Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

pomoc w dobraniu zestawu 2.0.

mudzyn 28 Jul 2008 23:17 1425 6
    mudzyn
    Level 10  
    witam

planuje zlozenie zestawu stereofonicznego 2.0. nieukrywam rowniez ze szukam tutaj pomocy przy dobraniu owego zestawu. chce wybrac cos posrod tych dwóch propozycji kolumn podłogowych:

fronty TONSIL FENIKS Moc nominalna 100 W, Imped. 8 ohm
    lub
    ELTAX CONCEPT 400 Moc również ok/100w / na kolumnę / imped. 8 ohm

wybralem je poniewaz chce kupic tylko nowe i wydac max do 600 zł na kolumny, zas na wzmacniacz 300-450 zł maxymalnie.

do tego zastanawiam sie nad wyborem wzmacniacza do nich, a o to one:

PIONEER A-503R
    moc w rms; 2x55W przy 8ohm / 2x90W przy 4 ohm

PIONEER A-405R
    moc w rms; 2 x 90W przy 8 ohm

Technics SU-V500M2
    moc w rms; 70W przy 8 ohm

czy moze cos z Sonego np.
    SONY TA-FE570
    Moc 2x110W / 4ohm, 2x75W/ 8ohm

moglby ktos walnac jakas opinie? czy wporzadku czy nie? lub co moznaby zmienic w propozycji tego zestawu. jesli chodzi o wzmacniacz, nieukrywam ze musi byc takze w miare ladny. o brzmieniu i mocy nie wspominam bo wiadomo : )

z gory dziekuje za odpowiedz :)

ps. bede uzywal tego do sluchania glownie muzyki drum'n'bass, jazz, funk z komputera, a takze do mixowania z płyt analogowych ; ] pokoj mam ok / 12m2.
    DIGIPROCOMP
    Level 18  
    Z w/w wybrałbym TONSIL FENIKS + PIONEER A-405R. Tego Technicsa odradzam, obecnie testuje pożyczonego SU-A700 MK2 i w porównaniu z posiadanym Denonem pma-700ae wypada miernie. Środek wycofany do maksimum, wysokie mało szczegółowe (nawet regulacja nie pomaga, nawet pogarsza). Po prostu brak przestrzeni, jedyny plus w całym porównaniu to więcej basu.
    mudzyn
    Level 10  
    dzieki za odpowiedz,

aczkolwiek troszke wiecej poszperałem w necie,popytałem znajomych w nautilusie i doradzono mi kolumny Rubicon'a RP26F w tym przedziale cenowym i takie zakupiłem.

ze wzmacniaczem tez juz jest prawie sprawa rozwiazana, zakupuje Pioneer A-602r lub 604. Tylko szukam jakiejs dobrej oferty cenowej : )

mysle ze mnie to zadowoli:D
    DIGIPROCOMP
    Level 18  
    Na czym słuchałeś Rubiconów przed zakupem? Pioneerów jest kilka sztuk na "Alledrogo" 500-550zł.
    mudzyn
    Level 10  
    jeszcze na niczym, bo nie mam zadnego wzmacniacza w sumie jak narazie. ale po parametrach widze ze najbardziej beda mi pasowaly akurat te 2 modele,jesli chodzi o dzwiek pioneer'ów to sluchalem z eltaxami i mi dzwiek podszedł. a czemu pytasz ?
    DIGIPROCOMP
    Level 18  
    Ponieważ sklepy przeważnie kompletują Rubicony z Pioneerem, kilka modeli słyszałem, ale na ampli 5.1, dlatego chciałem się dowidzieć jak brzmi na innych.
    mudzyn
    Level 10  
    przyznam, ze nawet nie wiedziałem o tym. a z tym ampli wielokanalowym moze kiedys, ale to w duzo pozniejszym czasie jak juz bede kompletował konkretny sprzet tez za nie małe pieniadze. a jak graly z tym amplitunerem? chodzi mi glownie o wysokie i srednie tony.