Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kolumny odsłuchowe - czyli moje pierwsze monitory.

Dj nemsu 28 Lip 2008 00:10 8583 13

• Kolumny odsłuchowe - czyli moje pierwsze monitory.[/img]

Witam. Tak na początek napiszę że mam 13 lat, jest to moja pierwsza konstrukcja i przy niej pomagał mi tatuś ;)
    Proszę o szczere wypowiedzi o niej, że wam się nie podoba, jest brzydka, lub że jest ładna i cudowna.

Koszty:
    - koce, nóżki, kleje i inne drobiazgi - ok 70-150zł
    - głośnik Tonsil GD 30/50 - miałem
    - głośnik STX GDS 30/120 - 65zł + wysyłka
    - 2szt. GDWT 9/70 - miałem
    - przewody, wtyki itp - miałem
    - deski, płyty -miałem

Wrażenia odsłuchowe:
    Według mnie gra ładnie i czysto. Brakuje tym kolumn troszkę basu, lecz mi nie przeszkadza ponieważ one grają wokal i gitarę. Na perkusji sobie radzą. Gorzej z piosenkami gdzie uderzenia są po 40hz.
    Gra ładnymi średnimi i wysokimi tonami.

Zwrotnica:
    Tymczasowo jest przylutowany do wysoko tonowego kondensator.

Czym napędzam?
    Tymczasowo napędzam te kolumny wzmacniaczem NE078 który ma 2x30/4om.
    W przyszłości zamierzam zbudować jakąś końcówkę mocy 1x100wat/4om

Dlaczego są inne głośniki w kolumnach?
    Ponieważ jeden GD 30/50 mi się uszkodził, a był juz wcześniej naprawiany wolałem kupić nowy. Więc zdecydowałem sie kupić głośnik stx`a. Naprawa tonsila wyniosła by mnie ponad 60zł.

Wytłumienie:
    W środku jest gąbka ze starego łóżka.

Foty:
    Kolumny odsłuchowe - czyli moje pierwsze monitory. Kolumny odsłuchowe - czyli moje pierwsze monitory. Kolumny odsłuchowe - czyli moje pierwsze monitory. Kolumny odsłuchowe - czyli moje pierwsze monitory. Kolumny odsłuchowe - czyli moje pierwsze monitory. Kolumny odsłuchowe - czyli moje pierwsze monitory. Kolumny odsłuchowe - czyli moje pierwsze monitory. Kolumny odsłuchowe - czyli moje pierwsze monitory. Kolumny odsłuchowe - czyli moje pierwsze monitory.

Fajne!
  • #2 28 Lip 2008 00:31
    Szymciosek
    Poziom 19  

Nie mogłeś kupić 2 takich samych głośników ??
    Nie wiem czy można to nazwać odsłuchami czy monitorami...

To bardziej podchodzi pod Skrzynie
    Ogólnie takie sobie

Miało być szczerze więc jest
    3/6

• #3 28 Lip 2008 02:53
    398216
    Usunięty  
  • #4 28 Lip 2008 09:08
    inkognito09
    Poziom 29  

Ten BR to spokojnie obsłużyłby i 40cm głośnik, jest zdecydowanie za duży w stosunku do średnicy membrany, nawet mimo to że w sprzęcie estradowym jest często tendencja do obszernych otworów. Widzę wewnątrz jakieś wzmocnienia. Buda wygląda solidnie. Obicie nie najgorsze, choć można by się czepić łepków śrub. Wykonanie całkiem schludnie, miałem się czepić braku rączek, ale już je dojrzałem ;). Na jakiej podstawie oszacowana została obudowa (Litraż i strojenie BR)? Jeżeli nie wymagasz od tego basu, to rzeczywiście - spełnia założenia. Ogólnie oceniam raczej pozytywnie zwłaszcza biorąc pod uwagę że to pierwsza konstrukcja. (No może jednak ja bym dał syka krawędziami równolegle do ścian ;))

• #5 28 Lip 2008 09:08
    Dj nemsu
    Poziom 22  

Już pod koniec sierpnia festyn na otwartym powietrzu ;)
    Zobaczę jak zagrają ;)
    Proszę o dalsze wypowiedzi.

• #6 28 Lip 2008 10:18
    wojto15-05
    Poziom 18  

Witam.
    Kolego ja bym tego nie nazwał monitorami ;P monitorki to "trochę inna" klasa...
    Zrobiłeś sobie odsłuchy, myślę że będą się dobrze sprawdzać na małej scenie np. szkolnej.
    Ogólnie nawet dobre wykonanie, ładnie zaciągnięte obicie.
    Troszkę roboty na pewno było... :D
    Projekt ściągnięty może z www.speakerplans.com ? bo tak mi się wydaje.
    Pozdrawiam i więcej konstrukcji tego typu.

• #7 28 Lip 2008 10:57
    Dj nemsu
    Poziom 22  

Co do projektów, to tak. Pooglądałem jak wyglądają inne odsłuchy, wybrałem mniej więcej te co mi sie podobają, dokładnie pooglądałem jak one wyglądają, i zacząłem robić swoje;)
    Nie korzystałem z żadnych gotowych projektów.
    Dziękuje za wasze opinie. Oceniajcie i pytajcie się dalej na temat tych kolumn.

Dodano po 2 [minuty]:

Zapomniałem odpowiedzieć na pytanie inkognito09.
    Obudowa robiona tak aby ładnie wyglądała, br nie wyliczony.
    Nie potrzebuje z tego basu, więc jest okej ;)

• #8 01 Sie 2008 09:35
    djdinitro
    Poziom 25  

Gratulacje wykonania kawalka świetnej roboty,wszelkie krytyczne uwagi zwazywszy ze masz nascie lat sa nie na miejscu.Ładnie wykonane,przetworniki grające poprawnie wiec co chciec wiecej?chyba jedynie dopalacza basowego jesli to ma słuzyc za nadstawko-odsłuchy jednak jako część naglosnienia to rewela.5/6

• #9 01 Sie 2008 17:00
    AudioSołtys
    Poziom 9  

Cięzko to nazwac kolumnami a raczej monitorami odsluchowymi... , ale nie jest tak zle wykonanie staranne nie wiem jak do odsluchu. Códów pewnie nie ma i nie bedzie również po zmianie przetworników. Ocena 6/10
    Co do BR to nie jest zbyt przemyslany moze i glosno to zagra ale efekt mizerny. Sorki za szczerość ale tak chciałeś.

Dodano po 54 [sekundy]:

sorki za błą "códów" hehehe nie chciałem :P

• #10 01 Sie 2008 18:42
    wojto15-05
    Poziom 18  

Sory literówki mi sie zdarzają :p jak sie szybko pisze to sie wkradają :)

• #11 02 Sie 2008 15:12
    wiewior_kg
    Poziom 26  

No więc tak :D.
    Wykonanie naprawdę świetne, przynajmniej tak mi się wydaje po obejrzeniu zdjęć :).
    Co do brzmienia to domyślam się jak to gra. Jeżeli miało by to czasami pograć jako nadstawki to bez subbasu się nie obejdzie, ale wykonałeś je jako odsłuchy a w tym się sprawdzą na 100%. Powiedz mi jeszcze, czy jest słyszalna różnica w brzmieniu tych dwóch różnych głośników ? Nie przeszkadza Ci to ?
    Kurde, też chciałbym umieć tak wykańczas obudowy :D. No ale cóż.
    Moja ocenka to 8/10 z powodu nieliczonego BR i dwóch innych głośników :). Pozdrawiam i życzę kolejnych przynajmniej tak udanych konstrukcji ;D.

• #12 05 Sie 2008 22:25
    Dj nemsu
    Poziom 22  

Dzięki za oceny;)
    Czy słyszę różnice? Jakąś słyszę. Tam gdzie jest GD 30/50 jest jakby głośniej.
    Oceniajcie dalej;)

• #13 07 Sie 2008 00:57
    puyol187
    Poziom 15  

Dlatego jet głośniej bo głośnik Tonsila ma większą skuteczność od STX-a

• #14 09 Sie 2008 12:19
    Dj nemsu
    Poziom 22  

No to wiem ;) Jeszcze trochę i pochwale wam się kolejnymi kolumnami na Alphard MW 15".

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME