Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kenwood KRC-754L i BA3906 - zanikające standby

Andiv 29 Lip 2008 23:57 1778 0
  • #1 29 Lip 2008 23:57
    Andiv
    Poziom 32  

Witam. Mam zgryz z tym radiem. Zostało przyniesione z brakiem podświetlenia. Zimne luty w panelu poprawiłem i podświetlenie ruszyło. Kolejny problem jaki zauważyłem to blokujący się mechanizm kasety - też naprawiłem. Po podłączeniu głośników okazało się, że jedna strona nie idzie. Końcówki jakie tam są to An7174K. Doszedłem do tego, że brakuje napięcia standby na piątej nodze końcówki. Znalazłem upaloną ścieżkę i przelutowałem. Wtedy po włączeniu radio zaczęło wariować - włączało się, wyłączało, mrugał wyświetlacz i trzeszczało w głośnikach. Po podniesieniu wyjść końcówki radio zachowywało się normalnie. Okazało się, że zwarte do masy były kondensatory odsprzęgające - wymieniłem. I teraz na czym stanąłem: radio po włączeniu nie załącza końcówek - napięcie na standby około 1V. Po chwili podskakuje do około 3,5V i końcówka załącza się. Ewentualne zimne luty poprawione. Doszedłem do tego, że za podawane napięcia odpowiedzialny jest układ BA3906. Zmierzyłem napięcia i na 3 nodze - mute in mam około 0,7V po włączeniu radia. Natomiast na nodze mute out - 9 mam 0,2V. Wyłączam i włączam radio i na nodze 9 napięcie podskakuje do 5V. Muszę podnieść tą nogę, może wtedy się coś wyjaśni. Ciekawi mnie to zanikające napięcie na mute out podczas gdy na mute in jest cały czas 0,7V podczas włączonego radia, Tymczasem może ma ktoś jakieś podpowiedzi dotyczące wspomnianego układu ? Jak powinien się prawidłowo zachowywać po podaniu napięcia z procesora na nogę mute in ?
    Kenwood KRC-754L i BA3906 - zanikające standbyKenwood KRC-754L i BA3906 - zanikające standby

0 0
  Szukaj w 5mln produktów