Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Thalia RT1.4-"trzeszczenie"-kierunkowskazy

kapelaTP 29 Jul 2008 15:16 4433 7
    kapelaTP
    Level 10  
    Witam

W przypadku niezbyt zdecydowanego (energicznego) włączania kierunkowskazów przekaźnik "trzeszczy".
    Proszę o info co mogę zrobić sam a czego lepiej się nie czepiać.
    Czy problem leży w przełączniku przy kierownicy czy uwalony jest przekaźnik a może jeszcze coś innego?
    Proszę o info i z góry dziękuję.

Tomasz Pieczykolan.
    carrot
    Moderator of Cars
    Smar w przełączniku zaczyna przewodzić, rozbierz, wyczyść benzyną ekstrakcyjną, styki papierem 800 i posmaruj ponownie
    kapelaTP
    Level 10  
    Wielkie dzięki za szybkie info.

Jaki ma być smar do przełącznika?

Pozdrawiam
    User removed account
    User removed account  
    kapelaTP
    Level 10  
    elektrit wrote:
    kapelaTP wrote:

Jaki ma być smar do przełącznika?

Ludzie to mają problemy, już nie mogłeś bardziej przylamerzyć? Czymkolwiek sliskim, nawet wazelina techniczna.

Nie chcę być niegrzeczny (a może chcę) ale myślę,że :
    Forum elektroda.pl Strona Główna -> Samochody Serwis -> Samochody Początkujący

szczególnie "Początkujący" wręcz zobowiązuje mnie do odrobiny "przylamerzania"

Dlaczego pytam o smar?
    Chodzi też o to, żeby po przeczyszczeniu przełącznik pracował "długo i szczęśliwie".
    Nie rozkręcałem tego przełącznika nie wiem co tam jest w środku i jak jest zbudowany a wiem, że niektóre smary mogą uszkodzić (albo osłabić) elementy z tworzyw sztucznych i gumy a inne np. "zbierają" kurz (ale jeśli przełącznik jest hermetyczny to nie ma to znaczenia) itd ...

Dzięki za info
    Quarz
    Level 43  
    Witam,
    kapelaTP wrote:
    Witam

W przypadku niezbyt zdecydowanego (energicznego) włączania kierunkowskazów przekaźnik "trzeszczy".
    Proszę o info co mogę zrobić sam a czego lepiej się nie czepiać.
    Czy problem leży w przełączniku przy kierownicy czy uwalony jest przekaźnik a może jeszcze coś innego?
    Należy zmienić obsługującego ten przełącznik na bardziej zdecydowanego... :cry: .... to logiczny wniosek z powyższego opisu ... :!: :idea:

kapelaTP wrote:
    Proszę o info i z góry dziękuję.

Tomasz Pieczykolan.
    Proszę bardzo, Panie Kolego Tomaszu Pieczykolan
    User removed account
    User removed account  
    kapelaTP
    Level 10  
    Problem wyeliminowany.
    1. Odkręciłem plastykowy panel pod kierownicą trzy wkręty TORX T15.
    2. Odkręciłem przełącznik (krzyżak).
    3. Otworzyłem przełącznik. Styki są od strony złącza po drugiej stronie jest "automat" wyłączania kierunkowskazu przy prostowaniu kierownicy. Odkręciłem dwa wkręty i otworzyłem przełącznik.
    4. Przeczyściłem (IPA Plus) i przesmarowałem (silikonowa pasta).
    5. Poskładałem i założyłem.
    I sukces.... prawie.
    Za pierwszym razem chyba źle założyłem suwak, który przełącza kierunkowskazy bo działało gorzej niż przed zabiegiem (de facto nie działał :-( ).
    Rozłożyłem przełącznik jeszcze raz złożyłem i tym razem sukces.
    Za drugim razem przy okazji "naukowo" sprawdziłem, które wyprowadzenia gniazda odpowiadają za przełączanie kierunków - są to trzy wyprowadzenia od dołu w prawym rzędzie gdy przełącznik leży dźwignią do góry.

Przełącznik jest "otwarty" więc lepiej stosować smar,który nie zbiera kurzu.

Mam nadzieję, że kiedyś jakiś lamer (jak ja) znajdzie tego posta i zaczerpnie z niego inspiracje.

Za pomoc dziękuję.
    Temat zamykam.