Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak połączyć routery? Edimax z modemem adsl, asus.

belvaran 28 Jul 2008 16:59 2490 17
    belvaran
    Level 10  
    Witam,
    mam router edimax z modemem adsl i router bezprzewodowy asus z mozliwoscia pobierania plikow bez wlaczononego komputera.
    Tylko ze jesli podlacze edimaxa pod komputer to nie wykrywa mi asusa w lanie a jesli podlacze asusa pod kompa to wtedy nie mam internetu ktory jest z Edimaxa.

Jak moge to razem podlaczyc zeby na edimaxie puscic internet do asusa?
    piterus99
    Level 43  
    polacz je portami LAN. Na asusie wylaczasz tylko DHCP i zmieniasz IP na jakies niezajete.
    belvaran
    Level 10  
    Ip na edimaxie jest 10.0.0.2 a na asusie 192.168.0.1
    Czyli wystarczy ze podlacze edimaxa pod kompa zebym mial internet na kompie i lanem podłaczyc do asusa z ktorego wylaczylem DHCP ?

Dodano po 12 [minuty]:

Hmm dalej nie da sie podłączyc do tego drugiego routera czyli 192.168.1.1

Przekroczono limit czasu połączenia

Serwer 192.168.1.1 zbyt długo nie odpowiada.

Dodano po 1 [godziny] 32 [minuty]:

Podpowie ktos co moge jeszcze zrobic bo wyłaczylem ten DCHP i dalej nie moge sie polaczyc z tym drugim routerem.
    Alana
    Level 37  
    Proponuje sie nie bawic tylko polaczyc je szeregowo.
    Edmaxa konfigurujesz na dostep do neta ale podlaczasz do niego tylko port WAN asusa. W asusie konfigurujesz strone WAN tak zeby "widzial" edimaxa czyli IP strony WAN 10.0.0.3 brama 10.0.0.2 [ip lanowe edimaxa] maska 255.255.255.0 i odpowiednie DNSy. W edimaxie warto by dac DMZ na 10.0.0.3.
    Do strony LAN asusa podlaczasz wszystkie kompy.
    W tym sposobie wazne jest zeby IP strony LAN asusa i edimaxa byly z innych zakresow, u ciebie zdaje sie ze jest OK na domyslnych.
    belvaran
    Level 10  
    Dzieki zaraz sprawdze tylko ze mam problemy z podpiciem routerow. Pisze mi Polaczenie lokalne: Ograniczenie lub brak łacznosci..
    belvaran
    Level 10  
    No wlasnie wylaczylem przedtem DHCP asusa i teraz nie moge sie z nim połaczyc. Co mam zrobic? Nie działa przywracanie ani reset.
    belvaran
    Level 10  
    Hmm, a gdzie to wpisac? W połaczeniu siecowym w ustawieniach tcp/ip ? Dostawce mam TP neostrada.
    belvaran
    Level 10  
    Hmm dalej to samo:
    Przekroczono limit czasu połączenia

Serwer 192.168.1.1 zbyt długo nie odpowiada.
    Alana
    Level 37  
    Zrob tak:
    1. podaj typ tego asusa poszukam manuala
    2. odlacz zasilanie, wcisnij i trzymaj przycisk reset na routerze
    3. wlacz zasilanie, trzymajac przycisk odczekaj tak z 30-60sek
    4. pusc przycisk, poczekaj chwile i zobacz czy komputer zlapie DHCP [oczywiscie nie zapominaj nastawic automatycznego przydzielania w ustawieniach sieciowki]
    belvaran
    Level 10  
    Asus wl-500gp
    zaraz zrobie tak jak napisalas

Dodano po 1 [godziny] 42 [minuty]:

Hmm, nic nie dało, dalej nie moge sie z nim połączyc.
    Alana
    Level 37  
    DHCP dalej nie lapie
    Znalazlam manual do twojego sprzetu i to nawet po polsku:
    http://support.asus.com/download/download.aspx?SLanguage=en-us&model=WL-500gP%20V2
    Sciagnij, znajdz "przywracanie ustawien fabrycznych" i zastosuj. Na czas zabawy z asusem odlacz ten drugi router.
    belvaran
    Level 10  
    Nie wiem co zrobilem ale mam dostep do tego routera wkoncu :D
    belvaran
    Level 10  
    Zrobilem to wszystko:
    Proponuje sie nie bawic tylko polaczyc je szeregowo.
    Edmaxa konfigurujesz na dostep do neta ale podlaczasz do niego tylko port WAN asusa. W asusie konfigurujesz strone WAN tak zeby "widzial" edimaxa czyli IP strony WAN 10.0.0.3 brama 10.0.0.2 [ip lanowe edimaxa] maska 255.255.255.0 i odpowiednie DNSy. W edimaxie warto by dac DMZ na 10.0.0.3.
    Do strony LAN asusa podlaczasz wszystkie kompy.
    W tym sposobie wazne jest zeby IP strony LAN asusa i edimaxa byly z innych zakresow, u ciebie zdaje sie ze jest OK na domyslnych.

Podlaczylem asusa pod kompa i mam dostep do obu routerow ale nie mam wtedy internetu.
    Jak podlacze samego Edimaxa pod kompa to wtedy jest internet.
    Co jeszcze trzeba zrobic?

Dodano po 33 [minuty]:

Dodam ze nie wpisywalem adresu DNS bo mam neostrade.
    Moge wpisac i sprawdzic czy działa.

Dodano po 1 [godziny] 14 [minuty]:

Ok działa mi internet i mam dostep do obu routerow ale ... w statusie asusa jest Disconected:
    Jak połączyć routery? Edimax z modemem adsl, asus.