Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

synchronizacja pilotów

tadzik752 28 Jul 2008 21:27 9333 11
    tadzik752
    Level 2  
    Witam!
    Zajmuje się od niedawna automatyka bram zakładamy automatykę takich firm jak Nice Faac BFT i mam problem z pilotami! Klienci maja piloty od bram garażowych innych firm i chcieli by używać jednego pilota a nie kilku!
    Czy jest możliwość zsynchronizować nowe urządzenia do istniejących już pilotów innego producęta?
    Adam_n92
    Level 11  
    Zdaje mi się że by szło wymienić rezonator kwarcowy. Jeśli się mylę to mnie poprawcie.
    Pozdrawiam
    andrzejek23
    Level 19  
    Mylisz się. Skąd wiesz jak wygląda transmitowana ramka danych w pilotach u różnych producentów? I co ma z tym wspólnego częstotliwość rezonatora???
    dedus2
    Level 12  
    Witam .Najlepiej wybrać elektronike która będzie chodziła jako główna a do reszty dokupić odbiorniki uniwersalne.np. główna Nice a wpozostałych odbiorniki uniwerslne z firmy Nice.podpięte do wejść krok po kroku.pozdrawiam
    tadzik752
    Level 2  
    Podobno można dokupić kostki które współpracują z danym producentem!
    Jeżeli ktoś coś na ten temat wie, proszę o udzielenie informacji.
    Z góry dziękuje!
    jarecki16
    Level 2  
    Oczywiście można zsynchronizować urządzenia do pilotów trzeba dokupić radiolinie odpowiedniej firmy i zaprogramować piloty np.:
    Mając bramę garażową Faac i bramę wjazdową Nice i chcemy używać pilota Nice to do bramy garażowej dokupujemy radiolinie Nice np.: typu smilo i programujemy pilota Nice
    jjkielce1
    Level 2  
    najtanszym i najsprawniejszym rozwiązaniem jest zastosowanie sterownika (odbiornik +piloty) f-y elmes zasilanych z 24 v wyjscia (n.p. fotokomorek) posiadajacego 4 przekazniki dowolnie programowane sterowanie podpinamy pod kazde z urzadzen
    tadzik752
    Level 2  
    Dziękuje za udzielenie odpowiedzi kupiłem uniwersalny odbiornik.
    POZDRAWIAM!!!!!!
    daddik
    Level 11  
    Witam!! Mam i ja wielką zagadkę w przypadku 2 napędów i pilotów faac. Jeden to brama garażowa - napęd FAAC D600 a drugi to brama zew. napęd FAAC 740. Sprzedający z allegro (FAAC 740) twierdził że piloty do tych zestawów będą bezproblemowo kompatybilne. Zakup zrobiłem około 1,5 roku temu więc jego nie poproszę o wyjaśnienie.
    W zestawie z bramą garażową miałem 2 piloty 4-przyciskowe FAAC T4 433 LC, natomiast przy napędzie do bramy wjazdowej pilot 3-przyciskowy FAAC FIX 3
    Podczas próby wprogramowania pilotów FAAC T4 433 LC do napędu FAAC widać że dioda miga i odbiornik łapie pilota ale nie chce go zapamiętać. Ten który był w zestawie zaprogramował się za 1 razem i działa bez zarzutu.
    Przy próbie zaprogramowania FAAC FIX 3 do napędu D600 dzieje się to samo.
    Robię wszystko zgodnie z instrukcją:
    1. Wpisywanie nowego pilota
    - Zdjąć jumper J1 (czerwona zworka)
    - nacisnąć i trzymać przycisk LEARN (mały czerwony switch)
    - założyć jumper (trzymając cały czas wciśnięty przycisk LEARN)
    - po zaświeceniu diody LED puścić przycisk LEARN
    - nacisnąć przycisk pilota który będzie służył do obsługi kanału „1”
    - gdy radio odbierze sygnał z pilota dioda LED zgaśnie
    - wtedy należy nacisnąć ponownie ten sam przycisk pilota.
    - Jeżeli radio zarejestruje pilota, dioda LED zapali się na 1 sekundę (mignie).
    - przejdź do punktu 2.

* jeżeli nie chcemy programować przycisku dla kanału „2” to należy zdjąć i ponownie założyć jumper J1
    kończąc w ten sposób programowanie lub tylko nacisnąć przycisk LEARN i w ten sam sposób wpisywać
    kolejne piloty. Na koniec programowania wszystkich pilotów trzeba zawsze pamiętać o zdjęciu
    na chwilę i założeniu zworki (jumper'a J1)

Przy napędzie FAAC D600 jest oryginalne radio FAAC a w napędzie 740 jest to popularny "wtykany" radioodbiornik FIX.
    Co zrobić aby nie wozić ze sobą2 pilotów??
    Pozdrawiam!!
    radosny_w
    Level 2  
    witam, ja mam podobny problem radio tez od fixa mala czarna puszka. piloty fix2 dzialaly i nagle przestaly. zgodnie z instrukcja probowalem je zaprogramowac nic z tego nie wyszlo. wykasowalem je zgodnie z instrukcja i znow probowalem zaprogramowac i dalej nic....

Stalo mi sie juz tak drugi raz.. za pierwszym razem przyjechal gosc od bram. niesty nie bylo mnie podczas naprawy...

moze ktos cos podpowie... :)
    b-k-s
    Level 10  
    Witam wszystkich, ale pytanie mam przede wszystkim do 'radosny_w'.
    Czy udało się Koledze rozwiązać problem z 'gubieniem' przez odbiornik FIX zarejestrowanych
    pilotów Faac Fix ?
    Pytam, bo ostatnio u mnie wystąpił ten sam problem :(
    Używam 2. pilotów FAAC Fix3, które sterują dwoma odbiornikami:
    1) 1-kanałowym FIX-1k 25U/F - załączającym napęd D600 do bramy garażowej;
    2) 2-kanałowym FIX-2/25 - wetkniętym w centralkę, załączającym 2 napędy 414 do wrót dwuskrzydłowych.

2-kanałowy odbiornik pracuje bez zarzutu.
    Ale odbiornik 1-kanałowy FIX-1k 25U/F po zarejestrowaniu w nim pilotów
    działa poprawnie tylko przez jakiś czas
    , np. przez tydzień.
    Po czym przestaje reagować na sygnały z pilotów
    .
    Dopiero ponowne zarejestrowanie w nim pilotów przywraca jego poprawna pracę.
    Jednak po kilku dniach znów przestaje reagować na sygnały z pilotów.
    I tak w kółko :(
    Wyżej opisany cykl powtórzył się kilkukrotnie.
    Nie zauważyłem jakiekolwiek zależności 'gubienia' z pamięci odbiornika rejestracji pilotów
    np. od: zaniku zasilania, wyładowań atmosferycznych itp. :(

Czy ktoś jeszcze oprócz Kolegi 'radosny_w' spotkał się z wyżej opisanym problemem ?

Dodam, że ten feralny odbiornik jest po gwarancji. Pomocy...
    liroy1975
    Level 10  
    Moim skromnym zdaniem problem tkwi w algorytmie zmiennego kodowania...Już kilka razy spotkałem się także z przypadkiem że dodatkowy pilot leżący nieużywany gdzieś w domu po dłuższym czasie gubi się i po ponownym zaprogramowaniu działa bez problemu.Warunek jest taki że każdy z pilotów musi być używany aby "nadążył" za zmianami kodów