Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Klawiatura w N95 nie działa(prawie)

mil6 26 Lip 2008 20:10 4841 6
  • #1 26 Lip 2008 20:10
    mil6
    Poziom 10  

Witam Panowie.
    Mam taki dziwny problem, mianowicie pewnego dnia w moim telefonie można powiedzieć że przestała działać klawiatura, ale niezupełnie. Jeżeli próbuje wybrać jakiś numer z klawiatury numerycznej to działają mi tylko dwa przyciski, klawisz *(działa normalnie) i klawisz 8(po naciśnięciu pojawia się znak *). Pozostałe klawisze jeżeli je nacisnę nie dzieje się nic poza wydaniem dźwięku normalnego dla naciśnięcia klawisza i nic więcej. Druga sprawa jeżeli próbuje napisać sms-a to nie mogę przesunąć kursora w miejsce pisania tekstu mimo że klawisze do jego zmiany położenia w menu głównym działają normalnie, pozostaje on cały czas w miejscu gdzie normalnie wpisuje się numer odbiorcy a po naciskaniu klawiszy numerycznych pojawiają się znaki typu !@%$() a nie cyfry. Próbowałem już wgrać firmware od nowa ale jest to samo nic się nie zmienia, czyściłem go i tez nic, resetu się nie da zrobić bo nie da się wpisać odpowiednich znaków. Może się ktoś spotkał z takim problemem i wie jak usunąć ten problem, bo poza tym tel działa jak najbardziej ok, dodam jeszcze że go nie zalałem ani też nie upadł.
    Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc.

0 6
  • #2 20 Kwi 2009 15:03
    artelektron
    Poziom 23  

Napisz co Ci wyszło z tym fonem bo mam podobny problem :)

0
  • #3 25 Maj 2009 22:21
    MrDuck
    Poziom 1  

Ktoś rozwiązał ten problem? Też mam to samo.

0
  • #4 27 Maj 2009 11:24
    Lutownica
    Poziom 15  

sprawdź stan pcb klawiaturki jak na fotce

Klawiatura w N95 nie działa(prawie)

0
  • #5 17 Kwi 2011 15:14
    Slawek_29
    Poziom 12  

Mam ten sam problem w n95 8GB ale klawiatura się różni bo nie ma na niej miejsc wskazanych na fotce. Nie znalazłem żadnych miejsc, które mogłyby robić zwarcie. Czy możliwe jest, że padła taśma górnej klawiatury i robi zwarcie? Proszę o sugestię, bo nie chciałbym kupować części, które będą niepotrzebne.

0
  • #6 17 Kwi 2011 21:14
    kamilek1307
    Poziom 17  

Najpierw sprawdźcie taśme LCD. Często to ona powoduje coś takiego. Jeśli nie to pewnie filtr klawiatury. Ale bardziej bym stawiał na taśmę.
    pozdrawiam.

0
  • #7 26 Cze 2012 15:12
    mil6
    Poziom 10  

niestety problem był na płycie głównej, ale serwis który to naprawił z wiadomych przyczyn nie podał problemu. Dzięki wszystkim za pomoc.

0