Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Trilux TAP2511 - nie załącza się

27 Lip 2008 13:02 1834 8
  • Poziom 17  
    witam, w mojej rodzinie jest telewizor trilux TAP 2511 model X z kineskopem philipsa black line. Telewizor przestal sie wlaczac, po probie wlaczenia pojawia sie WN (ekran elektryzuje sie) i pisk z okolicy trafopowielacza po 3-4 skundach przechodzi do standby. W czuwaniu napiecie na BU jest 145V po wlaczeniu skokowa spada do okolo 90V, ogolnie wszystkie napiecia spadaja, wyglada to na przeciazona przetwornice. Po wylutowaniu tranzystora BU i podlaczeniu zarowki 100W pomiedzy E-C Wszystkie napiecia w normie. Po odlaczeniu cewek odchylania dziala troszke dluzej i napiecie spada do okolo 100V. Dodam jeszcze ze dwa lata temu w telewizorze zsotaly wymienione wszystkie wazne kondensatory elektrolityczne (stare powysychaly) Zastanawiam się czy nie jest to rpzypadkiem jakies wew. przebicie w trafopowielaczu. Porsze o pomoc
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Może zacznij od wymiany kondensatora w C Hota. (przynajmniej sprawdź).
  • Poziom 32  
    Przed wymianą trafopowielacza sprawdź, czy zasilań nie zwiera pion, albo wzmacniacze wizyjne (+200V)?

Pozdrowienia.
  • Poziom 40  
    Wyjmij trafopowielacz sprawdź trafotesterem. Objawy wskazują na trafo, ale to o niczym jeszcze nie świadczy.
  • Poziom 17  
    niestety nie mam dostepu do testera a powielacze sa juz stosunkowo tanie, wiec zaryzykuje i go kupie, wymienie wraz z kondensatorami czy wiecie moze koledzy jaki tam jest model powielacza? pamietam ze jest marki orega, poprostu ten telewizor jest 40km odemnie i niechcialbym jezdzic nadaremno,
  • Poziom 43  
    Zacznij na początek od wymiany C 613, 615, elektrolity w aplikacji TDA 8140 , jego samego a potem ewentualnie pomyśl o wymianie trafopowielacza. Wg. moich danych jest tam 40330-35=HR 8003
  • Poziom 17  
    wymieniłem powielacz, kondensatory w okolicach C-E hota, C w aplikacji TDA 8140 i... bez większych zmian :( Pewnie bedzie tak jak mówi kol. LeDy trzeba sprawdzic TDA 8140, ale narazie użytkowniczka telewizora jedzie na wakacje, a ja mam dylemat, wydawać kolejne 40zl ? Jakby co to mam sprawny powielacz na zbyciu :) Dodam jeszcze że po odlaczeniu cewki odchylania H telewizor włącza się, jest pionowa kreska, z powielacza pisk, ale wyższej częstotliwości, po paru sekundach się wyłącza
  • Poziom 43  
    Wygląda na to ,że obowiązkowo TDA 8140( można dać 8143- ). Takich prób nie rób.