Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Altus 300 + Yamaha M-40 i C-40 <-- dobry wybór ?

Brzydal18 27 Jul 2008 10:28 3599 7
    Brzydal18
    Level 12  
    Witam!
    Kupiłem Altus 300 do nich mam zamiar kupić Yamahe m-40 oraz preampa yamahy c-40.Jakie są wasze opinie o tej yamasze? Odrazu mówie, że sprzęt jest do domu więc mocy wystarczy - jak będe chciał jakieś disco robić to kupie ADS'a. Altusy też są ulubionym przedmiotem krytyki na elektrodzie, ale mi ten dźwięk odpowiada, a do muzyki disco,techno,trance są wystarczajace. Jednak chciałbym spytać o ten wzmacniacz, który to mnie gnębi. Osobiście wydaje sie mi dobrym sprzętem za ok 700 zł. Co sądzicie? Ma ktoś może ten sprzęt w domu?Jak to chodzi?Do tej pory trzymałem się polskiej Diory,Radmora(czegoś, na co stać mnie było i co potrafiłem sam sobie zserwisować:] ) itp. więc doświadczenia ze sprzętem innym niemam żadnego.Noto pytam.

PS. Jeżeli taki temat sie pojawił lub choćby post tympodobny to prosze o link, sam niemogłem nic konkretnego znaleść.
    Micharlito
    Level 35  
    Tak dobry sprzęt te YAMAHY to porządne i solidne klocki w tej cenie może być bo preamp dużo nadbija a one są drogie sama końcówka jest warta 450-500zł oddaje ona bodajże 2x120W /8r
    dayv
    Level 24  
    altusy 300 graja znosnie :) Wiadomo inne klocki graja lepiej ale za te pieniadze nie da sie kupic nic nowego co wytworzyloby wieksze cisnienie izagralo z taka dynamiką. Do domu dla mlodej osoby to bardz odobry wybór :)

Pozdr
    exik
    Level 25  
    Ten zestaw Yamahy to bardzo dobry wybór. Moim zdaniem główną zaletą sprzętu Yamahy jest dynamika dźwięku. Będziesz bardzo zadowolony. Sam posiadam sprzęt Yamahy tj. preamp cx-50 oraz wzmacniacz a-520. Obecnie mam połączone obie części.. preamp jest niesamowity, znacznie poprawił brzmienie samego wzmacniacza ! Także mówie ci, nawet sie nie zastanawiaj.
    Kupuj i oby za rozsądną cene :)
    Pozdrawiam
    xTrEmE_baSS
    Level 23  
    jeśli chodziło by o budżetowe kontrukcje do Altus'ów 300 oczywiście zaproponowałbym Sharp 8800...
    Brzydal18
    Level 12  
    Myślałem dłuuugo o tym Sharpie 8800 bo tani,w sumie sama końcówka najgorzej sie nie prezentuje, ale jednak Yamaha wygrała.Do sharpa nie podepne głośników 4 omowych (niemam na myśli altusów bo one maja 8 om,ale w przyszłości myśle np o zeusach, ta yamaha ma być sprzętem na dłużej), pozatym preamp do kompletu jest połączony z całą wieżą, która nie urzekła mnie zbytnio i zajmuje duzo miejsca, a inny preamp odpada ,bo to ma stać w pokoju i oprucz tego, że grać to jeszcze jakos się prezentować. Nie ma to się tłuc, tylko grać, a jak grać to myśle, że Yamaha bedzie w sam raz.Dzięki wszystkim za pomoc. Yamaha już w drodze do mnie. Myśle, że to 120 Wat powinno dać rade Altusom.Pozdrawiam
    gucio.
    Level 22  
    Mam kolumny DIY do sprzedania bardzo solidnie wykonane, w całości z MDF'u front ma prawie 4cm fornirowane MAHOŃ'em oparte na głośnikach TONSILA

30/100/11
    16/30
    GDWK 9/80

Zwrotnice oparte na komponentach firmy JATZEN AUDIO (cewki i kondensatory)

na głośniki mam wszystkie dokumenty kolumny są w stanie idealnym

podglądowe foto

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5fae4101c4494948.html

Jeżeli był bys zainteresowany możemy się dogadać

pozdrawiam
    Brzydal18
    Level 12  
    Heh dzięki za oferte, ale w ostatnim czasie zbyt dużo pieniędzy zainwestowałem w sprzęt audio, a przynajmniej o wiele więcej niż planowałem. Jeżeli chodzi o kolumny DIY to napewno nigdy takich nie kupie, jakoś niemam przekonania. Co innego zrobić samemu.... to jak najbardziej. Ale czasu jakoś brakuje wiecznie i pieniędzy żeby ryzykować. Altus badź co bądź nie najtańsze, ale sprawdzona marka i kupując mam więcej pewności, że zagra to przyzwoicie. Narazie w planach przyszłych mam Zeusy. Jak juz je kupie to zaczne kombinować sam z budowaniem głośników. Pozdrawiam.