Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

citroen c5 - nie działa prawy kierunkowskaz

albercik64 27 Jul 2008 16:03 8683 9
    albercik64
    Level 14  
    Jak w temacie, z lewym nie ma problemu a prawy działa tak że mrugnie trzy razy i koniec. Rozebrałem COMa, wyczyściłem sprawdziłem styki, powyginałem delikatnie blaszki i dalej to samo. Sytuacja jest taka że jak włączę lewy kierunek to załącza się jakiś przekaźnik w BSI (który po wyłączeniu kierunku wyłącza się po kilku sekundach) i jak w tym czasie włączę prawy kierunek to działa on do momentu kiedy wyłączy się ten przekaźnik. Jak włączę prawy kierunek to ten przekaźnik się nie załącza, a przełącznik od kierunków działa na 100%.
    Trochę to zagmatwane jest.
    albercik64
    Level 14  
    Myślę że to nie masy, bo jak kierunek działa to działa poprawnie a i awaryjne pracują bez problemów.
    Zastanawiam się nad dwoma rzeczami albo przełącznik zespolony pod kierownicą albo BSI.
    tominex
    Level 18  
    Zrób test elementów wykonawczych w BSI.
    szymtro
    Level 30  
    To chyba co ostatnio było w xsarze(albo p206) kolegi z forum.
    Uszkodzone przekaźniki w bsi.
    Tam były zdjęcia jak zrobić na mocniejszych przekaźnikach.
    albercik64
    Level 14  
    Tu dochodzi jeszcze jeden problem, nie mogę włączyć świateł przeciwmgielnych. Jak włączę lewy kierunek to wtedy światła działają, ale jak go wyłączę to już nie. Coś mi się wydaje że to przełącznik pod kierownicą. Dzisiaj jadę podpiąć go pod kompa i może coś będę wiedział.
    szymtro
    Level 30  
    Napisz tutaj jak wyszło.
    Podobno kolega z pracy kupił sobie właśnie C5 tyle że model 2007 z salonu. I nie chcę go martwić mówiąc że za jakiś czas zacznie mu padać wszystko po kolei bo sie załamie.
    albercik64
    Level 14  
    To nie jest tak że w tych samochodach wszystko pada po kolei. To moja pierwsza taka usterka, a samochód mam od 1,5 roku, i zrobiłem nim 40k kilometrów. Teraz ma przejechane prawie 200k. Jestem baaardzo z niego zadowolony. Moim zdaniem mity o francuskich samochodach można sobie schować. Mój się psuje jak każdy inny samochód jaki miałem do tej pory, a jest to pierwszy francuski jakim jeżdżę.
    Jak sprawa się zakończy to na pewno napiszę co było przyczyną.
    User removed account
    User removed account  
    albercik64
    Level 14  
    Sprawa rozwiązana, do wymiany był przełącznik zespolony COM. Założyłem inny od Peugeota i wszystko działa jak powinno.