Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Karcher CTV-5614 - blokada

28 Lip 2008 20:17 1557 2
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Witam!
    TV jak w temacie. Zachowuje się, jakby miał aktywną blokadę rodzicielską. Czy ktoś może wie jak ją wyłączyć? Procesor w nim to TDA9351PS/N3/2/1698.
    Przy okazji zapytam jeszcze o symbol oryginalnego pilota do tego TV, gdyż nie wiem, czy ten od klienta jest właściwy...

Pozdrawiam.
  • Poziom 28  
    Czy domniemana blokada rodzicielska polega na wraźnym ukryciu lub zablokowaniu pewnych funkcji i wybranych kanałów, czy chodzi o to, że telewizor nie reaguje na niektóre przyciski.
    Jeżeli to pierwsze, to znaczy, że w telewizorze jest blokada, jeżeli to drugie, to najpierw należy dobrać sprawny pilot.
    Jeżeli pilot przyniesiony przez klienta może z tym telewizorem współpracować, mozna przystąpić do dalszych działań, ale najpierw należy się upewnić, czy posiadany pilot może współpracować.
    Zanotuj wszystkie wartości ustawień trybu serwisowego.
    Jeżeli się da, to spróbuj wyjąc pamięć i uruchomić bez niej. Niektóre telewizory mogą działać bez układu pamięci, tylko, że wszystkie ustawienia giną w momencie wyłączenia odbiornika.
    Za pomocą programatora wyciągnij wsad z pamięci i zachowaj go u siebie. Pamięć wyczyść i wstaw do telewizora. Włącz telewizor i przywróć wszystkie ustawienia trybu serwisowego.
    Jeżeli to nie pomoże lub telewizor nie będzie działać, przywróć wsad, który wcześniej wyciągnąłeś z pamięci lub spróbuj odnaleźć w Internecie wsad do tego modelu.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Witam ponownie, TV naprawiony.
    Myślałem, że to blokada, ponieważ po wystartowaniu z trybu std-by, nie reagował na polecenia z pilota ani klawiatury.
    Przyczyną okazała się stabilizacja napięcia 3.3V - po uruchomieniu TV do stanu pracy, napięcie lekko przysiadało i tętniło, co ogłupiało procesor (nie było żadnych innych objawów, tylko brak reakcji na polecenia). Główna przyczyną był stabilizator 78L33. Dla pewności wymieniłem tez elektrolity przy nim.
    Chassis w tym TV to TV2KR.

Pozdrawiam.