Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Canon F127700 - nie wciąga kartek, sygnalizuje zgniecenie

MES Mariusz 26 Jul 2008 17:15 3208 4
 • #1
  MES Mariusz
  Level 36  
  Witam.

  Ksero Canon F127700

  Canon F127700 - nie wciąga kartek, sygnalizuje zgniecenie

  Canon F127700 - nie wciąga kartek, sygnalizuje zgniecenie

  nie wciąga kartek z ręcznego podajnika (wciąga do połowy, pozycjonuje (?)), a na wyświetlaczu pojawia się czerwony punkt w centralnej części ksera, symbolizujący zagniecenie.

  Dodatkowo nie zaskakuje dolna szuflada (zatrzask zamykający uszkodzony?).

  Czy naprawa takiego ksero jest opłacalna ?
 • #2
  BoBa
  Photocopiers specialist
  To twoje ksero to nie "F......cos tam " tylko Canon Np1550, a czy naprawa jest opłacalna to zależy od zuzycia materiałów eksploatacyjnych
 • #3
  rys57
  Moderator
  Czy udało się zrobić kopię z szuflady? Przytrzymaj ją w pozycji zamkniętej i spróbuj. Naprawa/wymiana zamka, to groszowa sprawa.
 • #4
  leeart

  Level 34  
  Wyjmij wywoływacz i zespół bębna zobacz czy niema tam jakiś resztek papieu czy czegoś innego. Piszesz że pobiera do połowy więc proponuje zobaćzyć w którym miejscu się blokuje.
 • #5
  tato56
  Level 30  
  W tych maszynkach (nie do zajechania i tania w eksploatacji) bardzo często zostaje papier zgnieciony w harmonijkę w wałkach synchronizacji zobaczysz go(lub nie) jak wyjmiesz bęben i wywoływaczkę.Dojście od strony podajnika ręcznego(po zdjęciu obudowy)blacha z czujnikiem przykręcona na 2 śrubki i wtyk od czujnika Spróbuj wyjąć cały papier(jeżeli jest)Przy otwartej pokrywie i zablokowanym włączniku sprawdź czy "chodzą" pasy transportu(transport podniesiony,elektrodę przyciśnij lekko wkrętakiem może terkotać o napęd)To są naprawdę dobre maszynki Materiały eksploatacyjne tanio w ARBIKO Powodzenia