Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gigabyte ga-ma78gm-s2h zawiesza się

ernestwidelec 29 Lip 2008 09:49 6223 25
  • #1 29 Lip 2008 09:49
    ernestwidelec
    Poziom 9  

Witam.
    Na pudełku od tej płyty GIGABYTE chwali się że w 3dmark'u 06 wyciąga ona 1500 punktów. Więc chciałem to sprawdzić. I tu zdziwienie. Nie działa na niej 3dmark 03, 3dmark 06, Pcmark 05. Po prostu przy próbie uruchomienia zawiesza się komp. Trzeba wchodzić w menadzer zadań i zakańczać proces. Zaniosłem kompa do sklepu gdzie kupowałem. Tam zostały wymienione (żeby zobaczyć co jest wadliwe): ram, procek, płyta na drugą taką samą, zasilacz. System był instalowany kilka razy. I nic to nie dało. 3dmark jak nie działał tak nie działa. Mało tego przy próbie uruchomienia gier - pojawia się czarny ekran i minimalizują się one do paska. Próbowałem zmieniać sterowniki do grafiki na najnowsze Aticatalist 8.6 - 8.7. Po ich zainstalowaniu komp nie chciał się w ogóle uruchomić. Trzeba było uruchamiać w trybie awaryjnym.
    W sumie 3dmark nie jest mi do niczego potrzebny - ale jak się kupuje kompa i wydaje za niego mniejszą bądź większą kasę to się chce żeby wszystko działało. A po drugie gry nie chcą się włączać. A po trzecie to nie chciał bym kiedyś stanąć przed faktem że jakaś inna potrzebna aplikacja nie zechce działać.
    Proszę o pomoc bo już brak mi cierpliwości.

Jeśli macie taką płytę to napiszcie czy działają wam 3dmarki i ile pkt wyciągacie oraz co macie w swoich kompach.

Mój config:
    Płyta GA-MA78GM-S2H
    Wersja Rev. płyty : .1.0
    Wersja BIOS : F5

Procesor: AMD Athlon 64x2 5000
    Ram: Kingston DDRII 2gb 800
    Zasilacz: I-BOX 350 W

Win XP Service Pack : 2

0 25
  • #2 29 Lip 2008 09:54
    DriverMSG
    Admin grupy komputery

Jaką masz kartę graficzną ?

Na pierwszy rzut oka do wymiany zasilacz , zależnie od karty graficznej od 400W w górę i to markowy .

Do testów podmień go i sprawdź czy nadal masz takie problemy .

0
  • #3 29 Lip 2008 10:09
    czokus
    Poziom 16  

Z tego co się orientuję to siedzi tam integra z DX10 ATI Radeon HD 3200
    Koniecznie dograj wszystkie sterowniki do chipsetu. No i SP3 do xp mile widziany..

Ja bym tam wgrał vistę - sądzę że mniej problemów by było z tą płytą - ale to tylko moje zdanie i rozumiem że możesz nie mieć oryginalnego systemu..
    Pozdrawiam

0
  • #4 29 Lip 2008 10:24
    ernestwidelec
    Poziom 9  

Dzięki za zainteresowanie.
    DriverMSG:
    Dokładnie tam jest grafika zintegrowana na płycie: ATI Radeon HD 3200. W sklepie gość podmienił mój zasilacz na Chifteca 350W i też nie szło.

Czokus:
    Sterowniki wszystkie mam dograme. Wgrywałem i te z płytki cd dostarczonej z płytą główną, i te ze strony gigabyte, Ati i dalej nie działa.
    Sp3 jeszcze nie mam - ale zaraz postaram się go zainstalować.
    Vistę orginalną mogę pożyczyć do testów od Siostry z jej laptopa, ale ja osobiście wolał bym zostać przy XP.

0
  • #5 29 Lip 2008 10:31
    DriverMSG
    Admin grupy komputery

Chieftec 350W to wcale nie jest jakiś mega super zasilacz , po za tym jak pisałem - 350W może być mało , i nie chodzi tu o pobór takiej mocy , ale o mocną linie 12V której to przydałoby się z 18A.
    Sprawdź też w specyfikacji kości pamięci na jakim napięciu powinny pracować , jeśli masz możliwość podnieś im napięcie do 2V .

0
  • #6 29 Lip 2008 10:32
    czokus
    Poziom 16  

Według mnie to raczej sprawa programowa.. Z tą vistą bym jednak przetestował jak działa.. No ale najpierw proponuję sp3 dograć dla pewności. A w biosie ile masz pamięci przydzielone dla grafy?

Ten komp wcale nie ciągnie jakiejś ogromnej ilości prądu.. Ten Chieftec 350 spokojnie powinien starczyć.

0
  • #7 31 Lip 2008 00:25
    ernestwidelec
    Poziom 9  

witam po przerwie. Nawał pracy i innych spraw.
    DriverMSG:
    Może Chftec to ne jakiś mega zasilacz jak piszesz ale wydaje mi się że lepszy od mojego I-boxa. Mój komp to nie jakiś prądożerny potwór. I wydaje mi się że ta 350 powinna starczyć. W obecnej chwili nie mam możliwości podpiąć innego zasilacza bo mam komp w domu. Co do biosu i ramu to jeszcze nie kombinowałem ale dziś spróbuje.

Czokus:
    Już jestem po testach.Ale po kolei> W biosie dla grafiki mam przydzielone 512 MB.
    Do XP dograłem SP3 i nic to nie dało. Nadal 3 d marki nie działały. Po którymś z kolei przeinstalowaniu poszedł mi 3dmark 03 (na XP). Tzn zainstalowałem sam system, sterowniki, i 3dmarka. Ale po teście 3dmarkiem 03 zainstalowałem 3dmarka 06 i ten już nie ruszył. Mało tego po instalacji 3dmarka 06 nie chciał ruszyć już ten 03 który wcześniej działał. PCmark 05 też nie działał.

Potem zabrałem sie za testowanie Visty. Zainstalowałem system + sterowniki + 3dmarki 03 i 06. I tu zdziwienie - działały. Jeden po drugim, nic sie nie wieszło. Zainstalowałem również PCmarka05 i ten ruszył ale nie do końca. Wieszał sie przy tescie procesora - decoding audio czy converting audio - nie pamiętam dokładnie. No to zainstalowałem starszego PCmarka 02. I ten tak samo wieszał się przy tym samym teście co 05.
    Co o tym sądzicie. Coś mam uwalone czy co??? Wymieniać tą płytę, czy dać sobie siana i ją zostawić.Wziołem ją ze względu na testy w sieci - jaka to ona miała być wspaniała - a tu same problemy z nią. Kasę na kompa wydałem i szlak mnie trafia. Kilka miesięcy wcześniej synom szwagra składałem kompa: Athlon 4800, płyta asrock (z grafiką gf 7050) 2 gb ramu, najprostszy zasilacz 350W, segate 160 gb sata - i ten komp zapierdziela jak szalony. Katują go grami - mają ich zainstalowane z 15. I wszystko działa bez żadnego problemu. A u mnie jak pisałem przy próbie uruchomienia gier - pojawia się czarny ekran i minimalizują się one do paska i tyle z gry (np. NFS PRO STREET - demo).
    Strasznie mnie wnerwia ta cała sytuacja bo wcześniej z moim starym kompem nie mialem takich problemów - celeron 2,4 , 1 gb ram, grafika radeon 9200, płyta asrock.

Poradzcie coś - proszę.

0
  • #8 31 Lip 2008 01:09
    czokus
    Poziom 16  

Ja bym zrobił tak (oczywiście pod vistą):
    1) zainstalować sterowniki ze strony gigabyte w kolejności: chipset, audio, lan (pewnie vista zainstalowała sama dźwięk i wykrywa połączenie ale ja miałem przypadek taki że na tych standardowych sterach miałem kłopoty z ciągłymi blue screen'ami i resetowaniem kompa -coś z nd###.sys - a po wymianie sterów na najnowsze ze strony producenta jak ręką odjął).

Jeśli nadal będą błędy spróbował bym:
    2) pożyczyć od kogoś jakąś kartę graficzną i na niej przetestować czy wszystko działa bez problemów (marki, jakieś gry itp).

Ogólnie pisałeś że przeszedł pod vistą 3dmarki - mógłbyś podać wyniki - chodzi o to czy są one zgodne z tymi jakie można znaleźć w necie na takim sprzęcie - może są o wiele niższe co może wskazywać na dalsze problemy z podsystemem graficznym.

Ogólnie w biosie poustawiaj tak aby parametry procesora i pamięci ram były jako automatyczne. Sprawdź czy pamięć działa w dualu.

Mógłbyś też napisać czy te wyłączanie gier występuje również pod vistą tak samo jak pod xp.

0
  • #9 31 Lip 2008 11:51
    ernestwidelec
    Poziom 9  

Do visty zrobiłem tak jak opisałeś. Tzn. system + sterowniki i te 3dmarki działały a PCmark sie wieszał.
    Ja jednak wolał bym pozostać przy XP - przyzwyczajenie. Vista wydaje mi się taka ciężka i powolna. Taki kolos. I chciał bym coś zrobić z tym Xp żeby wszystko działało.
    Co do gier przy viście to nie sprawdzałem jeszcze ponieważ bawiłem sie tym w nocy i powiem szczerze już mi sie nie chciało.

Kartę graficzną pożyczę ale dopiero około weekendu jak kumpel wróci z wakacji. Kupiłem tą płytę ze względm na (podobno)rewelacyjną grafikę - żeby włłaśnie nie dokupować innej. No ale trudno. Mam pytanie jeżeli wstawię inną grafikę do tego kompa powiedzmy jakiegoś geforca to czy będę mógł korzystać z wbudowanego w płytę gniazda HDMI czy zostanie ono wyłączone??

Co do wyników z 3dmarków pod Vistą to:
    - 3dmark 03 - 2867 pkt.
    - 3dmark 06 - 1164 pkt
    Pcmark 05 (02) - nie ukończył testów

Pamięć działa w dualu. W biosie wszystko ustawione na auto - z wyjątkiem przydzielonej pamięci do grafiki - 512mb.

0
  • #11 31 Lip 2008 12:07
    ernestwidelec
    Poziom 9  

DirectX instaluje się automatycznie z płytki cd dostarczonej z płytą główną.
    Pamięci nie testowałem ale zaraz to zrobię.Ale jak oddałem kompa do sklepu to gość zmieniał pamięci na inne i też nie działało.

0
  • #12 31 Lip 2008 12:13
    DriverMSG
    Admin grupy komputery

ernestwidelec napisał:
    DirectX instaluje się automatycznie z płytki cd dostarczonej z płytą główną.
    Pamięci nie testowałem ale zaraz to zrobię.Ale jak oddałem kompa do sklepu to gość zmieniał pamięci na inne i też nie działało.

Proszę pobrać najnowsze DirectX z internetu - na CD instalacyjnym może być starsza wersja .

0
  • #13 31 Lip 2008 12:17
    czokus
    Poziom 16  

Twoja płyta obsługuje tzw "Hybrid CrossFire" czyli podłączasz normalnie monitor pod grafę zintegrowaną (hd3200), ale dodatkowo możesz podpiąć inną na pci-e (jakiegoś radeona HD). Zdaje się to jakoś w sterownikach się ustawia - może coś tam masz namieszane i stąd te problemy..
    Z drugiej strony ciekawe jak taka konfiguracja by działała w połączeniu z dodatkową kartą graficzną.

Znalazłem ciekawą rzecz: "Pressing CTRL+F1 in the BIOS of the Gigabyte GA-MA78GM-S2H motherboard opens a hidden menu that allows you to change the GPU's clock speed." Według tego artykułu: http://www.tomshardware.com/reviews/amd-780g-chipset,1785-8.html kartę podkręca się w biosie.. Wejdź w te ustawienia i zobacz czy jest ustawiona na standardowe 500Mhz Nie wiem dokładnie jaki masz ram ale dla pewności ustawiłbym jego napięcie na 1.9V - niektóre DDR2 wprost wymagają delikatnie wyższego niż te standardowe 1.8V

0
  • #14 31 Lip 2008 23:16
    ernestwidelec
    Poziom 9  

No i minoł kolejny dzień walki z kompem - nadal on wygrywa.
    DriverMSG:
    Ściągnołem i zainstalowałem najnowszego DirectX'a - nic to nie dało.

Czokus:
    W sterownikach nic nie mam namieszane. Po ich instalacji jedyną opcją jaką w nich przestawiam jest rozdzielczość na 1280x1024 i tyle.

Zadałem również pytanie odnośnie mojego problemu ekspertom wsparcia technicznego gigabyte. Oto jaką odpowiedź otrzymałem:
    "Witam
    Proszę ponownie zainstalować system, a następnie najnowszą wersję oprogramowania Catalyst. Jeśli chodzi o program 3D Mark, proszę sprawdzić czy ma Pan ściągnięte do niego wszystkie patche i hot fixy.

pozdrawiam serdecznie
    Pomoc Techniczna GIGABYTE"

Po przeczytaniu tego skupiłem się na najnowszych sterach do grafiki. Ściągnoełm ze strony Ati sterowniki przeznaczone do tej grafiki a dokładnie to catalist 8,7. Zainstalowałem je i co????? Komp sie nie chciał uruchomić. Bios startował, Później pojawiał się ekran ładowania XP i restart. I tak kilka razy.
    Więc ściągnołem stery ciut starsze - catalist 8,6 - zainstalowałem Xp od nowa zainstalowałem catalist 8,6 i to samo komp sie nie uruchamia. Wychodzi na to że jestem skazany na sterowniki z dołączonej płytki. Co do Patchy i hot fixów do 3dmarków to nie ściągałem i nie instalowałem bo już mi sie nie chciało i te sterowniki mnie podłamały dodatkowo.

Na koniec wszedłem do BIOSU i troche tam pokombinowałem. Podniosłem napięcie pamięci do 1,9v. Przestawiłem taktowanie grafiki z 500 na 900. Te zabiegi również nic nie dały.

Co o tym sądzicie??
    Już zaczynam się zastanawiać czy gość w sklepie nie wymienił by mi tej płyty na jakąś inną.

0
  • #15 31 Lip 2008 23:41
    czokus
    Poziom 16  

Ściągnij sterowniki z tego linku: http://game.amd.com/us-en/drivers_catalyst.aspx?p=xp/integrated-xp (ściągnij same stery z tego linku żeby nie ciągnąć tych 37MB a jedynie 14) i zainstaluj je przez menadżera urządzeń a nie z instalatora - może tak zadziała..

Individual driver download packages and Avivo™ ==> Display Driver

Nie instaluj:
    - GART Driver
    - South Bridge Driver

Jak to zadziała to dograj: Catalyst Control Center jeśli chcesz..

0
  • #16 01 Sie 2008 13:33
    ernestwidelec
    Poziom 9  

Kolego zrobiłem dokładnie tak jak napisałeś powyżej. I dzieje sie to samo. Komp nie chce sie uruchomić.

0
  • #17 01 Sie 2008 19:20
    wawxx
    Poziom 16  

Witam !
    Miałem do niedawna taką płytę, teraz testuję ga-ma78g-ds3h. Płyta, którą masz jest ok. Chodzi jak burza, teraz również z Asusem HD4850. Oczywiście na samym początku były problem, ale nie aż takie.
    1. należy sprawdzić pamięci, a koniecznie ich napięcie zasilania. Wszystkie "podkręcane" potrzebują nawet 2,5 V, a płyta standartowo ma 1,8 V i można podbić do +0,3 V w ustawieniach biosa.
    2. należy "zresetować" bios, bo bywa że gromadzą się śmieci.
    3. należy wystartować z domyślnymi ustawieniami Biosu na wszystko.
    4. nie należy podkręcać częstotliwości grafiki, bo to tylko pogarsza sytuację.
    5. należy bardzo spokojnie zainstalować wszystko z dostarczonej płyty, ale uwaga. Wyjęcie przez pomyłkę płytki w czasie instalacji dokładnie rozwala wszystko i nie da się tego podnieść przez ponowną dodatkową instalację. Ten typ tak ma. Musimy zacząć wszystko od nowa tj.: c:\format.
    6. nie pamiętam czy aktualizowałem BIOS, ale chyba tak.
    7. dopiero jak wszystko dobrze chodziło zacząłem bawić się w podkręcania.
    powodzenia
    wojtek

Dodano po 17 [minuty]:

Witam ponownie !
    W moich testach Everest wyszło tak:
    Odczyt z pamięci
    Procesor Częstotliwość taktowania procesora Płyta główna Mikroukład płyty głównej Pamięć CL-RCD-RP-RAS Szybkość odczytu

Athlon64 X2 3152 MHz ga-ma78g-s2h = 8533 MB/sek

Pentium EE 955 3466 MHz Intel D955XBK i955X Dual DDR2-667 4-4-4-12 = 8172 MB/sek.

Athlon64 X2 4000+ 2000 MHz MSI K9N SLI Platinum nForce570SLI Dual DDR2-800 4-4-4-11 CR1 5641 MB/sek

Zapis do pamięci
    Procesor Częstotliwość taktowania procesora Płyta główna Mikroukład płyty głównej Pamięć CL-RCD-RP-RAS Szybkość zapisu
    Athlon64 X2 3152 MHz ga-ma78g-s2h 8013 MB/sek
    Athlon64 X2 4000+ 2000 MHz MSI K9N SLI Platinum nForce570SLI Dual DDR2-800 4-4-4-11 CR1 5641 MB/sek

Memory Copy
    Procesor Częstotliwość taktowania procesora Płyta główna Mikroukład płyty głównej Pamięć CL-RCD-RP-RAS Copy Speed
    Athlon64 X2 3153 MHz ga-ma78g-s2h = 7781 MB/sek
    Athlon64 X2 4000+ 2000 MHz MSI K9N SLI Platinum nForce570SLI Dual DDR2-800 4-4-4-11 CR1 5649 MB/sek
    Core 2 Duo E6700 2666 MHz Abit AB9 P965 Dual DDR2-800 5-5-5-15 5457 MB/sek .
    2. Rzeczywiście są problemy z programami testującymi, szczególnie w tych trochę starszych, które po prostu nie tolerują wbudowanej grafiki i powodują zawieszanie komputera. Czasami są na tyle inteligentne, że piszą ostrzeżenie, a w większości przypadków wykładają się.
    3. Sprawdziłem wymieniłęm BIOS na f4, a było F2.
    pozdrawiam
    wojtek

0
  • #18 03 Sie 2008 16:18
    ernestwidelec
    Poziom 9  

Kolego robiłem wszyskto tak jak pisałeś.
    Mało tego gość w sklepie komputerowym w którym kupiłem tego kompa też robił. Instalował system i sterownikikilka razy i też nic to nie dało.
    W biosie też przuwracałem opyumalne ustawienia i nic.

Mało tego dziś odkryłem że jeden głośnik z zestawu 5.1 creative gra trochę ciszej. Dokładnie lewy tylny głośnik. Bawiłem sie w sterowniku i nic to nie dało. Jak bym nie ustawiał to gra ciszej i jakby z subwoferem.
    Mam dość już tej płyty i tego kompa.

0
  • #19 03 Sie 2008 17:01
    K!lleR
    Poziom 39  

Możliwe, że płyta jest uszkodzona. Jeśli jest na gwarancji to reklamować. O ile osobiście jej kolega nie uszkodził.

0
  • #20 03 Sie 2008 17:19
    ernestwidelec
    Poziom 9  

Osobiście to jej chyba nie uszkodziłem.
    Zamówiłem kompa w poniedziałek. Miał być na srodę. Był na piątek ale że w piątek nie mogłem go odebrać to odebrałem go w sobotę. W sobotę wieczorem zabrałem sie za instalowanie wszystkiego. Później tak zleciała niedziela i poniedziałek na instalowaniu bo robiłem to kilkanaście razy - myślałem że coś żle robie.
    We wtorek komp powędrował do sklepu gdzie go kupiłem. Tam gość walczył z nim do następnego poniedziałku i nic. Jak pisałem poyżej żmieniał podzespoły instalował system ...... .Te zabiegi nic nie dały.
    W końcu odebrałem kompa - niedziałającego 'po mojemu"
    W domu walczę już tydzień będzie jutro i nadal problemy.

Ręce mi opadają.

Do tej pory miałem już kilka komputerów i z żadnym nie było problemu. Laikiem komputerowym też nie jestem.
    System potrafie instalować - nie raz instalowałem go początkującym kumplom.
    Ale w tym przypadku to juz nie mam siły.

0
  • #21 03 Sie 2008 20:41
    wawxx
    Poziom 16  

Witam !
    Mam propozycję nie do odrzucenia. Test Everest tylko testy sprzętowe i czekam na wawxx(malpa)op.pl. Wtedy może coś poradzę.
    powodzenia
    wojtek

0
  • #22 03 Sie 2008 21:09
    K!lleR
    Poziom 39  

Kolego :arrow: wawxx Radzić należy i powinno się tutaj na forum a nie przez pocztę E-mail !!

0
  • #23 04 Sie 2008 09:23
    ernestwidelec
    Poziom 9  

Więc testy w Ewereście 4.20.1170 wyglądają tak:

Odczyt z pamięci - 7009 MB\sek
    zapis do pamięci - 6597 MB\sek
    Memory copy - 6374 MB\sek
    Czas oczekiwania pamięci - 59.2 ns
    CPU Queen - 9044
    CPU PhotoWorxx - 19955
    CPU Zlib - 29463 Kb\sek
    CPU AES - 6688
    FPU Julia - 4367
    FPU Mandel - 2468
    FPU SinJulia - 6886

Czy o te testy Ci chodziło. CZy jeszcze coś mam wrzucić??

0
  • #24 06 Sie 2008 00:30
    ernestwidelec
    Poziom 9  

Problem z 3dmarkiami mam już rozwiazany. Pomogło zainstalowanie czegoś takiego:
    Futuremark_SystemInfo_Hotfix_Feb08_installer.

Na XP 3 dmarki mi działają.
    Oto wtniki:
    3dmark03 - 3285
    3dmark05 - 2775
    3dmark06 - 1382
    PCmark02: CPU Score - 8466; Memory Score - 9694.

Pozostał mi jeszcze problem z zainstalowaniem nowych sterowników (jak już wiecie po ich instalacji komp sie nie uruchamia) oraz problem z głośnikami (jeden głośnik z zestawu 5.1 creative gra trochę ciszej. Dokładnie lewy tylny głośnik. Bawiłem sie w sterowniku i nic to nie dało. Jak bym nie ustawiał to gra ciszej i jakby z subwoferem.) Te głośniki mam podpięte tak wg oznaczeń z tyło przy wyjściach z płyty. Na Viście też tak się dzieje.

Macie może jakieś pomysły??

0
  • #25 18 Sie 2008 10:26
    TGor
    Poziom 2  

Witam wszystkich po raz pierwszy i mam nadzieję - nie ostatni :)

Trafilem na te dyskusję szukając informacji o GA-MA78 z HD3200. Tak się składa, że i mi przyszło do głowy zweryfikować te 1500 3dmarków ;-)

Rzeczywiście , wersja 06 zawiesza się przy uruchamianiu. Jak jednak zauwazyles pomagaja patche.

CO gorsza Omegi i N2O (modowane sterowniki grafiki) oraz Catalysty zawieszaja system. Pomaga usuniecie jednego sterownika z appletu "dodaj usun programy". Wtedy odpala, ale czy na nowych sterach - nie pytaj ;-) Na pewno nie probowalem tego na omegach.

Mam Athlona 5600+ (Brisbane G2) i dual channel PDP 2GB, z czego 256MB idzie na UMA. W tej konfiguracji i na mnożniku 14,5 (przy tym mnożniku pamięc chodzi na frq mniejszej od 400Mhz!) na 3DMark wicisnalem 1250 a po zmniejszeniu mnoznika (pamiec wraca na nominalne 400Mhz) doszlo do zatrwazajacych 1297! :D

Pociagne jeszzce na UMA 512MB - zobacze ile oczek podskoczy. Nie moge nigdzie znalezc strony z opisem konfiguracji w jakiej ich sprzet wyciagnal 1500. Ale... u mnie na 1300 3dmark byl i tak pokaz slajdow wiec i 1500 pewnie tez, co za roznica?

W przyszlosci p wymianie zasilacza na porzadny chce podkrecic magistrale na 216Mhz i zostawic mnoznik 14,5 - w ten sposob pamiec chodzi na nominalnych 400MHz a procesor powyzej 3Ghz. To najprostszy i najbezpieczniejszy sposob na ozywienie konfiguracji. Przy zewnetrznej karcie na PCIx wyjdzie mi calkiem zwawy i tani zestaw. I tak nie gram, potrzebuje tylko do ew kompresji.

0
  • #26 22 Wrz 2008 16:05
    dragon79
    Poziom 12  

@ernestwidelec
    Nie wiem, czy problem nie został rozwiązany w międzyczasie, ale:

"Pozostał mi jeszcze problem z zainstalowaniem nowych sterowników (jak już wiecie po ich instalacji komp sie nie uruchamia)" - w trybie awaryjnym odinstaluj wszystkie drivery ATI, zrestartuj, wyczyść rejestr systemu (np. Registry Mechanic), zrestartuj i zainstaluj najnowszą paczkę ATI Catalyst.

"problem z głośnikami (jeden głośnik z zestawu 5.1 creative gra trochę ciszej. Dokładnie lewy tylny głośnik. Bawiłem sie w sterowniku i nic to nie dało. Jak bym nie ustawiał to gra ciszej i jakby z subwoferem.) Te głośniki mam podpięte tak wg oznaczeń z tyło przy wyjściach z płyty. Na Viście też tak się dzieje. " - to mi wygląda na problem z głośnikami, podepnij pod inne wejście na płycie (np. pod głośniki przednie) i zobacz czy problem będzie nadal występował. Jak będzie, to ewidentnie wina zestawu głośnikowego.

U mnie na kompie jak poniżej w 3DMark06 mam wynik 1605, a w 3DMark05 mam 2857 na ustawieniach standardowych (WinXP SP3, Catalyst 8.9).
    HTPC: Antec Fusion Remote Black (fan swap 2x Scythe Slip Stream SY1225SL12M) | Enermax Pro82+ EPR385AWT | Gigabyte GA-MA78GPM-DS2H | AMD Athlon X2 4850e (passive Scythe Ninja Mini) | Kingston KVR800D2N5K2/2G | WD7500AACS | LG GH20LS15 | Leadtek WinFast TV2000 XP Expert

0