Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Słaby dzwięk w słuchawkach.

26 Lip 2008 18:12 11802 13
  • Poziom 30  
    Witam ponownie, już zakładałem temat w sprawie cichego dzwięku w głośnikach ale to była wina tego ze nie miałem głośników komputerowych tylko zwykły od wieży, podłączyłem pod wzmacniacz i wszystko jest ok. Teraz mam problem z głosem w słuchawkach (jest bardzo cichy) gdy podłącze słuchawki do komputera!!! Czy też muszę mieć słuchawki z jakimś wzmacniaczem?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 30  
    tak wszystko jest na max...
  • Poziom 30  
    Karta to jest zintegrowana na płycie sis7012, tak sprawdzałem i jest wszystko ok wydaje mi sie ze muszę mieć słuchawki z wzmacniaczem czy jednak jest coś nie tak??

Czy nikt nie zna rozwiązania??
  • Poziom 17  
    Czy dźwięk jest bardzo cichy, czy po prostu jest ciszej w porównaniu np z podłączeniem słuchawek do wieży? Zresztą z integrowaną kartą dźwiękową szału nigdy nie będzie:/ pozdrawiam
  • Poziom 30  
    Dźwięk jest bardzo cichy... Wcześniej podłączyłem tylko sam głośnik z wieży i też miałem cichy dźwięk. Dowiedziałem sie ze potrzebne są mi głośniki komputerowe więc podłączyłem komputer pod wzmacniacz i wszystko jest ok, ale jak podłącze same słuchawki do komputera to dźwięk w słuchawkach jest bardzo cichy.
  • Poziom 28  
    Nie ma czegoś jak słuchawki ze wzmacniaczem. Grozi uszkodzeniem słuchu. Czy kolega bardzo często słucha głośno muzyki?
    Jakie są te słuchawki? Model? Jaki mają opór?
  • Poziom 30  
    Są to słuchawki z innego komputera nie duże, a jaki model to nie wiem bo nic na nich nie pisze. Moja płyta główna ECS K7S5A...
  • Poziom 30  
    Nie chce na nich słuchać muzyki tylko rozmawiać np. na skype itp. Słuchawki są dobre i na innym komputerze działają znakomicie. Dźwięk w słuchawkach jest bardzo cichy więc nie wiem czego to wina. W komputerze mam 3 wejścia i chciałbym sie dowiedzieć od czego jest wyjście środkowe bo pierwsze to na głośniki (tam podłączam słuchawki) a ostatnie to na mikrofon, a środkowe??
  • Poziom 28  
    Wyjście, lub wejście liniowe.
    Jeśli wyjście - to tam masz - niewzmocniony sygnał audio - żeby podać na wzmacniacz. Jeśli wejście, to podajesz tam sygnał z innego wyjścia audio - np. nagrywasz audio z jakiegoś magnetofonu, lub gramofonu i przerabiasz na sygnał cyfrowy, ewentualnie obrabiasz.

Z tego co pamiętam, to Twoja karta to żadna rewelacja, zwłaszcza, że to SIS. Zakup byle jakiego SB i ciesz się dźwiękiem.
  • Poziom 30  
    Dzięki za odpowiedz, ale dziwne jest to że ten dźwięk jest bardzo cichy nawet powiem że słabszy niż w telefonie komórkowym, może to być wina sterowników??
  • Poziom 2  
    Witam!
    Pojawił mi się ten sam problem co Tobie. Mam podobny model płyty. Na start powiem, że dobrze wnioskujesz. Najprawdopobniej jest to wina sterowników. Ostatnio przeinstlowałem system i nie mogłem znaleść oryginalnej płyty ze sterownikami więc ściągłem ze strony producenta stery audio. NIe są to chyba dokładnie sterowniki do tego modelu płyty co mam ale dźwięk jest- wyciszony jak u Ciebie. Jak tylko znajde oryginalne CD ze starymi sterownikami i zainstaluje to napiszę czy to na 100% stery