Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips LCD chassis LC4.1E AB zchemat zasilacza.

28 Lip 2008 09:59 2859 4
  • Poziom 23  
    Witam . Pilnie poszukuje schematu zasilacza do tego TV.
    Niestety ale w schemacie zamieszczonym na forum niema tam zasilacza , widze ze producenci dbają o to żeby w serwisach nie było mozliwości naprawy zasilaczy , tylko od razu trzeba dokonac zakupu nowego. Nie wiem po jaką cholere wypuszczają takowe niekompletne schematy jak nie chcą żeby ich sprzet był naprawiany poza ich serwisami.
  • Poziom 28  
    Ano, schematu brak, i chyba dlatego, rze inwerter niejest philipsa, tylko produkcii jakiejsztam "delta". Scematu niemam, ale mam nowe zaszilacze, moge Czi dzisziaj wyslacz, tylko pstryknij zdjeczie, o jakij konkretnie Czi chodzi, byli rurzne.
  • Poziom 23  
    Spróbuję naprawić , bo wystepuje tylko na nim po około 15-20min. zanik napiecia 12V jest ono sterowane na płycie zasilacza tranzystorem 7252 BSP100 , a gdy mi sie to nie uda to pomysle o kupnie nowego zasilacza , jednak z wysyłka może byc troche problemu , po nie mieszkam w Polsce tylko w Grecji.
  • Poziom 15  
    Wymień elektrolity w zasilaczu i będzie działał. Sprawdzone.
  • Poziom 23  
    Jak wspominałem wcześniej problem był w sterowaniu tranzystora 7252 BSP100 który jest odpowiedzialny za sterowanie napieciem 14V , czyli ON - OFF TV . Krótko mówiąc należało w tym przypadku wymienić trzy tranzystory 7265 - 7255 i 7256 wszystkie BC847 i poprawić lutawanie wszystkich elementów w obrebie tych tranzystorów. Po tym zabiegu TV działa bez żadnych problemów . Obyło się w tym wypadku bez schematu , tak zmyślnie działającej firmy Philips , trzaba bylo jednak poswiecic troche godzin na rozgryzienie tego zasilacza , co ze schematem bylo by zapewne bardziej prostrze , bo i po co ktoś ma naprawiać ich zasilacze za powiedzmy 20 zł. jak może kupić od nich nawy , zawsze to wiekszy interes w ich sprzedaży.Do czego to idziemy.
    Pozdrawiam.