Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Imprezy indywidualne, fotki

losti17 20 Sie 2011 22:43 269496 871
    bimberboy32
    Poziom 18  
    Witam
    Grill na działce ;)
    Imprezy indywidualne, fotki Imprezy indywidualne, fotki
    Pozdrawiam.
  • Relpol przekaźniki
    Dj Joker
    Poziom 26  
    Może i nie impreza, bo sprawdzałem zmodernizowane i ulepszone światełka przed warsztatem, ale tak mi się spodobało, że chcę się z Wami podzielić :)

Tym samym chcę podkreślić, że też uważam że takie światła są niezastąpione, na zdjęciach niestety tylko efekty żarówkowe widać, jednak naprawdę mi się podoba ten efekt, dlatego to tutaj pokazuję.

Na dniach statyw będzie drugi i większa rampa, wtedy zawieszę i par-y i resztę światełek, "kręcących się" a na przyszłej imprezie postaram się zrobić filmik, i tutaj zaprezentować.

Na statywie(Też w połowie samodział...:) ): Par 64 - z modernizacją żarówek, odbłysnik oddzielny i gniazdo na żarówkę GY-9,5; w dwóch żarówki po 300W, i w dwóch po 650W, jednak każdy będzie mieć 650W w przyszłości jak żarówki zostaną dostarczone. Podobnie było oryginalnie - nie wiem, pewnie ktoś przerabiał te par-y, ja dokończyłem resztę ;)
    Oczywiście beztransformatorowe.

Każda żarówka sterowana triakiem, optotriakiem, i układami logicznymi CMOS, w przyszłości może wykorzystam stary laptop, LPT, i discolitez, albo coś w podobie do kolorofonu.

Przepraszam jeśli napisałem OT, jednak tutaj jest wielu specjalistów od oświetlenia, dlatego może usłyszę jakże cenne rady, głównie to było powodem napisania tego tu.

Resztę świateł typu Flower, włączam i wyłączam puszeczką z przekaźnikami połączoną skrętką komputerową z "konsolą" gdzie mam włączniki 12V i sterownik do żarówek, z wyglądu przypomina mixer ;)

Na razie wszystko jest jeszcze niedopracowane dlatego nie pokazuję w dziale konstrukcje, tu jednak może przeczytam co zrobiłem ew. źle i to poprawię.

Przepraszam za OT. Z góry dziękuję za krytykę.

Pozdrawiam.DJ JOKER
  • Relpol przekaźniki
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    piotrdx626
    Poziom 28  
    Pewnie tylko został tak ustawiony do zdjęcia...
    piotrdx626
    Poziom 28  

Skromny gril. Kable zasilające zostały wieczorem zabezpieczone przed wilgocią.
    dj_stefan1
    Użytkownik obserwowany
    Sprzęt tak stał calą impreze. Nic nie trzeba było podkręcać.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Lechu7
    Poziom 12  
    Wczorajsza 18 i chrzest bojowy rampy nosnej:D

gugus89
    Poziom 14  
    To troszke odemnie..
    Jedno z wesel:

Jeszcze z jakiegoś weselicha:

Koncery plenerowe, niestety fotki za dnia. Nie uchwycono też świetnego efektu oświetlenia muszli koncertowej parami..

Na koniec jeden z koncertów w klubie rockowym, par'ki i dymiarka spisały się na medal bo efekt był niezły..

Klocków z czasem będzie przybywało. Nie mam fotki z calym sprzetem niestety, jakoś nie udało się takowej znaleźć.
    pozdrawiam
    DJTrueBeliever
    Poziom 17  
    Realizacja z przedwczoraj. Potężne święto młodzieżowe, czyli dzień św. Stanisława Kostki. Około 300 ludzi na placu w leśnym ośrodku rekolekcyjnym "Willa". Nagłaśniałem najpierw Mszę Św. w kaplicy, potem szybka przerzutka i jazda na placu. Jak zwykle, na pomocników liczyć nie mogłem.

W kaplicy grał zespół MAGIS (w którym zresztą gram), byli podłączeni pod Soundcrafta EPM 12. Kolumny były ściągnięte z nagłośnienia sali teatralnej (dwa LDM-y po 150 W), takoż końcówka mocy (Powerpod 740). Rzecz jasna, musieliśmy się bardzo śpieszyć, gdyż mieliśmy 30 minut. I potem przenosiny też praktycznie ekspresowe, ale tam już braliśmy tylko kolumny, statywy i końcówkę. No i kable.

Na placu była jakaś zabawa, muzyka szła z laptopa (w ostatniej chwili się dowiedziałem, że dodatkowo mam przez cały czas odtwarzać jakieś tam hity z toplisty, więc "na szybcika" coś się załatwiło - oczywiście czasu na zebranie zbyt dużej ilości piosenek nie zostawili, więc niektóre leciały po 2-3 razy, inne remiksowałem (na żywo), a inne po prostu spowalniałem (przynajmniej dobrą stroną mniejszej liczby kawałków jest to, że mniejsza składka poszła do ZAIKS-u :D)).

Laptop (Dell Studio 1555, BPM Studio Pro + sterownik ASIO) wpięty bezpośrednio pod PM, jeszcze jakąś bezprzewodówkę Monacora się podłączyło (ogółem mikrofon bardzo dobry zasięg ma, od placu na wiatę jest jakieś 200-300 m + drzewa, a ja z wiaty mówiłem i nic nie przerywało (!)).

Zdjęcia poniżej:

Imprezy indywidualne, fotki Imprezy indywidualne, fotki Imprezy indywidualne, fotki Imprezy indywidualne, fotki Imprezy indywidualne, fotki
    tomek5678
    Poziom 14  
    [youtube]http://www.youtube.com/[/youtube]

Otrzęsiny w starym gimnazjum :) Od razu mówię nie patrzcie na to chore ustawienie crossovera ale dopiero co go dostałem dzień przed i nie miałem bardzo jak się "nauczyć" go obsługiwać a więc wszystko na słuch robiłem i grało w miarę okej :)
    Połowa sprzętu moja i trochę szkolnego.

Przekleństwa - linki usunięte.
    3.1.13. (10.9, 15) Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    Dodawanie sobie autorytetu przekleństwami i używaniem zwrotów powszechnie uznawanych za niecenzuralne, nie przydadzą treści i fachowości.
    (dj-MatyAS)
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    tomek5678
    Poziom 14  
    dj-MatyAS napisał:
    :arrow: tomek5678
    Kolumny ustawione bez sensu. Pierwsze rzędy ludzi dostaną "po uszach", a dalej to już tylko sam hałas. Nie było statywów - ale czy stolików też zabrakło?

Ba,były i statywy ale chłopakom się nie chciało nosić,ja się tam ustawiłem tylko z subem,końcówką do suba,crosoverem oraz mikserem,reszta ich,no i przyjechałem 30minut przed rozpoczęciem więc nie było czasu na ruszanie tego :)
    Następnym razem będę się starał zadbać o wszystko,no i nauczę się obsługiwać crossover :P
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    tomek5678
    Poziom 14  
    dj-MatyAS napisał:
    tomek5678 napisał:
    Następnym razem będę się starał zadbać o wszystko,no i nauczę się obsługiwać crossover

Proponuję też zadbać o słownictwo.

Oczywiście :)
    chaka
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Podziwiam niektórych "instalacje".. widzę że często gracie, a nie zrobicie niczego żeby wasz sprzęt miał ręce i nogi. Tu chodzi o waszą wygodę i zaoszczędzony czas. Czemu macie taki bajzel w sprzęcie. Rozumiem, że profesjonalne skrzynie transportowe są drogie, podobnie kable wieloparowe, ale skrzynie da się zbić z kilku płyt, a kable pospinać w wiązki. Przecież ustawienie końcówek mocy, miksera miejsce na kompa się nie zmienia, można wszystko fajnie rozplanować. Wjeżdżasz na sale ze skrzynią na kółeczkach, zdejmujesz pokrywę, podpinasz zasilanie, paczki i trawers z lampami i grasz. 20 minut i po rozkładaniu.
    Novik93
    Poziom 10  
    chaka napisał:
    Podziwiam niektórych "instalacje".. widzę że często gracie, a nie zrobicie niczego żeby wasz sprzęt miał ręce i nogi. Tu chodzi o waszą wygodę i zaoszczędzony czas. Czemu macie taki bajzel w sprzęcie. Rozumiem, że profesjonalne skrzynie transportowe są drogie, podobnie kable wieloparowe, ale skrzynie da się zbić z kilku płyt, a kable pospinać w wiązki. Przecież ustawienie końcówek mocy, miksera miejsce na kompa się nie zmienia, można wszystko fajnie rozplanować. Wjeżdżasz na sale ze skrzynią na kółeczkach, zdejmujesz pokrywę, podpinasz zasilanie, paczki i trawers z lampami i grasz. 20 minut i po rozkładaniu.

Dokładnie racja.
    Sam osobiście nad tym pracuje.
    Końcówki i konsole mam w case tak więc samo nagłośnienie rozwijam w 5 minut.
    Co do oświetlenia to juz problem. Niestety nie da się tego zoptymalizować.
    Hefajstos
    Poziom 35  
    Ja niestety takie kwatki, jak listwa zwisająca z wtyczki od para widuję nawet na weselach.

Młodzi DJe - uwierzcie, ale mój szef 3/4 tych instalacji ogarnąłby wzrokiem i tylko powiedział "zrób coś z tym", po czym by wyszedł.

Wystarczy użyć taśmy i trytytek, a kable dobierać z zapasem (żeby się nie naciągały):
    Imprezy indywidualne, fotki Imprezy indywidualne, fotki Imprezy indywidualne, fotki

--
    pozdrawiam
    Hefi
    tomek5678
    Poziom 14  
    Hefajstos napisał:
    Ja niestety takie kwatki, jak listwa zwisająca z wtyczki od para widuję nawet na weselach.

Młodzi DJe - uwierzcie, ale mój szef 3/4 tych instalacji ogarnąłby wzrokiem i tylko powiedział "zrób coś z tym", po czym by wyszedł.

--
    pozdrawiam
    Hefi

Chciałbym takiego szefa,miałbym motywację żeby "coś z tym zrobić" i w końcu się przyzwyczaić do porządnej roboty a nie fuszerke odstawiać :)
    Hefajstos
    Poziom 35  
    Zacznij stawiać warunki - czas na montaż (nie pół godziny) i dobre zasilanie (jeżeli masz dużo świateł). Gratis dostanie spokój, że nikt nie wdepnie w instalację :)

--
    pozdrawiam
    Hefi
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    adambyw
    Moderator Akustyka
    Tu masz rację dj-matyas. Choć spinanie spinkami mocno utrudnia szybką reakcję, bo trzeba najpierw je porozcinać. Tu sugeruję zaopatrzyć się w rzepy. Później przydają się do spinania zwiniętych kabli co dodatkowo przyspiesza rozwijkę.

Fakt faktem często zbyt krótki czas rozwijki odbija się na porządku. Kilka postów wyżej, miałem raptem troszkę ponad godzinkę na opięcie wszystkiego, na światło czasu zabrakło. Względny porządek jest, prowizorek raczej nie ma, ale i tak mogło być ładniej.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto