Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba statelite l40-170 psl 4ce sterowniki do dysku

29 Lip 2008 18:23 6410 7
  • Poziom 15  
    Witam. Posiadam taki oto model laptopa fabrycznie nie miał zainstalowanego systemu. Chcę zainstalować na nim windowsa xp z service packiem 2, bo na sp3 nie działa mi dźwięk nawet ze sterownikami ze strony toshiby. Płyta się normalnie uruchamia instalator kopiuje pliki po czym pojawia się komunikat, że nie znaleziono stacji dysków. Domyślam się, że chodzi o sterowniki do dysku jednak ja nie mogę ich nigdzie znaleźć. Niektórzy piszą, że na stronie toshiby są, ale jakoś ich nie znalazłem do wi-fi, dźwięku itp są, ale do dysku jakoś nie widzę. Chodzi mi o takie sterowniki, które będę mógł nagrać na płytę razem z windowsem, bo nie mam w laptopie stacji dyskietek, ani też przenośnej stacji. Obecnie mam na tej toshibie xp sp3, ale chcę zmienić na sp2 z powodu podanego wyżej dziwi mnie to, że nie było problemów z instalacją xp sp3 nawet sterowników nie musiałem ściągać. Dodam jeszcze pełną nazwę dysku twardego z everesta
    Toshiba mk1246gsx (111gb)
    Za pomoc dziękuje bardzo już dobre 5 godzin się męczę z tym :|
  • Poziom 15  
    "Wystarczy dobrze poszukać, znasz angielski?"
    Angielski znam na tyle na ile mój zawód to jeszcze uczeń więc wszystkiego nie umiem.Mój angielski oceniam na 3 w skali do 6 :D Ten link co podałeś to ja już wcześniej znalazłem tylko nie wiem co za bardzo z nim zrobić, bo to jest *.pdf więc to sterownik chyba nie jest.
    "Z tego co widzę trzeba FDD na USB chyba więc nie wiem jak chcesz. Pozdro"
    Na dyskietke odpada, bo niestety nie mam jak tego zrobić. Interesuje mnie tylko opcja nagrania na płytę tego programem nLite. Proszę o dalszą pomoc. Za chęci daje pomógł.

Edycja postu:
    Przeczytałem tego pdf-a i są tam linki do tych sterowników, ale tak jak zostało napisane powyżej opis dotyczy nagrywania sterowników na dyskietkę, a u mnie to całkowicie odpada. Co mam zrobić w takiej sytuacji ?
  • Poziom 20  
    PDF to portable document format. Coś jak txt tylko lepsze. Otwierasz to programem Acrobat Reader ze strony adobe.com. Robią to ludzie od flasha, ta sama firma, bardzo rozpowszechnione w internecie, często w tym formacie są schematy tv. Ty pod tym linkiem masz instrukcję instalacji własnie XP SP2. Tutaj za to masz jak zintegrować stery ze strony toshiby(w przykładzie masz acera ale to nic) z instalką winzgrozy. Jak znasz ang na 3 to zczaisz, wybacz ale nie chce mi się tego całego czytać:) Jak masz problem napisz na gg. w sumie masz tam screeny, powinno byc ok. Link do sterów masz w tym pdf.(do swojej satelite)
  • Poziom 15  
    "Tutaj za to masz jak zintegrować"
    Czyli gdzie ? Nie widzę linka.
  • Poziom 15  
    Zadam jeszcze dwa pytania.
    1. Czy da się zjechać do niższej wersji service packa obecnie mam 3, a chciałbym zainstalować 2 to by mnie uratowało przed zmianą systemu i całym problemem ze sterownikami do dysku. W dodaj lub usuń programy można go zobaczyć jednak nie da się go usunąć. Gdy próbuje zainstalować service packa 2 to znowu pojawia się komunikat, że nie ma potrzeby instalacji sp2 gdyż mam już nowszą wersję.

2. Pytanie brzmi czy nie dało by się naprawić tego dźwięku w tej toshibie na service packu 3 ? To by mnie ratowało przed instalacją systemu i nawet podmianą service packa. Do tej pory żadne sterowniki dźwięku ze strony toshiby nie działały. Jeśli ma ktoś takiego laptopa, albo wie co zrobić to proszę o pomoc.