Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z jakością dźwięku.

TypeMutineer 27 Lip 2008 12:03 1089 8
 • #1 27 Lip 2008 12:03
  TypeMutineer
  Poziom 21  

  Witam . Miałem w wczoraj małe problemy z power mikserem LDM SMX 7 (chyba takie oznaczenia chodź głowy za to nie dam ) i moim Numerkiem DXM06 . Od samego początku pojawił sie problem z jakością dźwięku i po jakimś czasie się już nieźle zdenerwowałem a że nie mogłem przestać grać to
  za czołem kombinować i podłączyłem czinczami z drugiego wyjścia w moim
  DXM06 na drugi kanał w LDM-ie i jeden kanał ściszałem a drugi wzmacniałem bo myślałem że coś z kanałem, kablem lub u mnie na mikserze . I co się okazało jakość dźwięku się polepszyła ale tylko pod jednym warunkiem że obydwa kanały są na ldm-ie ustawione na jednym poziomie lub podobnie +- z dużą tolerancją . A kiedy wyciszyłem jeden z nich
  (bez znaczenia który ) to dźwięk stawał sie z powrotem nie znośny. Czy ktoś
  wie o co może chodzić ?

  0 8
 • #2 27 Lip 2008 14:43
  kryzk
  Poziom 15  

  Trochę niejasno opisałeś problem lub ja nie mogę zrozumieć. Pisząc, że masz złą jakość dźwięku co masz na myśli; zniekształcenia, przesterowanie, zasłaby sygnał, zbyt dużo szumów, trzaski, przerwy czy jeszcze cos innego? Jak rozumiem wyszedłeś sygnałem z wyjścia miksera i wszedłeś na wejście powermiksera. Pytanie: czy wyszedłeś z wyjścia liniowego i wszedłeś w wejście liniowe tego power miksera (ma on wejście liniowe stereo), bo jeśli wyszedłeś sygnałem liniowym i wszedłeś w mikrofonowe na XLR to mógł być zamocny sygnał i stąd zniekształcenia, choć nie wiem co może to mieć wspólnego z tym, że na obydwa kanały chodzi lepiej niż na jeden, a może masz problem z przewodami, może poprzerywane ekrany, a może same wtyki nie łączą. Trudno cos powiedzieć, musiałbyś napisać dokładnie o jakie zniekształcenia chodzi i jak to wszystko połączyłeś.

  0
 • #3 27 Lip 2008 15:31
  TypeMutineer
  Poziom 21  

  Nie ma żadnych trzasków ale gdy leci muzyka to słychać jak by głośniki trzy drożne nie pracowały w pełnym paśmie . Chyba tak to trzeba nazwać. Brakuje pełnego dołu a sopranowy aż piszczy tak nie przyjemnie . Kable raczej mam dobre . Wyszedłem
  na masterze dwoma jeckami mono na ldma z wejściem liniowym czincz a następnie podłączyłem też z mastera tylko że czincz na drugi kanał w ldmie . Jednym słowem pracował na dwóch kablach z tym samym sygnałem na dwóch kanałach w ldmie . I nie wiem co mam robić sprawdzę jeszcze jutro kable dla świętego spokoju . Można to zrobić miernikiem ? I jak sprawdzić wyjście na mikserze ?

  Problem z jakością dźwięku.

  0
 • #4 27 Lip 2008 16:01
  mireczek14
  Poziom 22  

  Witam!
  Też tak kiedyś miałem że odcinało mi pewne pasmo i była to wina kabli.

  Pozdrawiam!

  0
 • #5 27 Lip 2008 16:18
  TypeMutineer
  Poziom 21  

  Tylko że ja zamieniałem kable i bez różnicy . A kiedy są podłączone obydwa nie ma żadnego problemu i jakość dźwięku jest wyśmienita . Czegoś takiego jeszcze nie widziałem:) Fakt faktem że wzmacniacz ma chyba 2 X 100 W i są do niego podłączone cztery kolumny 150 :) Jest po jakimś tuningu .

  Dodano po 7 [minuty]:

  Ale czy to ma znaczenie?

  0
 • #6 27 Lip 2008 16:51
  kryzk
  Poziom 15  

  Teraz rozumiem. Po pierwsze kable da się bez problemu sprawdzić miernikem, robi się to tak: możesz użyć omomierza lub masz tez w niektórych miernikach zakres oznaczony diodą. Działa to tak, jak dotkniesz do siebie obie końcówki to powinno być na wyświetlaczu miernika 000 (ohm) w zależności od zakresu może być 000.1. Aby sprawdzić przewody bierzesz ten przyrząd na takim właśnie zkresie, najpierw sprawdzasz czy masz przejście miedzy jednym a drugim jack-iem na tym samym przewodzie, najpierw np masy czy mają przejście (0 ohm), później czy końcówki wtyku, ewentualnie możesz sprawdzić czy nie ma przejścia miedzy jednym biegunem jacka a drugim i tu nie powinno być (nie powinno pojawić się nic - nie tak jak powyżej 000). Starałem się to wytłumaczyć jak tylko mogłem najprościej, ale jakby co to dalej pytaj.

  Natomiast jak masz zadużo sopranu a zamało basu to sprawdziłbym czy nie masz zdjętego basu (pokrętło w lewo) a dodanego sopranu (pokrętło w prawo) na powermikserze na tym kanale na którym wszedłeś lub czy nie masz takiej sytuacji na mikserze numarka (do sprawdzenia daj sobie wszystkie gałki korekcji tzn: bass, mid, treble na 0 czyli na środek).
  Kolejną przyczyną może być uszkodzenie głośników niskotonowych (basowych, te największe) w kolumnach i dlatego zostaje środek i sopran, musisz sprawdzić czy grają (mogą też mieć przebicie między zwojami cewki i grać znacznie ciszej równocześnie obciążając zabardzo wzmacniacz w powermikserze).
  Przepraszam, jeśli zabardzo obrazowo lub zabardzo jak laikowi opisałem niektóre sprawy, ale chciałem, żeby każdy niezależnie od poziomu wiedzy mógł zrozumieć.

  Dodano po 4 [minuty]:

  Widze że w miedzyczasie pojawiły się nowe "fakty". Jeśli przy obu chodzi Ci to dobrze, a przy jednym nie to bardzo dziwne trzeba przyznać, jeśli jest tak jak pisałeś czyli że to się dzieje niezależnie od tego który kanał podłączysz.

  Dodano po 19 [minuty]:

  http://www.tonex.com.pl/mikseryldm.html Wzmacniacz ma oryginalnie 2x100W przy 4 ohm. To, że są kolumny trochę mocniejsze to nie ma wpływu, jeśli mają 8ohm to akurat po 2 na kanał czyli po 4 ohmy, bylebyś nie przesterował wzmacniacza, bo będą zniekształcenia. Pisałeś, że jest on po tuningu, może był zrobiony nieprawidłowo.

  0
 • #7 27 Lip 2008 17:18
  TypeMutineer
  Poziom 21  

  Jutro weżnę miernik i posprawdzam wszystkie kable i pokombinuje jak by co to się odezwę jak na razie dziękuje za pomoc :)

  0
 • #8 27 Lip 2008 18:31
  kryzk
  Poziom 15  

  Proszę, jakby coś dalej było nie tak będziemy myśleć co z tym zrobić. Pozdrawiam

  0
 • #9 27 Lip 2008 20:12
  piotrdx626
  Poziom 28  

  A może jest podany sygnał stereo na mono? Wtedy też są niezłe zniekształcenia.

  0