Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Elmuz HQ15 + 2000W na 4 w poł. równoległym - działanie

djdrix 28 Lip 2008 23:53 1515 2
  • #1 28 Lip 2008 23:53
    djdrix
    Poziom 18  

Witajcie. Czy wzmacniacz elmuz HQ15 jest przyzwoitym produktem na to by poradzić sobie z 4 basami każdy po 1000W 8ohm czyli 2000W na 4 w połączeniu równoległym? Chodzi mi jeszcze po głowie jakiś używany powersoft DIGAM 7000 Cenowo jak to by wyglądało? Jak z jakością? pozdrawiam

0 2
  • #2 29 Lip 2008 00:31
    Kamil Urbanowicz
    Poziom 16  

Końcówka EQ15 wygląda (na fotografiach) solidnie. O jakości nie powiem nic, bo jej nie słyszałem. Natomiast mogę doradzić, że na basie warto mieć trochę mocy w końcówce na zapas. Tutaj tego zapasu nie ma, chyba, że kupisz 2 końcówki i do każdej podłączysz 2 suby, to z kolei nie bardzo się opłaca, bo za 8 kilo złotówek kupisz potężną końcówkę. Albo kupisz 2 mniejsze np. z ADS serii PLX - wyjdzie taniej. Wydajność prądowa w mocniejszej końcówce będzie większa, wzmacniacz lepiej będzie kontrolował głośnik.
    Jeśli koniecznie chcesz mieć jedno pudło, poszukaj gdzieś używanych Digamów K6 lub wyższych. Normalnie te końcówki kosztują kilka tysięcy... EURO :D
    W sumie szkoda, że nie masz tych basów 4-omowych, wtedy o wiele łatwiej znaleźć > 2 kW na stronę za niedużą kasę.

0
  • #3 29 Lip 2008 01:52
    DjHeniuu
    Poziom 22  

Witam!!
    Proponuje zglosic sie do www.silversound.info , z tego co wiem wlasciciel mial do sprzedania jakis koniec o takich parametrach.
    pozdrawiam
    Ps sorki za brak polskich znakow.

0