Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Corsa B - nie działa elektryczna szyba

kargo 29 Lip 2008 20:39 2409 3
  • #1 29 Lip 2008 20:39
    kargo
    Poziom 10  

Witam.
    W samochodzie opel corsa B 1.0 99 x10xe nie działa lewy podnośnik elektrycznej szyby (tej od kierowcy) w związku z tym mam kilka pytań. 1. Jeżeli wymontuje podnośnik to czy będę go mógł podłączyć do prawej strony i dzięki temu sprawdzić czy uszkodzony jest podnośnik czy też instalacja?
    2. Czy ktoś zna rozmieszczenie sygnałów, napięć we wtyczce od podnośnika?
    3. Czy ktoś zna jakiś sposób jak taki podnośnik sprawdzić innym sposobem niż wyżej opisany?
    3. Proszę o ewentualne sugestie rozwiązania problemu.

0 3
  • #2 29 Lip 2008 21:53
    adam7009
    Poziom 38  

Zanim rozbierzesz sprawdź ciągłośc kabli w przelotce słupek-drzwi i podmień włącznik z prawych drzwi na lewe,żeby wykluczyc jego uszkodzenie.

0
  • #3 30 Lip 2008 00:00
    tomo19811
    Poziom 18  

Zobacz czy nie nastąpiło przełamanie kabli dochodzących do drzwi {podstawa}, ew popatrz na bezpieczniki od szyb .

0
  • #4 30 Lip 2008 22:48
    kargo
    Poziom 10  

Witam

Niestety nie wytrzymałem i dzisiaj zdemontowałem podnośnik jeszcze przed przeczytaniem powyższych postów i co się okazało. Po podłączeniu do prawej strony – podnośnik działa prawidłowo, tak więc wina leży po stronie okablowania. Przemierzyłem woltomierzem na chybił-trafił sygnały we wtyczce i się okazało że w działającej stronie między przewodem czerwonym a brązowym występuje napięcie 12V a w niedziałającej niestety nie. Tak idąc po nitce do kłębka trafiłem na przyczynę usterki – uszkodzony jest przewód we wtyczce między drzwiami a resztą samochodu(czerwony przewód -12 voltowy). Tak więc posty powyżej były jak najbardziej trafne. Usterki jeszcze nie usunąłem ale postaram się to zrobić jak najszybciej. Dziękuje serdecznie za odpowiedzi.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo