logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Modino F-17 gasnie podswietlenie matrycy

glurak 28 Lip 2008 16:25 1941 5
REKLAMA
  • #1 5385807
    glurak
    Poziom 25  
    Monitor TFT F-17, podswietlenie matrycy wylacza sie po ok. godzinie, czasem chodzi dwie godziny, czasem minute... Inverter DA1406 REV:1.0A.
    Na miernik wszystkie elementy dobre... ma ktos jakis pomysl ?
  • REKLAMA
  • #2 5386323
    Pol-UK
    Poziom 29  
    Proponuje zacząć od wymiany wszystkich elektrolitów w inwerterze. Sprawdź ponad to czy po wyłączeniu podświetlenia pozostaje treść obrazu (pod światło lub latarką). Pozdrawiam
  • REKLAMA
  • #3 5387956
    glurak
    Poziom 25  
    Elektrolity juz wymienialem, wszystkie dwa... bez efektu. Tresc obrazu pozostaje, wylacza sie tylko podswietlenie. I co ciekawe, gdy sie wylaczy to po ponownym zalaczeniu gasnie po kilkudziesieciu sekundach, dopiero gdy monitor jest zimny to chodzi znowu godzine.
  • REKLAMA
  • #4 5388240
    Pol-UK
    Poziom 29  
    Z twojej odpowiedzi wynika iż dopiero po "nagrzani się" coś obciąża inwerter, proponuje podstawieni innych sprawnych świetlówek, gdyż możliwe że to one tracą swoją wartość i zostaje wyłączone podświetlenie. Pozdrawiam
  • REKLAMA
  • #5 5388375
    glurak
    Poziom 25  
    Niestety, nie mam takich swietlowek. Co ciekawe, gdy podswietlenie zgaznie, po ponownym wlaczeniu najpierw gasnie gora podswietlenia. Wiec zamienilem podlaczenia gora-dol na inverterze, i na zamienionych najpierw gasnie dol. Wiec cos z inverterem, tylko co ?
  • #6 5391542
    Pol-UK
    Poziom 29  
    Podeśli dokładne fot inwertera oraz rozpiskę elementów na inwerterze. Pozdrawiam
REKLAMA