Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Regeneracja głośników GDN 16/20.

DJ Max 09 Sie 2009 09:19 162886 666
    Masters65
    Poziom 9  
    Tylko ten głośnik niema kopułki :P czyli musiał bym zdjąć całą membranę.
    A dlaczego to nit typ głośnika który opłaca się regenerować ?
  • Relpol przekaźniki
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
  • Relpol przekaźniki
    maras2003
    Poziom 29  
    Jakiś czas (rok albo 2..) po regeneracji głośnika GDN 25/40 coś zaczęło w nim "świszczeć". Tak jakby coś było luźne. Wymieniałem tylko membranę z zawieszeniem górnym (fabrycznie były już połączone)m wydaje mi się że dźwięk dobiega z okolic cewki. Cewka nigdzie nie ociera. Co to może być, jak to naprawić ?
    saikomiki
    Poziom 11  
    Może trochę głupie pytanie, ale jednak:

czy ma znaczenie na jakiej "wysokości" karkasu cewki wkleję dolny resor (mam na myśli tkaninę, która trzyma cewkę na odpowiednim miejscu w koszu)? Nie chcę popełnić błędu i potem to wyrywać, ciąć i kleić na nowo - dlatego wolę się zapytać.
    PZ IX
    Poziom 33  
    Obejrzyj porządny przekrój głośnika to odpowiesz sobie na to pytanie.
    Ma znaczenie ogromne! Musi być jak wcześniej, reguła jest taka - dokładna połowa wysokości cewki ma być w połowie grubości nabiegunnika.
    PZ IX
    Poziom 33  
    Witam
    Chciałbym podzielić się spostrzeżeniami odnośnie regeneracji głośników. Otóż, w tym tygodniu robiłem 4 głośniki GDN 25/40/3 z dwóch różnych par kolumn. Jedna para została wycentrowana bez ściągania kopułki i dystansów pomiędzy nabiegunnik a karkas, natomiast dwa kolejne z Altusów 110 ze ściągnięciem, lecz jeden z nich ustawiałem na wyczucie, a drugi z pomocą czterech wąskich kilkukrotnie złożonych papierków z gazety, które mniej więcej wchodziły z jednakowym oporem. Co się okazało? Oba głośniki do Altusów w takim samym stopniu są rozcentrowane, wiec tym bardziej nie widzę sensu odklejania/wycinania kopułki podczas wklejania górnego zawieszenia w jakichś niezbyt precyzyjnych głośnikach, a do takich z pewnością GDN 25/40/3 należą. Gołym okiem rozcentrowanie nie jest widoczne.
    Dodam, że cała czwórka GDN działa bez żadnego ocierania.
    Moje kolejne GDN tego samego typu w HX 80 tez nie są idealnie wycentrowane, a były robione przez już zaawansowanego człowieka, ale moim zdaniem to nie ma znaczenia, skoro nie trze.
    Ciekaw jestem, jak bardzo precyzyjnie jest to w fabryce robione.
    Tremolo
    Poziom 43  
    Cytat:
    Ciekaw jestem, jak bardzo precyzyjnie jest to w fabryce robione.

W zależności od tego do kogo wysyłają te głośniki do Polski czy na eksport. Wiele razy głośnik prościutki co do milimetra a i tak charczy, mimo czyszczenia, prostowania, dokładnego robienia nowych cewek przez fachowców.