Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lodówka Argos CA320E - słabo chłodzi

marekgr1 27 Jul 2008 00:18 5276 2
 • #1
  marekgr1
  Level 18  
  Witam.
  Mam problem z tą lodówką. Na tylnej ściance lodówki robi się zawsze bryła lodu. Lodówka słabo chłodzi i nie może zejść poniżej 10 stopni. Na wyświetlaczu zapala się błąd A5 - prawdopodobnie za wysoka temp. w lodówce. Zamrażarka działa prawidłowo nawet do -27 stopni mrozi. Na parowniku w lodówce jak jest załączona pokazuje 2-3 stopnie ale w lodówce ciągle jest najniżej 10, a jak otworzę drzwi żeby coś wyjąć z niej to zaraz temp. wzrasta do 12 stopni i później lodówka musi chodzić całą noc żeby było 10. W lodówce mam ustawione na 6 stopni żeby chłodziła. Proszę o pomoc.
 • Helpful post
  #2
  jmk
  Level 28  
  Klasyczny przypadek niedoboru czynnika w układzie - czyli tzw DZIURY przez którą wspomniany czynnik opuścił układ- a bryła lodu jest wynikiem ciągłej pracy agregatu a tym samym braku rozmrażania chłodziarki, a to z koleji jest wywołane nie osiąganiem temperatury przy której termostat by mógł wyłączyć sprężarke.
  "Wspaniałe" zimno w zamrażarce jest też wynikiem niedoboru czynnika!- jak była sprawna to w zamrażarce takie temperatury raczej się nie pojawiały
  Rozejrzyj się za nową chł- zamr.!