Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.
 • #1
  Telo
  Service technician RTV
  Mam pytanie w magnetofonie w kieszeni nr.2 nie mogę wyregulować obrotów pot.R36 jest już skręcony czyli zwarty ale i tak mam za wolne obroty,paski wymienione , mechanika nie stawia oporów chodzi lekko,silnik podmieniony ,tranzystory od regulacji obrotów wymienione i jest tak jak było.Dopiero po jakimś czasie doszedłem,że w obydwu mechanizmach są różne koła zamachowe te ośki gdzie przychodzi rolka dociskowa mają różną średnicę ktoś zmienił także ułożyskowanie.Pytanie moje jest jeżeli ktoś posiada taki magnetofon lub podobny firmy Diora MDS 502 ma chyba taką samą mechanikę to niech sprawdzi czy są takie same koła zamochowe co do średnicy czy są różne w 1 i 2 kieszeni?
 • #2
  Rychozol
  Level 26  
  Koła były różne zalezy które były na stanie. Sprawdź czy nie zatarła sie panewka. Swego czasu można było kupic na giełdzie we Wrocławiu koła wraz z ułożyskowaniem.
 • #3
  Telo
  Service technician RTV
  Panewka się nie zatarła koła po zdjeciu pasków chodzą luźno ,czyli co to ,że nie mogę wyregulować obrotów to nie jest zależne od rodzaju kół zamachowych?
 • #4
  h jaworski
  Home appliances specialist
  możesz mieć uszkodzony silnik (nie wchodzi na obroty) możesz mieć za małe paski ( sam zakładam mniejsze niż fabryczne i w niekturych mg nie chcą działać ) możesz też sprubować zmienić wartośc oporu aby zwiększyć obrotów
 • #5
  marian-48
  Level 21  
  :arrow: Telo piszesz, że silnik podmieniony nie wiem co to znaczy, ale jak włożyłeś silnik inny (powinien być EG-530KD-2B) to prawdopodobnie ma inne obroty znamionowe, porownaj z silnikiem w 1 magn.
 • #6
  DARREK
  Level 18  
  Posiadam magnetofon Diora MDS 456 i koła zamachowe w obydwu kieszeniach są takie same.. być może w nowszych typach są inne ale wątpie..
 • #7
  Rychozol
  Level 26  
  Jeśli panewka jest wytarta i ma za duzy luz to po założeniu paska są duże opory. Luzem bez paska moze chodzic lekko.
 • #8
  Telo
  Service technician RTV
  Nie zakładalem innego silnika tylko zamieniłem je pomiedzy mechanizmami ale temat zamknięty wstawiłem w szereg z rezystorem 150ohm rezystor 1.2K i wyregulowalem obroty i jest ok.Może nie za elegancki sposób ale jak działa .
 • #9
  renegat...
  Level 22  
  Witam i odrazu pewna sugestia...identyczne mechanizmy jak w mds506 i mds502 stosowane były w rejstratorach kolejowych Pyrlandia typ IRYS wiem bo sam zrobiłem drobna podmianke...diora robiła własnie dla nich mechanizmy...w sumie mógłbym spróbowac załatwic cały kompletny mechanizm...jak bedzie pan zainteresowany prosze smiało dzwonic lub smsowac 696512209