Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

LODÓWKA LG399 NO FROST woda przecieka do zamrażarki

28 Jul 2008 11:00 19384 3
  • Level 2  
    Witam !!! i proszę o pomoc mam lodówke LG399SQ No Frost i od pewnego czasu zauważyłem ,że z lodówki zcieka mi do zamrażaki woda i zamarza pod dolną szufladą tworząć tafle.Gdy jest gruba warstwa lodu to woda raz dzienne wycieka na podłoge.Wygląda na to jakby woda nie odparowywała z lodówki??.Odlodziłem ją ,ale po pewnym czasie znów woda przedostaje się do zamrażarki tworząc tafle lodu.Proszę o pomoc i pozdrawiam
  • Level 13  
    Woda pojawia ci się pod dolną szufladą na skutek :

1.uszkodzony system rozmrażania w zamrażalniku (może grzałka albo zabezpieczenie termiczne)

2.Zapchany odpływ z rynienki pod parownikiem

3.Czasem może się zdarzyć że ktoś z domowników parę razy nie zamknie drzwi od zamrażalnika i robi sie lód na parowniku i w rynience ze skroplinami albo uszczelka nie dochodzi i dostaje się ciepłe powietrze.

Ale kiedy się zalodzi parownik to przestaje ci dobrze działać chłodziarka bo wentylator nie tłoczy zimnego powietrza do chłodziarki dlatego że niema cyrkulacji w zamrażalce .Ale o tym nie wspominałeś.

Woda powinna się dostać za pomocą odpływu do pojemnika który jest umieszczony na agregacie a potem ta woda ma odparować na skutek grzania agregatu.
  • Helpful post
    Level 14  
    Ten typ nie ma funkcji rozmrażania. Na 99% zapchana rurka do rynienki na agregacie. Niestety musisz na jakiś czas wyłączyć lodówkę, na sprężarce wyczyścić rynienkę i spróbować przetkać rurkę odprowadzającą wodę do tej rynienki. Najlepiej to zrobić np koszulką termokurczliwą. Jest na tyle giętka, że nic nie uszkodzi i można próbować "wyssać" zaczopowanie.
    Walczyłam jakiś czas temu, ale miałam wodę na dnie lodówki, bo moja lodówka ma zamrażalnik na górze. Poskutkowało, wszystko ok.
  • Level 2  
    Serdeczne dzięki ,tak zrobiłem i już jest okey .Pozdrawiam