Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

lodówka Gorenje RK 4236 E - niegasnące światło

gg11 29 Jul 2008 19:39 15903 8
lampy.pl
    gg11
    Level 10  
    kupiłam niedawno lodówkę Gorenje RK 4236 E i szybko przekonałam się, że światło, które powinno się zapalać tylko w trakcie otwierania drzwi chłodziarki pali się w niej cały czas, na co wskazuje rozgrzana przez cały czas żarówka i wszelkie produkty w jej otoczeniu są ciepłe (nawet po kilku godzinach bez otwierania). Jakiś pomysł co z tym można zrobić?
    Dodam jeszcze, że dzień po zakupie zmieniany był sposób otwierania lodówki - przestawienie zawiasów na drugą stronę, co jednak nie powinno wpływać na oświetlenie w środku chłodziarki.
    z góry dziękuję za wszelkie sugestie!
  • lampy.pl
    maly.borkowo
    Level 15  
    Nie zdziwiłbym się gdyby mechaniczny wyłącznik światełka jakimś cudem nie stykał, tzn. wiadomo mamy takowy wyłącznik, lecz może konstrukcyjnie było zrobione tak, że na drzwiach był jakiś punkt który go dociskał, a po przestawieniu zawiasów punkt ten też się przesunął no i nici z wyłączenia światełka ;P
    Teoria druga, ktoś wypuścił elfy ;P A tak na poważnie polecam sprawdzić to co opisałem, nic innego do głowy mi nie przychodzi póki co...
    Pozdrawiam,
    Mały
    gg11
    Level 10  
    obejrzałam całe drzwi raz jeszcz i może to zabrzmi dziwnie, ale nie ma tam, żadnego mechanicznego przełącznika .. ani nawet jakichkolwiek śladów na elektroniczne (tzn. pewnie jest ale cos dobrze wbudowanego). instrukcja też tego dokładnie nie opisuje, więc za bardzo nie wiem jak prawidłowo przepiega proces zapalania i gaszenia światła. oczywiście elfy wykluczam ;)
  • lampy.pl
    maly.borkowo
    Level 15  
    Hmmm no w mojej jest taki wyłącznik na ściance i w sumie niepozorni wygląda, najłatwiej byłoby to stwierdzić na podstawie zdjęć, jeżeli można. Konkretnie boczne ścianki blisko drzwi ;)

Na zdjęciach z internetu podejrzewałbym u góry po prawej stronie coś podobnego do szyny od półki lecz trochę grubsze, ale zdjęcia są zbyt niewyraźne aby cokolwiek napisać...
    mrhari
    VIP Meritorious for electroda.pl
    gg11 wrote:
    kupiłam niedawno lodówkę

Więc jest na gwarancji. Serwis ją czeka. Światło jest włączane i wyłączane przez zestaw magnes i kontaktron.
    maly.borkowo
    Level 15  
    Możliwości pozostają dwie: górna belka i same zawiasy. A przeróbka była samodzielna czy w jakimś zakładzie który się tym specjalizuje? Jeżeli zakład to oczywiście najłatwiej im zrzucić kłopot :D Jeżeli samodzielnie można próbować dalej, chyba najłatwiej sprawdzić górną listwę i wygląda to na najprawdopodobniejsze miejsce umieszczenia wyłącznika lub czujnika. Swoją drogą nie sądzę aby komplikowano sprawę poprzez rozwiązania elektroniczne.

Dodano po 3 [minuty]:

No też ciekawe rozwiązanie. Właśnie chciałem się zagłębić w lekturze takich rozwiązań :P Czyli jeżeli nie serwis to można przesunąć owy magnes lub kontaktron :) Polecam wziąć magnesik i sprawdzić miejsce w którym jest kontaktron i ocenić jak ciężko to zrobić samemu. Czy warto i pytanie czy nie utraci się gwarancji.
    azu
    Level 17  
    Dokładnie nazywa się to włącznik magnetyczny, do tego sprzętu będzie szła najprawdopodobniej część o numerze kodu 693165, są bodajże 2 rodzaje i różnią się kolorem obudowy i kodem na samej obudowie MS... (czarne i białe), tak więc lepiej się upewnić po oryginale. Summa summarum część do wymiany - nienaprawialny podzespół.
    Koszt nie taki znowu wielki, więc nie warto się bawić w przeróbki.
    gg11
    Level 10  
    Lodówka już naprawiona (była na gwarancji więc przez serwis). Zepsuł się wyłącznik, który umieszczony jest w panelu (taka mała kostka 2x1) - wymiana 2 min i po sprawie :) bardzo dziękuje za wszytskie rady!