Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LODÓWKA LG399 NO FROST woda przecieka do zamrażarki

28 Lip 2008 11:00 15052 3
 • Poziom 2  
  Witam !!! i proszę o pomoc mam lodówke LG399SQ No Frost i od pewnego czasu zauważyłem ,że z lodówki zcieka mi do zamrażaki woda i zamarza pod dolną szufladą tworząć tafle.Gdy jest gruba warstwa lodu to woda raz dzienne wycieka na podłoge.Wygląda na to jakby woda nie odparowywała z lodówki??.Odlodziłem ją ,ale po pewnym czasie znów woda przedostaje się do zamrażarki tworząc tafle lodu.Proszę o pomoc i pozdrawiam
 • Poziom 13  
  Woda pojawia ci się pod dolną szufladą na skutek :

  1.uszkodzony system rozmrażania w zamrażalniku (może grzałka albo zabezpieczenie termiczne)

  2.Zapchany odpływ z rynienki pod parownikiem

  3.Czasem może się zdarzyć że ktoś z domowników parę razy nie zamknie drzwi od zamrażalnika i robi sie lód na parowniku i w rynience ze skroplinami albo uszczelka nie dochodzi i dostaje się ciepłe powietrze.

  Ale kiedy się zalodzi parownik to przestaje ci dobrze działać chłodziarka bo wentylator nie tłoczy zimnego powietrza do chłodziarki dlatego że niema cyrkulacji w zamrażalce .Ale o tym nie wspominałeś.

  Woda powinna się dostać za pomocą odpływu do pojemnika który jest umieszczony na agregacie a potem ta woda ma odparować na skutek grzania agregatu.
 • Pomocny post
  Poziom 14  
  Ten typ nie ma funkcji rozmrażania. Na 99% zapchana rurka do rynienki na agregacie. Niestety musisz na jakiś czas wyłączyć lodówkę, na sprężarce wyczyścić rynienkę i spróbować przetkać rurkę odprowadzającą wodę do tej rynienki. Najlepiej to zrobić np koszulką termokurczliwą. Jest na tyle giętka, że nic nie uszkodzi i można próbować "wyssać" zaczopowanie.
  Walczyłam jakiś czas temu, ale miałam wodę na dnie lodówki, bo moja lodówka ma zamrażalnik na górze. Poskutkowało, wszystko ok.
 • Poziom 2  
  Serdeczne dzięki ,tak zrobiłem i już jest okey .Pozdrawiam