Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak uruchomic skaner sieciowy w Konica-Minolta BizHub 500 ?

Jufo 29 Jul 2008 10:46 5242 8
 • #1
  Jufo
  Level 14  
  Witam, jak najprosciej uruchomic w tym kombajnie, skaner sieciowy, najlepiej z poziomu przegladarki www (jak to bywa w Lexmarkach), chodzi tu o jak najprostrza obsluge bez zadnych dodatkowych kont czy autoryzacji

  Z gory wielkie dzieki
 • #2
  sebono
  Level 23  
  instalujesz 500 jako drukarkę , potem instalujesz twain ( sterowniki skanera )
  w ustawieniach sieci na 500 sprawdzasz adres IP ( przy instalacji maszyny miałeś wydruki na których są ustawienia sieci ) mając adres IP możesz wejść po IP i przeglądarkę internetową i ustawić inny IP etc. . Możesz zainstalować scan directa (lub inny program ) wpisujesz IP skanera , nr skrzynki , i masz skaner sieciowy. Pamiętaj że skany możesz również wykonywać po zainstalowaniu twaina przez worda, imaginga, painta. Pozdro
 • #3
  Jufo
  Level 14  
  Dzieki za odpowiedz, a oco chodzi z tym numerem skrzynki ?, a jest możliwość tak jak w Lexmarkach poprzez interfejs stworzony w javie - uruchamiany w IE lub cos podobnego czy konieczne jest instalowanie tych sterowników, w najgorszym razie zrobię tak jak pisałeś.
 • #4
  eseli
  Level 27  
  Zainstaluj scan direct , przy skanowniu na panelu kopiarki wybierasz numer skrzynki (miejsca gdzie ma kopiarka wrzucic skan) potem w scan direct musisz podać ten sam numer skrzynki aby "wyciągnąć" zapisany skan.
 • #5
  Jufo
  Level 14  
  Ale ta skrzynke trzema jakos zdefinowac czy jak ?, bo ja nie moge wogole zrozumiec tego procesu skanowania :/
 • #6
  sebono
  Level 23  
  przy skrzynce podaje się jednorazowo kod dostępu np.: 1234 , potem ten sam kod wpisujesz przy ustawieniu skrzynki na kompie w programie. Jest to jednorazowa operacja. Potem nie musisz już podawać żadnych kodów. W programie możesz również ustawić miejsce docelowe z czytywania skanów (np. pulpit )
 • #7
  Jufo
  Level 14  
  No i zonk, wyglada ze brak dysku twardego:

  Jak uruchomic skaner sieciowy w Konica-Minolta BizHub 500 ?

  Tam idzie jakis standardowy, ewentualnie gdzie jest dla niego miejsce ? - latwy dostęp ?

  Dodano po 5 [godziny] 34 [minuty]:

  Dobra temat zamykam, sprawe inaczej rozwiazalem, skonfigurowalem wysylanie e-mail po smtp > podany serwer forwardera poczty w firmie i skany leca do wybranego adresata poczty, musze jeszcze tylko popracowac nad tifami, chyba maja za duza objetosc i sa ucinane przez forwardera.

  Ogolnie sprawa blaha ale tak to czesto bywa...
 • #8
  Jufo
  Level 14  
  Czy ten kombajn ma mozliwosc skanowania w kolorze ?