506 na allegro i na takim dystansie że średniej klasy panelówką będzie działać nawet z 10m kablem. Taki ralink na PCI to maks 30-35 zł

dokładnie o to chodzi :)
    karte wole mieć na USB (laptop) ewentualnie PCMCIA

piterus99 napisał:
    Nie linkuje sie polaczen wifi przez budynki... Jak juz koniecznie chcesz to na allegro sa watowe dopalki i 28dBi gridy;] Na pewno sie zlinkuje ;]

i tak nie wiem o so chodzi :)
  • Poziom 18  
    Jeżeli Koledze nie działają przedłużki USB (lub nie chce ich stosować) to najtańszym rozwiązaniem jest zakupienie `przedłużki` do anteny czyli kabelek z jednej strony zakończony rpsma męski a z 2`giej żeński.
  • Poziom 12  
    duża moc = słaba jakość takie wzmacniacze tylko zakłócają lepiej zainwestować w lepszy sprzęt. dobra antena i ap w skrzynce pod anteną. też kiedyś bawiłem sie w wzmacniacze i nic mi to niedało
  • Poziom 11  
    tygrys5232 napisał:
    Jeżeli Koledze nie działają przedłużki USB (lub nie chce ich stosować) to najtańszym rozwiązaniem jest zakupienie `przedłużki` do anteny czyli kabelek z jednej strony zakończony rpsma męski a z 2`giej żeński.

lecz wtedy nie mam sygnału