Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Regeneracja głośników GDN 16/20.

DJ Max 09 Sie 2009 09:19 162886 666
 • #661
  Masters65
  Poziom 9  
  Tylko ten głośnik niema kopułki :P czyli musiał bym zdjąć całą membranę.
  A dlaczego to nit typ głośnika który opłaca się regenerować ?
 • Relpol przekaźniki
 • #662
  Użytkownik usunął konto
  Użytkownik usunął konto  
 • Relpol przekaźniki
 • #663
  maras2003
  Poziom 29  
  Jakiś czas (rok albo 2..) po regeneracji głośnika GDN 25/40 coś zaczęło w nim "świszczeć". Tak jakby coś było luźne. Wymieniałem tylko membranę z zawieszeniem górnym (fabrycznie były już połączone)m wydaje mi się że dźwięk dobiega z okolic cewki. Cewka nigdzie nie ociera. Co to może być, jak to naprawić ?
 • #664
  saikomiki
  Poziom 11  
  Może trochę głupie pytanie, ale jednak:

  czy ma znaczenie na jakiej "wysokości" karkasu cewki wkleję dolny resor (mam na myśli tkaninę, która trzyma cewkę na odpowiednim miejscu w koszu)? Nie chcę popełnić błędu i potem to wyrywać, ciąć i kleić na nowo - dlatego wolę się zapytać.
 • #665
  PZ IX
  Poziom 33  
  Obejrzyj porządny przekrój głośnika to odpowiesz sobie na to pytanie.
  Ma znaczenie ogromne! Musi być jak wcześniej, reguła jest taka - dokładna połowa wysokości cewki ma być w połowie grubości nabiegunnika.
 • #666
  PZ IX
  Poziom 33  
  Witam
  Chciałbym podzielić się spostrzeżeniami odnośnie regeneracji głośników. Otóż, w tym tygodniu robiłem 4 głośniki GDN 25/40/3 z dwóch różnych par kolumn. Jedna para została wycentrowana bez ściągania kopułki i dystansów pomiędzy nabiegunnik a karkas, natomiast dwa kolejne z Altusów 110 ze ściągnięciem, lecz jeden z nich ustawiałem na wyczucie, a drugi z pomocą czterech wąskich kilkukrotnie złożonych papierków z gazety, które mniej więcej wchodziły z jednakowym oporem. Co się okazało? Oba głośniki do Altusów w takim samym stopniu są rozcentrowane, wiec tym bardziej nie widzę sensu odklejania/wycinania kopułki podczas wklejania górnego zawieszenia w jakichś niezbyt precyzyjnych głośnikach, a do takich z pewnością GDN 25/40/3 należą. Gołym okiem rozcentrowanie nie jest widoczne.
  Dodam, że cała czwórka GDN działa bez żadnego ocierania.
  Moje kolejne GDN tego samego typu w HX 80 tez nie są idealnie wycentrowane, a były robione przez już zaawansowanego człowieka, ale moim zdaniem to nie ma znaczenia, skoro nie trze.
  Ciekaw jestem, jak bardzo precyzyjnie jest to w fabryce robione.
 • #667
  Tremolo
  Poziom 43  
  Cytat:
  Ciekaw jestem, jak bardzo precyzyjnie jest to w fabryce robione.


  W zależności od tego do kogo wysyłają te głośniki do Polski czy na eksport. Wiele razy głośnik prościutki co do milimetra a i tak charczy, mimo czyszczenia, prostowania, dokładnego robienia nowych cewek przez fachowców.