Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zerwane ścieżki na PCB od napędu konsoli Gamecube.

30 Lip 2008 12:04 2473 3
  • Poziom 10  
    Dostałem za darmo konsole Gamecube w kórej próbowano zainstalować chip Xeno GC. Niestety lutownica transformatorowa + obszar lutowania o wielkości 20 groszuwki = zniszczony chip. Udało mi się go odlutować lecz niektóre ściezki na płytce od napędu DVD są trwale uszkodzone. Jednak po dokładnemu przyjrzeniu się płytce wszystkie punkty do których prowadzą ścieżki są do nikąd tzn. nie łaczą się z niczym, na drugiej stronie płytki tez nic nie ma. Moja wiedza z elektroniki jest marna i na razie nie mam jak sprawdzić konsoli (brak oryginalnej gry), konsola odpala się normalnie i kręci płytą. Chciałbym się dowiedzieć czy jest szansa że konsola bedzie pracowac normalnie z takim uszkodzeniem oraz czy można to naprawić w warunkach warsztatowych w rozsądnej cenie.

Link przedstawiający proces instalacji Xeno GC
    http://www.dextrose.com/_forum/showthread.php?t=10709

Zdjęcie pokazujące jak to powinno wygladać + zaznaczone miejsca nie istniejące już na płytce ;)

Zdjęcie obecnego stanu, niestety nie potrafiłem zrobic dobrej fotki gdyż ten obszar jest naprawde bardzo mały :

Z góry dziękuję za pomoc.
  • PCBway
  • Poziom 33  
    Bardzo prosto stawiasz nowy układ i bez problemu Ci zrobią to obejście...
  • PCBway
  • Poziom 10  
    Dzisiaj doszła do mnie zamówiona na Allegro oryginalna gra i konsola mimo uszkodzonych ścieżek działa wyśmienicie:D Dziękuje za wszystkie porady.