Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Klimatyzacja Volvo S80 - problem z czujnikiem ciśnienia

JacekS80 30 Lip 2008 18:00 4631 1
  • #1 30 Lip 2008 18:00
    JacekS80
    Poziom 1  

Witam,
    Od pewnego czasu borykam się z problemem przerw w działaniu klimatyzacji. Po uruchomieniu samochodu po dłuższej przerwie mogę rozkoszować się chłodnym powietrzem - nie trwa to jednak długo, po ~ 10 minutach klimatyzacja wyłącza się i nie załącza ponownie (chyba, że na drugi dzień, lub po długim postoju). Odwiedziałem kilku "fachowców"

1. Sprawdzono szczelność, ciśnienie, nabito freonem i odgrzybiono -> Niby ok, ale problem nie zniknął. Ponowna wizyta pokazała na komputerze błąd "ECM-0012 Air conditioning (A/C) line pressure sensor - Signal to low". Diagnoza - uszkodzony czujnik ciśnienia klimatyzacji. Nie są w stanie zamówić, polecili warsztat nr 2.
    2. Gość otworzył maskę (bez włączania silnika) i uznał, że trzeba wymienić cały kompresor (koszt 1200 + 150 wymiana).
    3. Pojechałem upewnić się do dealera volvo w Łodzi. Diagnoza -> uszkodzony czujnik ciśnienia klimatyzacji. Nowa część 350 zł, wymiana 400.

rozejrzałem się w internecie - takie czujniki kosztują 70 zł - czy ktoś po tym opisie może potwierdzić diagnozę volvo i powiedzieć mi jaki czujnik należy kupić ( w internecie znalazłem różne - 3,4 stykowe itd.. )
    Volvo S80, rocznik 1999, klimatyzacja automatyczna

Regulamin pkt 11 i 11,1 proszę poprawić. goldwinger

0 1
  • #2 30 Lip 2008 21:14
    rumun-r32
    Poziom 13  

Witam! kolego zobacz jaki jest stary czujnik (ile ma pinów). Ale zanim zabierzesz sie za kupowanie jedz do kogoś kto ma stacje do obsługi klimatyzacji sciągnąc gaz i zrobić próżnie zeby usunąć wilgoć z układu i ewentualnie wode która sie nagromadziła w chłodnicy pod kokpitem tylko wybierz sobie na to ciepły dzien bo po wytworzeniu próżni -1bar woda zacznie parować w już w 20 C. Ja podejrzewam ze zamarza dysza rozprężna z powodu nagromadzonej wody w układzie wiedz o tym ze w chłodnicy temp. spada nawet do -10 C a czujnik bym narazie zostawił w spokoju bo jak wyłącza kompresor to chyba jest dobry

1