Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

synchronizacja pilotów

28 Lip 2008 21:27 8919 11
  • Poziom 2  
    Witam!
    Zajmuje się od niedawna automatyka bram zakładamy automatykę takich firm jak Nice Faac BFT i mam problem z pilotami! Klienci maja piloty od bram garażowych innych firm i chcieli by używać jednego pilota a nie kilku!
    Czy jest możliwość zsynchronizować nowe urządzenia do istniejących już pilotów innego producęta?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 11  
    Zdaje mi się że by szło wymienić rezonator kwarcowy. Jeśli się mylę to mnie poprawcie.
    Pozdrawiam
  • Poziom 18  
    Mylisz się. Skąd wiesz jak wygląda transmitowana ramka danych w pilotach u różnych producentów? I co ma z tym wspólnego częstotliwość rezonatora???
  • Poziom 12  
    Witam .Najlepiej wybrać elektronike która będzie chodziła jako główna a do reszty dokupić odbiorniki uniwersalne.np. główna Nice a wpozostałych odbiorniki uniwerslne z firmy Nice.podpięte do wejść krok po kroku.pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Podobno można dokupić kostki które współpracują z danym producentem!
    Jeżeli ktoś coś na ten temat wie, proszę o udzielenie informacji.
    Z góry dziękuje!
  • Poziom 2  
    Oczywiście można zsynchronizować urządzenia do pilotów trzeba dokupić radiolinie odpowiedniej firmy i zaprogramować piloty np.:
    Mając bramę garażową Faac i bramę wjazdową Nice i chcemy używać pilota Nice to do bramy garażowej dokupujemy radiolinie Nice np.: typu smilo i programujemy pilota Nice
  • Poziom 2  
    najtanszym i najsprawniejszym rozwiązaniem jest zastosowanie sterownika (odbiornik +piloty) f-y elmes zasilanych z 24 v wyjscia (n.p. fotokomorek) posiadajacego 4 przekazniki dowolnie programowane sterowanie podpinamy pod kazde z urzadzen
  • Poziom 2  
    Dziękuje za udzielenie odpowiedzi kupiłem uniwersalny odbiornik.
    POZDRAWIAM!!!!!!
  • Poziom 10  
    Witam!! Mam i ja wielką zagadkę w przypadku 2 napędów i pilotów faac. Jeden to brama garażowa - napęd FAAC D600 a drugi to brama zew. napęd FAAC 740. Sprzedający z allegro (FAAC 740) twierdził że piloty do tych zestawów będą bezproblemowo kompatybilne. Zakup zrobiłem około 1,5 roku temu więc jego nie poproszę o wyjaśnienie.
    W zestawie z bramą garażową miałem 2 piloty 4-przyciskowe FAAC T4 433 LC, natomiast przy napędzie do bramy wjazdowej pilot 3-przyciskowy FAAC FIX 3
    Podczas próby wprogramowania pilotów FAAC T4 433 LC do napędu FAAC widać że dioda miga i odbiornik łapie pilota ale nie chce go zapamiętać. Ten który był w zestawie zaprogramował się za 1 razem i działa bez zarzutu.
    Przy próbie zaprogramowania FAAC FIX 3 do napędu D600 dzieje się to samo.
    Robię wszystko zgodnie z instrukcją:
    1. Wpisywanie nowego pilota
    - Zdjąć jumper J1 (czerwona zworka)
    - nacisnąć i trzymać przycisk LEARN (mały czerwony switch)
    - założyć jumper (trzymając cały czas wciśnięty przycisk LEARN)
    - po zaświeceniu diody LED puścić przycisk LEARN
    - nacisnąć przycisk pilota który będzie służył do obsługi kanału „1”
    - gdy radio odbierze sygnał z pilota dioda LED zgaśnie
    - wtedy należy nacisnąć ponownie ten sam przycisk pilota.
    - Jeżeli radio zarejestruje pilota, dioda LED zapali się na 1 sekundę (mignie).
    - przejdź do punktu 2.

* jeżeli nie chcemy programować przycisku dla kanału „2” to należy zdjąć i ponownie założyć jumper J1
    kończąc w ten sposób programowanie lub tylko nacisnąć przycisk LEARN i w ten sam sposób wpisywać
    kolejne piloty. Na koniec programowania wszystkich pilotów trzeba zawsze pamiętać o zdjęciu
    na chwilę i założeniu zworki (jumper'a J1)

Przy napędzie FAAC D600 jest oryginalne radio FAAC a w napędzie 740 jest to popularny "wtykany" radioodbiornik FIX.
    Co zrobić aby nie wozić ze sobą2 pilotów??
    Pozdrawiam!!
  • Poziom 2  
    witam, ja mam podobny problem radio tez od fixa mala czarna puszka. piloty fix2 dzialaly i nagle przestaly. zgodnie z instrukcja probowalem je zaprogramowac nic z tego nie wyszlo. wykasowalem je zgodnie z instrukcja i znow probowalem zaprogramowac i dalej nic....

Stalo mi sie juz tak drugi raz.. za pierwszym razem przyjechal gosc od bram. niesty nie bylo mnie podczas naprawy...

moze ktos cos podpowie... :)
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich, ale pytanie mam przede wszystkim do 'radosny_w'.
    Czy udało się Koledze rozwiązać problem z 'gubieniem' przez odbiornik FIX zarejestrowanych
    pilotów Faac Fix ?
    Pytam, bo ostatnio u mnie wystąpił ten sam problem :(
    Używam 2. pilotów FAAC Fix3, które sterują dwoma odbiornikami:
    1) 1-kanałowym FIX-1k 25U/F - załączającym napęd D600 do bramy garażowej;
    2) 2-kanałowym FIX-2/25 - wetkniętym w centralkę, załączającym 2 napędy 414 do wrót dwuskrzydłowych.

2-kanałowy odbiornik pracuje bez zarzutu.
    Ale odbiornik 1-kanałowy FIX-1k 25U/F po zarejestrowaniu w nim pilotów
    działa poprawnie tylko przez jakiś czas
    , np. przez tydzień.
    Po czym przestaje reagować na sygnały z pilotów
    .
    Dopiero ponowne zarejestrowanie w nim pilotów przywraca jego poprawna pracę.
    Jednak po kilku dniach znów przestaje reagować na sygnały z pilotów.
    I tak w kółko :(
    Wyżej opisany cykl powtórzył się kilkukrotnie.
    Nie zauważyłem jakiekolwiek zależności 'gubienia' z pamięci odbiornika rejestracji pilotów
    np. od: zaniku zasilania, wyładowań atmosferycznych itp. :(

Czy ktoś jeszcze oprócz Kolegi 'radosny_w' spotkał się z wyżej opisanym problemem ?

Dodam, że ten feralny odbiornik jest po gwarancji. Pomocy...
  • Poziom 9  
    Moim skromnym zdaniem problem tkwi w algorytmie zmiennego kodowania...Już kilka razy spotkałem się także z przypadkiem że dodatkowy pilot leżący nieużywany gdzieś w domu po dłuższym czasie gubi się i po ponownym zaprogramowaniu działa bez problemu.Warunek jest taki że każdy z pilotów musi być używany aby "nadążył" za zmianami kodów