Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amplituner Unitra Diora Amator 3 stereo, brak pasma UKF.

tascom 30 Lip 2008 19:09 2044 5
  • #1 30 Lip 2008 19:09
    tascom
    Poziom 11  

Witam
    Posiadam amplituner Unitra Diora Amator 3 stereo, który nie odbiera nowego UKF-u.
    Wymieniłem głowicę i usunąłem z niej kondensatory obnizające pasmo UKF - nic to nie dało, napięcia na głowicy są poprawne.
    Gdy włączę fale długie odbiera bez problemu, zaś na UKF - ie słychać tylko małe szumy wzmacniaczy.
    Pomocy!

0 5
  • Pomocny post
    #2 30 Lip 2008 20:46
    dybas
    Poziom 37  

Nie wystarczy wylutować kondensatory. Głowicę należy jeszcze zestroić. Napisz, czy postępowałeś według opisu dostępnego m.in. na forum. Co z zasilaniem? Stroiłeś heterodynę? Czy szum zmienia się w trakcie kręcenia agregatem?

0
  • #3 30 Lip 2008 20:51
    tascom
    Poziom 11  

Heterodynę stroiłem, szum jest stale taki sam, nie zmienia się gdy kręci się agregatem, heterodyną, cewkami, ani kondensatorami zmiennymi, postępowałem dokładnie jak jest opisane na forum.
    Zasilanie jest poprawne 5 - masa =15,8V
    na 4 było 2,4V.

0
  • Pomocny post
    #4 17 Sie 2008 19:40
    doman30
    Poziom 15  

może źle zlutowałeś

0
  • Pomocny post
    #5 17 Sie 2008 21:23
    Diagran6
    Poziom 25  

Pewnie w rozpędzie wyrzuciłeś o jeden kondensator za dużo. Sprawdź przy heterodynie - często trymer jest uszkodzony (pęknięty lub utleniony). W efekcie czego zrywa ona drgania i zostaje tylko lekki szum wzmacniacza p.cz.

0
  • #6 22 Sie 2008 23:02
    tascom
    Poziom 11  

Co do kondensatorów, to nie wyciąłem za dużo, głowica jest poprawnie podpięta. Obecnie amator odbiera fale długie i krótkie, ale są dość duże szumy ( większe niż jak sprawdzałem na innym radiu).
    Na UKF-ie nic się nie zmieniło (jak go nie było tak i go nie ma). Podejżewam, że jest to wada obwodu p.cz. ale nie wiem co dokładnie jest padnięnte. Wymieniłem kondensatory ceramiczne 33nF znajdujące się w pobliżu UL1211N i dzięki temu działają fale długie.

0
  Szukaj w 5mln produktów