Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Klimatyzacja Volvo S80 - problem z czujnikiem ciśnienia

30 Lip 2008 18:00 5264 1
 • Poziom 1  
  Witam,
  Od pewnego czasu borykam się z problemem przerw w działaniu klimatyzacji. Po uruchomieniu samochodu po dłuższej przerwie mogę rozkoszować się chłodnym powietrzem - nie trwa to jednak długo, po ~ 10 minutach klimatyzacja wyłącza się i nie załącza ponownie (chyba, że na drugi dzień, lub po długim postoju). Odwiedziałem kilku "fachowców"

  1. Sprawdzono szczelność, ciśnienie, nabito freonem i odgrzybiono -> Niby ok, ale problem nie zniknął. Ponowna wizyta pokazała na komputerze błąd "ECM-0012 Air conditioning (A/C) line pressure sensor - Signal to low". Diagnoza - uszkodzony czujnik ciśnienia klimatyzacji. Nie są w stanie zamówić, polecili warsztat nr 2.
  2. Gość otworzył maskę (bez włączania silnika) i uznał, że trzeba wymienić cały kompresor (koszt 1200 + 150 wymiana).
  3. Pojechałem upewnić się do dealera volvo w Łodzi. Diagnoza -> uszkodzony czujnik ciśnienia klimatyzacji. Nowa część 350 zł, wymiana 400.

  rozejrzałem się w internecie - takie czujniki kosztują 70 zł - czy ktoś po tym opisie może potwierdzić diagnozę volvo i powiedzieć mi jaki czujnik należy kupić ( w internecie znalazłem różne - 3,4 stykowe itd.. )
  Volvo S80, rocznik 1999, klimatyzacja automatyczna

  Regulamin pkt 11 i 11,1 proszę poprawić. goldwinger
 • Poziom 13  
  Witam! kolego zobacz jaki jest stary czujnik (ile ma pinów). Ale zanim zabierzesz sie za kupowanie jedz do kogoś kto ma stacje do obsługi klimatyzacji sciągnąc gaz i zrobić próżnie zeby usunąć wilgoć z układu i ewentualnie wode która sie nagromadziła w chłodnicy pod kokpitem tylko wybierz sobie na to ciepły dzien bo po wytworzeniu próżni -1bar woda zacznie parować w już w 20 C. Ja podejrzewam ze zamarza dysza rozprężna z powodu nagromadzonej wody w układzie wiedz o tym ze w chłodnicy temp. spada nawet do -10 C a czujnik bym narazie zostawił w spokoju bo jak wyłącza kompresor to chyba jest dobry