Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP LaserJet 2600n - przesuniete kolory CMY

magicwb 28 Lip 2008 16:30 4359 8
  • #1 28 Lip 2008 16:30
    magicwb
    Poziom 9  

Witam,

W drukarce mam zregenerowane tonery kolorowe nowy proszek i Chipy.
    Drukarka przesuwa wydruk kolorowy o jakies 5 mm. Tzn drukując np z menu strone uzycia materialow wydruk slupka odzwierciedlajacy procentowe zuzycie nie wypada w polu tylko jest przuniety do gory o 5 mm, podobie wydruk strony testowej z windows - logo windows - flaga z 4 kolorami jest OK w czerni ale kolory flagi ne sa na swoim miejscu tylko za wysoko.

Nie wiem czy ma to zwiazek z napelnieniem przed napelnieniem bylo ok ale po napelnieniu przez krtoki czas tez bylo ok.

Kalibracja nie pomaga. Wymiana tonerow na inne tez nie.

0 8
  • #4 28 Lip 2008 20:42
    magicwb
    Poziom 9  

Witam,

dzięki leeart wsadziłem oryginały od innej drukarki i zrobiłem kalibracje - wydruk OK, potem z powrotem moje napełnione i też wydruk OK ;)

Wiesz może czy ten problem może wrócić czy teraz będzie już OK?

1
  • #5 29 Lip 2008 17:37
    jac1980
    Poziom 16  

ten typ tak ma, czasem trzeba kalibrować i resetować do bólu, nieważne czy toner oryginał czy regener chociaż w regenerach częściej sie to zdaża

0
  • #6 29 Lip 2008 17:46
    _pawelek1_
    Użytkownik obserwowany

Ja mam osobiście w firmie HP4600 (kupiona używana z kartą sieciową).
    Było identycznie , i okazało się ze płyta główna nie współpracowywała ze skanerami.Dla mnie ewidentnie jest to wina płyty głownej drukarki.

0
  • #7 19 Sie 2008 18:46
    vonKlauS
    Poziom 16  

a sie zapytam jak wiele razy trzeba kalibrować hp clj 2600 ? Piąty raz już to robię i nic.

0
  • #9 26 Gru 2014 19:57
    wirusa
    Poziom 12  

Wyłącz zasilanie. Naciśnij i trzymaj strzałki w lewo i w prawo, włącz zasilanie, cały czas trzymając strzałki. Coś się tam miesza ale potem następuje RESET do ustawień fabrycznych. U mnie zadziałało, miałem rozjechane kolory i z kalibrowania nic się nie zmieniało, teraz jest prawie idealnie. Piszę o tym aby ta informacja wygrzebana w necie nie znikła. lepszy odgrzewany kotlet z przepisem niż bez ;)

2