Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Imprezy indywidualne, fotki

losti17 20 May 2013 23:16 280350 931
Optex
    e-elektron
    User under supervision
    Jeżeli montowanie świateł na opaskach by jeszcze uszło, bo sam tak robiłem - o tyle montowanie belek na pojedynczej opasce jest niepoważne :)

Jeżeli opaski były nie obcięte przez całą imprezę to kolejny minus ode mnie jeżeli chodzi o wygląd.

Kolejna sprawa to ustawienie samej rampy. Dużo lepiej by to wyglądało według mnie, jeżeli stała by za Tobą niżeli przed Tobą.

TH15s prezentują się bardzo fajnie, nadstawki na statywy daj i będzie cacy :)

Ogólnie duży plus za nieco inną rampę! :)
  • Optex
    Shining Diamond
    Level 16  
    e-elektron wrote:
    Ogólnie duży plus za nieco inną rampę!

Mi także przypadła do gustu ta rampa :D tylko ja bym ustawił ją za swoim stanowiskiem tak jak kolega pisze wyżej :)
    wisnia_lwa
    Level 28  
    marcin_marcepan wrote:
    Trawersy montowane na opaski zaciskowe. Oświetlenie podobnie.

"Kilka" kilo zawieszone na "trytytkach", do tego wibracje od nagłośnienia... To już zakrawa o szczyt głupoty i pewnie podlega pod jakieś paragrafy...

I jeszcze na dodatek krzesła dla gości tuż pod tą sceną...
    Twój Anioł Stróż się nieźle na tej imprezie napocił. Nie testuj go tak więcej, bo może się zbuntować...
  • Optex
    bpmagency
    Conditionally unlocked
    Imprezy indywidualne, fotkiImprezy indywidualne, fotkiImprezy indywidualne, fotki
    A to moje kolejne wypociny z ostatniego piątku.
    User removed account
    User removed account  
    marcin_marcepan
    Level 18  
    Wyprostuję pewną kwestię
    Belka poprzeczna zapieta była z każdej strony 4 opaskami. Trawers waży max 7kG więc nie było opcji żeby coś sie urwało.
    Poza tym nie jestem idiotą i nie pozwoliłbym zaryzykować upadku oświetlenia.
    W tej chwili wszystko jest poprzerabiane i mocowane klamrami.
    Trawers stał przede mną gdyż słupy trawersów były zamontowane na stalowych podstawach z blachy i dodatkowo przyciśnięte subami. Poza tym za mna nie było miejsca gdyz tak jak widać stały tam jakieś pergole a za nimi sterta stołów i krzeseł.
    Celowo zamieściłem to zdjęcie żeby wywołać dyskusję.
    User removed account
    User removed account  
    marcin_marcepan
    Level 18  
    Zgadzam się w stu procentach i jako potwierdzenie że była to tylko "przymiarka" wyślę w najbliższy poniedziałek zdjęcia jak to teraz jest rozwiązane.
    _eddie_
    Level 33  
    Imreza raczej nie ale co dwa lata trzeba nagłośnić mszę polową. Dziś okrutnie padało - dobry test dla wytrzymałości nerwów i samego sprzętu. Najwięcej nerwów zjadły łączenia xlr w centymetrowej wodzie i ściekająca woda z mikrofonów. Zasilanie zerowane, nie było mowy o niebezpieczeństwie dla ludzi. Sprzęt skromny aczkolwiek to tylko msza (około 300ludzi - ok100 miejsc siedzących pod namiotem, reszta stojących wokół zabudowania sali. Do nagłośnienia ołtarz i organy + śpiew bez monitorów. Tak więc:

-mikser to zwykły behringer 1832 eurorack;
    -3 szt shure beta 58, 1 szt sm58;
    -końcówka crest lpx 900;
    -2szt elestra 210-250 + aktywna paczka 200W (manufaktórówka z przed ośmiu lat) wraz z pasywną.

Imprezy indywidualne, fotki Imprezy indywidualne, fotki Imprezy indywidualne, fotki
    User removed account
    User removed account  
    _eddie_
    Level 33  
    dj-MatyAS wrote:
    _eddie_ wrote:
    łączenia xlr w centymetrowej wodzie i ściekająca woda z mikrofonów
    A potem się czyta jakie to Berki są do niczego... ;)
    _eddie_ wrote:
    mikser to zwykły behringer
    :)

Akuratnie ten jest z tych starych i o dziwo ciągle sprawnych tworów tej firmy. Nic specjalnie złego się nie dzieje - można na nim polegać. Brzmienie o wiele lepsze niż dzisiejsze xenyxy i inne podobne cenowo twory sprzęto-podobne.

Co do topienia połączeń (a między mną a ołtarzem było kilkanaście metrów) - nic nie brumiało, nic nie przerywało. I teraz już wiem jaka jest różnica między okuciami neutrik a zwykłymi "no-name" które wcześniej kupowałem. Jaki człowiek był głupi i ile zmarnował sobie nerwów.
    User removed account
    User removed account  
    Shining Diamond
    Level 16  
    dj-MatyAS wrote:
    A co robisz gdy trzeba podnieść lub opuścić kolumny? Masz zestaw tych namiotów? Sam efekt fajny, ale jego przydatność w różnych ustawieniach sprzętu nie pozostawia wiele możliwości zastosowań.

Jeśli to są oryginalne zasłony na statywy to są zrobione z rozciągliwego materiału co powoduje dopasowanie się do statywu ;)
    bpmagency
    Conditionally unlocked
    Dokładnie, kilka postów wcześniej są zdjęcia z innej sztuki. Tam statywy stoją wyżej i też na identycznych kurtynach.
    adambyw
    Moderator of Acoustics
    dj-MatyAS wrote:
    A co robisz gdy trzeba podnieść lub opuścić kolumny?

Kolega zrobił sobie takie namioty z sztywnego materiału, po rozłożeniu statywu naciąga je sznurkami z gumkami. Trochę podobnie jak w namiocie. Dalej wygląda estetycznie.
    bpmagency
    Conditionally unlocked

Prawie że scena. Fest mobilna:)
    _eddie_
    Level 33  
    Trochę mało światła jak na takie imprezy no i grasz tymi basami - gołymi płytami?
    lollex
    Level 18  
    Odświeżę nieco temat materiałem z wczorajszej imprezy, co prawda nie jest to aż tak duża impreza jak panowie z forum prezentujecie, ale przyda mi się każde słowo krytyki.
    Udział wzieli:
    2x Elestra 150 (3 drożna na 15"E-100/N)
    Elmuz 2304
    Berek DX500
    Shure c607
    Kontroler Numark Mixtrack Pro wraz z stosownym oprogramowaniem
    2x Flower FE-20 Led
    Laser 100mW
    ADJ REFLEX Led
    Przewody, statywy, przedłużacze.
    Oczywiście zdaje sobie sprawę, że trochę ciemno, ale już w drodze już 2x par64 led, antari f-80z i plany przejścia całkowicie na dmxa.
    Co do mixera, nie ma aż takiej tragedii jak się większości użytkowników nasunie, być może dlatego iż jeszcze nie miałem dobrego pod swoją ręką. Pozdrawiam
    Ps, do szanownego pana moderatora, niestety musiałem tak dodać filmik gdyż mam problemy z dodawaniem materiałów na serwer elektrody.

arek59
    Level 29  
    _eddie_ Tak gram gołymi basami, jak narazie z braku funduszy i czasu na obicie ale nikomu nie przeszkadza.

Co do oświetlenia to organizatorzy nie życzyli sobie dyskoteki ze światłami tylko normalny koncert.
    krzysiuc
    Level 25  
    To co najbardziej lubię na "prywatkach", jeśli są ogarnięci ludzie to można im postawić komputer, bądź inne urządzenie z muzyką i podczas nieobecności DJa każdy może sobie "zamówić" kawałek. A co do nieobitych kolumn, to może i ja powinienem tak robić, skoro "ludziom to nie przeszkadza" dodatkowo płacą za to, a ja nie mam nawet 50zł na wykładzinę remontową, to tak można grać, bardzo dziwne podejście do klienta.
    arek59
    Level 29  
    Gdy ktoś ceni jakość usług i jakość dźwięku to organizator czy wykonawca nie patrzy że mam wypasiony sprzęt za grubą kasę a nie umię go obsłużyć.
    Po prostu gdy ktoś umie opanować sprzęt to spokojnie ogarnie poważną imprezę sprzętem średniej półki czy nawet diy i organizator oraz wykonawca będzie zadowolony.
    lollex
    Level 18  
    arek59 niby tak, ale skądś się pewnie wzięło przysłowie, jak cie widzą tak cie piszą.

"Prywatka" w małym lokaliku dla znajomych :)
    [/youtube]
    dj1sklero
    Level 2  
    A co tam tez się pochwale :) festyn
    Skład:
    2x cervin-vega 700W
    2x OHM 500W
    1x elmuz 2x 700W bardzo mocna koncówka cały zestaw zasiliła
    1x beringer eurodesk 2442A

multicore dedukowane do miksera na wielopinie dwie wtyczki na tylnej ścianie miksera
    mikrofony shure sm58

oświetlenie

Par 64 4 szt
    Par 64 eurolite led 5ch. 13szt
    standardowy sterownik dmx operator

ogólnie to przepraszam za bałagan na zdjęciu :D
    DDN
    Level 31  
    arek59

Impreza Prywatna

I tak ustawiasz sprzęt podczas imprezy a zwłaszcza laptopa? Za dużo masz twardych dysków i za zdrowe uszy? Przecie jak to gra to drga, a regulacja mixera przy takim hałasie nie jest przyjemna.
    DDN
    Level 31  
    Chyba że tak bo w sumie brałem pod uwage że to tylko tymczasowe ustawienie i na pewno nie popełniasz tego błędu, jakiś profesjonalizm w twojej działalności jest na pewno,sadząc po sprzęcie oczywiście subbasy do wykończenia to obowiązkowo puki płyta nie nasiąkła wilgocią.
    User removed account
    User removed account