Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zasilacz warsztatowy regulowany 10A

mrc12 29 Lip 2008 21:33 2262 0
  • #1 29 Lip 2008 21:33
    mrc12
    Poziom 21  

Witam szukam schematu dośc profesjonalnego schematu zasilacza z regulacją maksymalnego prądu i napięcia. chciałbym aby zasilacz miał takie funkcje:

-Regulacje zgrubną i dokładną maksymalnego prądu od parudziesięciu - paru mA-10A
    -Regulacje zgrubną i dokładną napięcia 0-30V lub 1,2V-30V
    -Termostat sterujący wiatrakiem chłodzącym radiator(tranzystory mocy)
    -Napięcie odcięcia i przycisk restart. Gdy na wyjściu napięcie spadnie do poziżej 0,7V(Zwarcie) zatyka tranzystor mocy i przez to brak nappięcia na wyjściu. Po naciśnięciu restrt lub ponowym właczeniu zasilacza wszystko wraca do poprzedniego stanu czyli pojawia się napięcie na zaciskach (jeżeli nie ma zwarcia).
    -Źródło napięcia odniesienia najlepiej stabilizator typu LM337
    -Diody sygnalizujące kolejno stabilizacja napięcia, stabilizacja prądu, wiatrak, zwarcie.
    -Termostat który po przekroczeniu danej temp na radiatorze robiłby to samo co zwarcie czyli po włączeniu termostatu trzeba by było nacisnąc przycisk restart by zasilacz "ruszył"
    -Dobre parametry

Na elektrodzie był już taki schemat prezentował go "diodax"
    lecz po złożeniu układu zorientowałem się iż wszstkie elementy sa ze sobą ściśle związane. Krótko mówiąc nawet diody led nie służa tylko do świecenia.

Zastanawiałem się czy nie wybrać jakiegos stabilizatora i nie połączyć go z innymi funkcjami czyli termostat i moduł "restart"

Może ktos ma taki schemat albo pomoże mi złozyć do kupy nowy schemat z różnych modułów.

POZDRAWIAM i prosże o odpowiedz

1 0
  Szukaj w 5mln produktów