Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pioneer PCM - D300 / potrzebny kod

xxxVIPxxx 29 Lip 2008 00:37 2692 7
  • #1 29 Lip 2008 00:37
    xxxVIPxxx
    Poziom 2  

Witam..

Zakupiłem sobie tel do samochodu ale okazało się że telefon jest zabliokowany :( potrzebny jest kod odblokowyjący... być moze nikt go nie zmieniał.. nie wiecie może jaki Pioneer miał kod w standardzie ? próbowałem 11111, 00000, 12345, itp... i nic...

0 7
  • #2 29 Lip 2008 21:45
    W.Wojtek
    Specjalista od telefonów

A czy to jest formu o telefonach GSM?
    A jesteś pewny ze telefon nie jest kradziony i jest zablokowany przez oparetora??

0
  • #3 29 Lip 2008 22:08
    xxxVIPxxx
    Poziom 2  

W.Wojtek napisał:
    A czy to jest formu o telefonach GSM?
    A jesteś pewny ze telefon nie jest kradziony i jest zablokowany przez oparetora??

No nie jest to forum o telefonach GSM ale liczyłem na pomoc... Co do telefonu to jest on z samochodu sprowadzonego z zagranicy.. telefon ma 16lat, ale działa normalnie... i zablokowany jest sam w sobie a nie przez operatora.... :cry:

0
  • #4 30 Lip 2008 21:12
    W.Wojtek
    Specjalista od telefonów

[quote="... działa normalnie... i zablokowany jest sam w sobie a nie przez operatora.... :cry:[/quote]

Działa normalnie i jest zablokowany??:D:D:D
    To na czym polega ta blokada??:?:
    Jak się zachowuje po wybraniu 112?? :idea:
    Co z kartą SIM??:idea::idea:

0
  • #5 30 Lip 2008 21:31
    xxxVIPxxx
    Poziom 2  

W.Wojtek napisał:
    [quote="... działa normalnie... i zablokowany jest sam w sobie a nie przez operatora.... :cry:

Działa normalnie i jest zablokowany??:D:D:D
    To na czym polega ta blokada??:?:
    Jak się zachowuje po wybraniu 112?? :idea:
    Co z kartą SIM??:idea::idea:[/quote]

Co oznacza że działa normalnie... to oznacza że można chodzić po menu itp... łapie zasięg... karte sim wykrywa... ale nie loguje się do żadnej sieci

Nie reaguje na wybieranie 112.... Blokada polega na tym że nie loguje sie do sieci i co chwile miga napis z informacją o tym żeby odblokować telefon w serwisie... dzwoniłem do pioneera okazało się że telefon nie ma nic wspólnego z tą firmą poza logo ... cały telefon wyprodukowała motorola jak się okazuje... po otwarciu modułu są wszędzie znaczki motoroli...

0
  • #6 31 Lip 2008 02:32
    W.Wojtek
    Specjalista od telefonów

Do wyrzucenia. Nic nie zrobisz.

0
  • #7 27 Gru 2008 13:21
    xxxVIPxxx
    Poziom 2  

Przepraszam ze odgrzewam temat...

Ale powiem co było... jak by ktoś miał taki sam problem...

Potrzebna jest antena zewnętrzna... przypadkiem dotknąłem gniazdo antenowe wkrętakiem i złapał zasięg i normalnie działa :)

PS
    Może mi ktoś powiedzieć czy jak zastąpię antenę kawałkiem druta to nic się nie stanie ? Bo nie wiem nawet jaką antenę kupić... anten jest masa ale mają inne wejścia niż w mojej centralce.. nawet nie wiem jaka antena to ma być bo nigdzie nie ma info ani na centralce, ani na necie...

0
  • #8 27 Gru 2008 14:11
    Tracer2
    Moderator - Telefony Stacjonarne

Może dokup i zaadoptuj jakąś antenę od starej komórki bo te nowe to nie mają albo antenę magnetyczną do GSM.

0