Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Aktywny filtr subwoofera-czy to będzie działać??

26 Lip 2008 11:07 3757 9
  • Poziom 16  
    Witam wszystkich serdecznie. Mam wzmacniacz do subwoofera na mostku TDA7294 i na wejściu układu jest aktywny filtr dolnoprzepustowy. Nie posiada on żadnych regulowanych parametrów. Analizując różne filtry wpadłem na pomysł, żeby przerobić mój filtr tak, żebym mógł regulować częstotliwość odcięcia. Czy zamiast rezystora 10kΩ mogę wstawić potencjometr i będę mógł regulować odcięcie filtra??? Jeśli nie to powiedzcie co zrobić żeby uzyskać regulację. Z góry dzięki wielkie:):):):):)

• Poziom 15  
    Aktywny filtr subwoofera-czy to będzie działać?? Powinno chodzić, ale nie jestem pewien. W/w schemat działa na 100%, wiem bo sam złożyłem filtr oparty o ten schemacik ;)
    Mam nadzieje że ci pomoże i że nelik się nie obrazi :D
  • Poziom 16  
    Dzięki za zainteresowanie tematem :):):) No właśnie rozpatrywałem to pod kątem właśnie tego schematu który Ty wrzuciłeś.ale może trzeba zrobić jeszcze jedną zmianę bo tak teraz myślę, to chyba ten potek będzie ściszał sygnał bardziej chyba tak:

jeśli sie mylę to poprawcie mnie. :):):)
  • Poziom 15  
    Nie jestem pewien, ale chyba powinno być w pożądku. Wyprować dwa kable z tego miejsca sprawdź czy działa, a jak będzie źle, to wlutujesz zpowrotem radka :D
  • Poziom 16  
    no racja. a jeśli nie ten 10k to zamiast tego 15k wstawię potka i zobaczę. chyba nic nie popsuje :):) bo jeśli nie daj boże to będę w kropce heheh bo szykuje sie impreza i zostanę bez końcówki do suba a to już będzie przypał na maxa.
  • Poziom 15  
    Daj znać jak już coś zepsujesz :D
  • Poziom 16  
    Sory za długą nie obecność.......miałem sporo spraw na głowie i jeszcze dziś dostałem mandat;/;/;/ Co do tematu co nie wiem jeszcze bo nie sprawdzałem. nie długo wystawiam sprzęt wiec na razie sobie to podaruje. Kiedy sie uporam ze wszystkim to sprawdzę wszystko. Temat odświeżę po przeróbce:):) Czyli za jakieś kilka dni. Pozdrawiam serdecznie :):)