Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czym odchylać wiązke w Popelscanie, konkretnie.

motykami 26 Lip 2008 13:07 1097 8
  • #1 26 Lip 2008 13:07
    motykami
    Poziom 18  

Witam, zabieram się do składania projektora Popelscana na 532nm 60mW i dwóch połączonych modułach czerwonych z nagrywarki (jeszcze nie wiem czy będę łączył kolory dichrem czy po prostu puszcze "obok siebie"). No i tutaj moje pytanie, czym najlepiej odchylać wiązkę ? Zaplanowałem na to do 200zł (tzn. na sam układ odchylania) no i moje pytanie czy da się za to kupić cokolwiek sensownego ?

Szukałem sporo na elektrodzie ale nigdzie nie ma konkretnej odpowiedzi co jest najlepsze w takiej granicy cenowej. Domyślam się że żadnych galv za to nie kupię...
    Znalazłem na stronie wobit.pl silnik krokowy o symbolu 25by2406, widziałem że ktoś robił już popelka na tych silnikach, jego cena nie jest wygórowana (około 25zł/szt). Tylko moje pytanie, czego mogę się w ogóle spodziewać po tych silnikach ? Dadzą one jakiś sensowny efekt ?

Pewien czas temu złożyłem Popelka na silnikach z drukarki igłowej, (miały bardzo mały kąt odchylenia) i działały bardzo nie równo, szczerze powiedziawszy byłem zupełnie zawiedziony działaniem popelscana na tych silnikach ponieważ nie były one nawet w stanie narysować prostych figur typu kwadrat, trójkąt, koło.

Tak więc co radzicie w tych granicach cenowych, czy te krokowce z wobitu będą ok ? Bardzo był bym wdzięczny gdyby ktoś kto ma złożonego popelka na tych lub innych krokowcach podesłał mi jakieś konkretne fotki lub filmik i opinie co potrafi taki laser.

Pozdrawiam, motykami.

• Pomocny post
    #2 26 Lip 2008 13:12
    mounter
    Poziom 21  

ściągnij sobie skanery z chin, kupisz za 150zł z driverami 4-5kpps

• #3 26 Lip 2008 14:07
    motykami
    Poziom 18  

"mori.pl" mógłbyś ciut więcej powiedzieć na ten temat ? Co to za skanery ? Gdzie i skąd mogę to zamówić no i czego się mogę się spodziewać po tych galvach (5kpps to już nie tak mało z tego co się orientuję). Bardzo mnie tym zaciekawiłeś i gdyby cena rzeczywiście była w granicach 150-200zł jak najbardziej bym się na coś takiego pisał.

Powiedz coś więcej na ten temat.
    Pozdrawiam, motykami.

• Pomocny post
    #4 26 Lip 2008 14:46
    mounter
    Poziom 21  

ze stanów możesz mieć dobry skaner 20kpps za 120-150zł, do tego sterowniki po 100zł lub wykonasz samemu :)

te "galva" to silniki krokowe, jednak o bardzo dużej szybkości i charakterystyce przeciętnych galv

musisz poszukać na chińskim ebayu czy jakim kolwiek innym
    serwisie aukcyjnym, o ile sie nie mylę ostatnio widziałem
    skanery 5-6kpps za 29$ za sztukę :) dolar tani, więc sie opłaca :)

do tego potrzebujesz prosty sterownik, dostępny na wielu stronach
    możesz też wykorzystać zaawansowany sterownik od kolegi z mojego forum :)

• #5 26 Lip 2008 16:53
    motykami
    Poziom 18  

Hmm... ok, przeglądnąłem ebay.com oraz niemiecki ebay, ale niestety nie znalazłem nic co by mnie interesowało, jedynie co to znalazłem galva 50k za jakieś 300$ co dla mnie jest zupełnie nie dostępne. Mógłbyś mi podesłać chociaż jeden link do tych zestawów o których Ty mówisz ? Naprowadziło by mnie to chociaż na trop jak szukać...

Z góry wielkie dzięki, pozdrawiam, motykami.

• #7 26 Lip 2008 21:34
    motykami
    Poziom 18  

Ok dzięki wielkie za linki już wiem przynajmniej jak szukać takich rzeczy na ebayu ...

Teraz tylko nurtuje mnie kolejne pytanie, a mianowicie: powiedzmy że zakupię 2 takie galva (coś w stylu tych z linku pierwszego "Cambridge Technology 6870" no i jaki ja mam do tego zrobić wzmacniacz ? Powiedzmy że chciałbym tym sterować z Popelscana, więc jak się domyślam cały sterownik pozostaje taki sam, tylko muszę dorobić inne wzmacniacze specjalnie pod te galva. No i teraz moje pytanie: jak taki wzmacniacz wygląda ? Masz może jakiś projekt tego wzmacniacza no i czy da się to jakoś w łatwy sposób złożyć (żeby się nie okazało że wpakuje kasę w galva a nie będę miał nimi jak sterować)

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi (kliknąłem pomógł bo rzeczywiście mi sporo pomogłeś, a przynajmniej wyjaśniłeś trochę...). Motykami

• #8 27 Lip 2008 09:08
    HouseDeeJay
    Poziom 16  

Witam. Wzmacniacz nie jest aż tak skomplikowany. Składa się z 2 części - toru wzmocnienia sygnału z DAC'ów i toru sprzężenia zwrotnego...podającego sygnał pozycjonowania (mówię w dużym uproszczeniu) Schemat wzmacniacza możesz znaleźć na stronie ELM'a lub na laserfreak.net - ja tam znalazłem 2 :wink:

Sam może niedługo będę robił ELM'y wzmacniacze. A jeśli chcesz schematy to daj znać na PW lub GG

Pzdr. HouseDeeJay

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME