Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konica Minolta C350 lekkie tło - papier kredowy 250g 170g

30 Lip 2008 12:05 2187 4
  • Poziom 19  
    Witam
    Przywiozłem C350 z fiery, wydruki bardzo dobre na zwykłym papierze. Problem pojawia się przy wydrukach na papierze kredowym - 250g oraz 170g - na takich testuje. Na wydruku jest zdjęcie full kolor, wokół biała ramka.
    No i na tej ramce jest lekkie tło, które dla sprawnego oka (np drukarz) widać od razu.
    Materiały eksploatacyjne w początkowej fazie cyklu.
    Pytanie czy można jakoś ustawić maszynę aby ten problem nie występował?
    Na zwykłym papierze jak pisałem wszystko jest ok.
    Dziękuję za pomoc
    Pozdrawiam
  • Poziom 14  
    Nie napisałeś jakie ustawienie papieru masz na kopiarce, chodzi o grubość bo może to w tym tkwi problem (zgrzewanie) do tego papier kredowy ma inne właściwości.
  • Poziom 19  
    Witam
    Grubość ustawiłem prawidłowo - thick 3.
    Coś mi się wydaje że te maszynki tak mają - delikatne tło przy papierze kredowym są i nic się na to chyba nie poradzi. Spróbuję jeszcze pozmieniać napięcie na pas transferowy, może to będzie miało jakiś wpływ.
  • Poziom 14  
    Jak zrobiłeś przy tej grubości thck 3 to zmień na thick 2 i zobacz czy jest jakaś różnica
  • Poziom 19  
    Żadnej różnicy nie ma jak zmienię na papier think 2, zresztą nie jest to na pewno wskazane jako że kartka dużo szybciej przechodzi przez stację utrwalania.
    Natomiast podniosłem napięcie backround na czarny wkład to tła praktycznie nie widać.
    Mam wydruki z innej maszyny i na nich też jest lekkie tło - zakładam że tak musi być.
    Pozdrawiam
    Temat zamykam