Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vectra 1.6 nie wyłancza benzyny po przełączeniu na gaz

26 Lip 2008 11:22 2247 6
  • Poziom 19  
    Witam dzieje sie taka sytuacja jak w temacie.
    Vectra normalnie chodzi na benzynie po przełączeniu na gaz zaczyna ją zalewać. Doszedłem do tego że po wyłączeniu pompy benzyny idzie normalnie. Czyli nie odłącza benzyny po załączeniu na gaz. Byłem już z tym kiedyś u gaziarza zrobił z tym. Tylko nie chciał mi powiedzieć co i jak. Wiem napewno że sterownik Al-700 jest sprawny. A to z tego że gaziarz wczesniej jak działo sie to samo nic z nim nie robił;-). Wie ktoś może co to może być??
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 39  
    Może przekaźnik odcinający pompę ma styki na zbyt mały prąd i sklejają się przyrozwieraniu obwodu pompy. RAda - zastosować większy-na większy prąd na stykach.
    Pozdr.J.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 2  
    Benzyna powinna być odcięta emulatorem wtrysku. Sprawdź czy dochodzi do niego 12V po przełączeniu na gaz i czy ma dobrą masę. Jeżeli jest masa i dochodzi 12V a nie odcina to uszkodzony jest emulator.
  • Poziom 20  
    We wszystkich takich przypadkach jakie miałem z oplami zawsze lał wtryskiwacz. Odłącz go na próbę.
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    Sprawdź emulator jeśli takowy posiadasz, a jeśli nie to sprawdź przekaźnik odłączający wtrysk.Przekaźnik ma wpięte styki normalnie otwarte szeregowo w obwód zasilania wtrysku. Podczas pracy na gazie powinien mieć zasilanie i rozwierać obwód wtrysku.
  • Poziom 23  
    Wystarczy wypiac wtyczke od wtryskiwacza i bedzie wiedział czy przekaznik czy oring pod wtryskiem
  • Poziom 19  
    Szukałem szukałem i znalazłem. Przekaźnik który przy przełączaniu na gaz miał odłączać benzynę został zalany. (jestem ze śląska wczoraj mocno polało). Jakiś idiota który go montował nie zasłonił go wogulę i spod kuł na niego chlapało....

Temat zamykam Dzięki za info...

Ps. Puł dnia roboty ale zaoszczędziłem 50zł na gaziarzu no plus dojazd 50km. Oraz ujołem gaziarzowi troche śmiechu. Bo na pewno się śmiał jak za wymianę przekaźnika wcześniej brał 50zł.

Ps2. Czyli AdamWro miał racje;-)