Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cyfrowy Polsat i tuner z wyjściem HDMI, jak najtaniej ?

motykami 27 Lip 2008 12:53 8535 7
  • #1 27 Lip 2008 12:53
    motykami
    Poziom 18  

Witam, ponieważ przymierzam się do kupna jakiegoś większego telewizora (Plazma lub LCD) i doszedłem do wniosku iż nie ma sensu kupować TV nie posiadając sensownego źródła sygnału z wyjściem HDMI (tak aby nie tracić na jakości sygnału przy przesyłaniu) Sporo się naoglądałem w sklepach jaka jest różnica w jakości obrazu z zwykłej anteny, sygnałem AV przez złącze Euro, sygnałem Composite (który już jest do przyjęcia) no i przez wejście HDMI.
    Rozglądałem się za ofertą w telewizjach cyfrowych, i najtańszy pakiet jaki mam nawet w tej chwili to pakiet mini w Cyfrowym Polsacie (10zł miesięcznie) no i powiem szczerze że programy z tego pakietu mi wystarczają w zupełności i nie mam zamiaru płacić więcej kasy za programy których nie będę oglądał. Niestety problem jest taki że Cyfrowy Polsat nie dopuszcza takiej możliwości aby z pakietem mini dostać tuner z wyjściem HDMI. Dlatego zacząłem kombinować z zakupem tunera na allegro (tuner z wyjście HDMI i czytnikiem kart) ale z tego co się zorientowałem nie da rady przełożyć ot tak po prostu karty do takiego tunera aby to działało...
    Proszę o rady jak najtaniej mogę to wszystko skompletować aby wszystko działało, powiem szczerze że mogę na start na sam tuner wydać nawet do 800-900zł, tylko aby abonament był później jak najtańszy. Zależy mi dosłownie tylko na podstawowych programach TVP1, TVP2, TVN, Polsat (reszta mile widziana ale nie koniecznie potrzebna...)

Prosił bym o rady jak to wykonać najtańszym kosztem, wiem że pewnie powiecie że jak się wydaje tyle kasy na TV to trzeba się liczyć z kosztami abonamentu za programy... no ale nie bardzo mi się widzi wydawanie 40zł miesięcznie za programy których nie oglądam wcale, tym bardziej że TV kupuje bardziej z myślą o oglądaniu filmów z DVD (mam już odtwarzacz z wyjściem HDMI)

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi. motykami.

0 7
  • #2 27 Lip 2008 13:10
    pajo21
    Poziom 35  

Jaki ma sens kupowanie tunera HD jak nie będzie się korzystało z programów HD.
    Możesz korzystać z własnego tunera pod warunkiem że będzie posiadał wejście na moduł dostępu warunkowego a kartę sparowaną z modułem dostaniesz od CP.
    .

0
  • #3 27 Lip 2008 14:38
    motykami
    Poziom 18  

Hmm... ma sens taki że gdy puszczę sygnał przez Euro, jakość obrazu na TV jest beznadziejna, dużo traci się najpierw na konwersji z sygnału cyfrowego na analogowy w tunerze a później w TV ten sygnał jest z powrotem zamieniany na cyfrowy. Więc przesyłanie sygnału złączem HDMI daje bardzo dobre efekty.

Mógłby ktoś rozwinąć troszkę ten temat o co chodzi z tym "modułem dostępu warunkowego" ?

Pozdrawiam, motykami.

0
  • #5 28 Lip 2008 21:29
    pajo21
    Poziom 35  

Jeżeli nie będziesz korzystał z kanałów HD to wystarczy tuner z wyjściem component.Połączenie po HDMI nie da Ci lepszego obrazu.

0
  • #6 28 Lip 2008 23:06
    ansat
    Poziom 25  

Kol.Pajo21 ma rację,stać kogoś na samochód ale do zbiornika zamiast benzyny chce lać WODĘ.

0
  • #7 29 Lip 2008 09:06
    darekace
    Poziom 15  

Kolega Pajo21 dobrze powiedzial. Moze zamiast szukac HDMI kup se component. Jakosc obrazu na kanalach HD zblizona, a w przypadku kanalow SD nawet lepsza (takie opinie sa w internecie). W ofercie za 10zl jeszcze dluuugo nie zobaczysz nic w HD, tuner HD tez nie bedzie ci potrzebny.
    Jesli chodzi ci o Polsat to skorzystaj z modulu CI. Polsat daje tunery lub moduly do wyboru. W przypadku Polsatu nie zwracaj uwagi na tunery z wbudowanym czytnikiem. Karty polsatu dzialaja tylko w tunerze lub module , z ktorym byly zakupione.

Zalezy ci tez zeby bylo tanio. Mysle ze tunerem tanim, bardzo popularnym, majacym component i gniazda na modul CI jest Ferguson FX7600. Podpiszesz umowe z Polsatem, wezmiesz od nich modul zamiast tunera i to by bylo na tyle :)

0
  • #8 13 Lis 2008 20:53
    quakko
    Poziom 1  

Gratuluje oglądania przez euro, jak sie ma porządny telewizor to fajnie jak działa np. funkcja PIP przez euro nie zadziała trzeba puścić sygnał przez hdmi

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo