Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pobór prądu w passacie b5 1.9 tdi

30 Lip 2008 10:17 1947 3
  • Poziom 2  
    witam mam problem z poborem prądu, dawniej akumulator mi padał co dwa tygodnie w tej chwili to się zdarza co drugi dzień, byłem z tym problemem w serwisie boscha i stwierdzili że ładowanie pod odciążeniem i bez jest wręcz książkowe, akumulator jest dobry i podór prądu waha się między 0.02 a 0.03 mA, czyli teoretycznie wszystko ok , w praktyce jak mówiłem dwa dni i po baterii, skorzystałem z rad w poprzednim artykule i odłączyłem u siebie moduł komfortu i nic też bateria wytrzymała dwa dni, jaka może być przyczyna
  • Poziom 18  
    Przyczyn może być wiele;
    a) akumulator
    b) alternator (uszkodzenie)
  • Poziom 28  
    rysio-mechanik napisał:
    podór prądu waha się między 0.02 a 0.03 mA

Niemożliwe albo pomyliłeś jednostki, zmierz dokładnie albo napisz po ludzku.
    Pomiaru dokonuj po pewnym czasie od wyłączenia silnika (15 min. lub więcej), zamknij centralnym itd. tak jak go zostawiasz.
    Jeśli pobór będzie znikomy (poniżej 50mA) do sprawdzenia akumulator i alternator.

pozdrawiam

Z.
  • Moderator Samochody
    Wydaje mi się Kolego, że jednak akumulator kończy swój żywot. Był sprawdzany dynamicznie (z obciążeniem) na pojemność, czy tylko mierzono napięcie na klemach? Również zaskakuje mnie podany przez Ciebie wynik pomiaru poboru prądu, jest on raczej nierealny.