Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda felicja 1,3 MPI Czujnik temperatury

kazek39 26 Lip 2008 15:28 10778 3
  • #1 26 Lip 2008 15:28
    kazek39
    Poziom 11  

Niedawno odmówił pracy czujnik temperatury odpowiedzialny za wskażnik temperatury w desce rozdzielczej (wskazówka nie podnosiła się, raz były wskazania raz nie) Wymontowałem i mierzyłem omomierzem piny 2 - 4 brak przejścia, a 1-3 pokazywał prawidłowo.Postanowiłem jeżdzić dalej bo błahostka .Auto jednak szarpało a dzisiaj pierwsze odpalenie wszystko w porządku ale na rozgrzanym silniku nie odpali wcale Wymontowałem czujnik, pomiar tym razem piny 1 - 3 powinno pokazywać 1,5 - 2kΩ a pokazuje 4,7kΩ.Przy uszkodzonym czujniku(nie wiem czy przerwa na czujniku)komputer wstawia swoje parametry awaryjne ale jeżeli auto nie chce palić czy może to być powodowane błędnymi parametrami z tego czujnika.

Dodano po 1 [godziny]:

Skoro nikt nie odpowiada to może z innej strony.Czujnik na pewno jest uszkodzony.Przy 70 stopniach piny 1 - 3 Ponad 6kΩ i wtedy komputer podnosi obroty do 1,5k tak jak przy temp. poniżej zera.Po odłączeniu czujnika i odpaleniu wolne obroty około 850. Czy jeżdżąc z odłączonym czujnikiem (chociaż po część) nie stanie się coś złego z silnikiem?

0 3
  • #2 27 Lip 2008 09:08
    stacho918
    Poziom 14  

Czujnik temp jest odpowiedzialny za dawkę paliwa zależną od temperatury silnika.Bez niego generują się błędy.Wymień czujnik.

1
  • #3 28 Lip 2008 14:16
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 01 Sie 2008 00:20
    kazek39
    Poziom 11  

Jako że była sobota ..zakupić czujnika się nie dało , najpierw nieśmiało zawiozłem żonę do pracy a że popołudniu był naprawdę pilny wyjazd z odłączonym czujnikiem, czasami i w korkach zrobiłem przeszło 120km bez żadnych problemów.Silnik pracował normalnie. W poniedziałek czujnik wymieniony i jest w porządku.Z tego co mi wiadomo oprócz czujnika położenia wału korbowego w przypadku awarii komputer zadaje swoje parametry.Tylko musi chyba widzieć przerwę w obwodzie czujnika a nie fałszywe dane
    Dziękuję wszystkim którzy chcieli mi pomóc

0