Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Programowanie sterownika DMX eurolite scan control

guciofilucio 20 Kwi 2011 09:12 35311 50
  • #31 20 Kwi 2011 09:12
    ProLighting
    Poziom 20  

kasowanie wszystkich scen:
    "Delete all scenes
    Caution: When you select this function, all programmed scenes will be irrevocably lost!
    Press and hold the Program-button and the Bank Down-button while disconnecting the device from the mains. Connect the device to the mains again."

• #32 20 Kwi 2011 11:03
    faasoleq
    Poziom 9  

Tyle z instrukcji też sie dowiedziałem, nic nie dało...
    jakieś inne propozycje?

• #33 20 Kwi 2011 11:10
    ProLighting
    Poziom 20  

Jak to nic nie dało?
    Coś może niedokładnie robisz. U mnie działało ....

• #34 20 Kwi 2011 11:14
    faasoleq
    Poziom 9  

Dobra, już poszło, czyli skasowało sceny (okazuje się że trzymając wspomniane klawisze nie wystarczy wyłączyć listwy, trzeba trzecią ręką wytargać kabelek :) )
    Pozostaje jeden problem: po przypisaniu joysticka do kanału 3, (PAN) okazuje się że do panoramy jest przypisany równocześnie kanał 3 i 9.
    ktoś ma może na to jakieś lekarstwo?

P.S.
    Chodzi mi o sterowanie głowicą ruchomą

• #35 09 Maj 2011 22:35
    DJMAIN
    Poziom 14  

Odnośnie sterowników.
    Ma ktoś instrukcję do Eurolite CLX-16 DMX ?

• #36 09 Maj 2011 22:45
    ProLighting
    Poziom 20  

mam, ale tylko w obcych językach. Może być ?

• #37 10 Maj 2011 09:22
    DJMAIN
    Poziom 14  

Jeżeli jest angielski to byłbym wdzięczny ;)

• #39 19 Lis 2011 10:18
    Grzechu_mg
    Poziom 2  

Witam serdecznie zakupiłem niedawno sterownik showtec showmaster 24. Mój problem polega na tym, iż nie mogę sobie poradzić z programowaniem tego urządzenia, które jest skomplikowane pozatym nie mam . Proszę o pomoc

• #40 22 Lut 2012 13:37
    kr1985
    Poziom 12  

witam mam sterownik DMX 512 firmy eutrolite i nie posiadam do niego zadnej instrukcji może posiada ktos tak ową albo jest mi w stanie wytlumaczyc jak zaprogramowac na nim światła. Posiadam takie wynalazki jak LED QUATTRO LIGHT II LED TECHNIK, STROBOSKOP FL-1500 DMX, AMERICAN DJ ELECTRA LED DMX, LASER SW-130RGY ORAZ VDMX 1500W STROBE LIGHT wszystkich urządzeń posiadam po 2 sztuki.

• #42 15 Kwi 2012 19:03
    guciofilucio
    Poziom 17  

Minęło już trochę czasu czy kolega "s2m4ndr4" uporał się z tym samym problemem co ja czyli przejścia między zaprogramowanymi scenami wychodzą gwałtownie (nie płynnie) ?
    Po mimo iż poznałem już sterownik dobrze (tak mi się wydaje) nadal nie mogę zrobić płynnego przejścia .Po ustawieniu fade time na taki sam czas jak speed lustra przechodzą jakby z opóźnieniem a z większym nastawem niż speed stoją nieruchomo.
    Myślałem że problem leży po stronie scanerów ale nie dawno kupiłem 2 scanery tym razem markowe i o wiele lepsze i jest to samo ,jest to bardzo irytujące że te lustra tak szarpią .

Miałem w rękach jakiś czas temu scaner eurolite ale bez joystcka i tam działały płynne przejścia ! Nawet w trybie manual jak ustawiłem fade time na np. 3 sekundy to lustra powoli przesuwały się po wciśnięciu sceny, jak 5 sekund to jeszczee wolniej a u mnie zawsze te lustra przeskakują z maksymalną prędkością .

• #43 21 Kwi 2012 23:09
    tomi64
    Poziom 9  

Ja mam pytanko do znawców.. kupilem sobie tego eurolite scan control 192 i mam problem z ustawieniem stałych swiatel przy programie..

Jest możliwosc zeby zapuscic jakis program na powiedzmy skanery(pary) od 1 do 3 tak by móc w tym samym czasie kontrolowac pary ktore są na adresie 49 czyli 4 skaner.
    co chwila mi znika swiatlo z 4 skanera.. Please Help!

• #44 22 Kwi 2012 08:44
    Maximoorg
    Poziom 21  

Opisz dokładniej problem. Te sterowniki nie dają zbyt wiele możliwości. Z tego co zrozumiałem chcesz aby trzy pierwsze urządzenia działały według programu a czwarte sterować ręcznie? Jedynym rozwiązaniem jakie umożliwia ten sterownik jest włączenie wybranego programu, następnie wciśnięcie "scaner 4", ustawienie suwaków i potem w zależności od potrzeb zmiana ich położenia przy cały czas wybranym urządzeniu 4. Gdy ponownie naciśniesz przycisk wyboru skanera 4 ustawienia się wyzerują.

• #45 22 Kwi 2012 13:08
    tomi64
    Poziom 9  

Maximoorg napisał:
    Jedynym rozwiązaniem jakie umożliwia ten sterownik jest włączenie wybranego programu, następnie wciśnięcie "scaner 4", ustawienie suwaków i potem w zależności od potrzeb zmiana ich położenia przy cały czas wybranym urządzeniu 4. Gdy ponownie naciśniesz przycisk wyboru skanera 4 ustawienia się wyzerują.

i to jest wlasnie irytujące..

mam 24 PARy, 18 z nich ustawilem jako urządzenia od 1 do 3. 6 pozostałych PARów ktore są jako 4 scanner chce dac na przód zeby swiecily na bialo na twarze.. z tym ze jak na tych 18 dam program to już moge zapomniec o manualnym ustawianiu 4 scannera..

Jedyna rzecz jaką można chyba zrobic to ustawic bank na ktorym 4 scanner bedzie stały a reszta (1-3) bedzie sie zmieniala prawda ? chyba ze ktos ma lepszy pomysl? Nie wiem za bardzo jak korzystac z chase'ów..

• #46 22 Kwi 2012 15:05
    Maximoorg
    Poziom 21  

Przeczytaj jeszcze raz mój post. Możesz włączyć program w którym 18 PARów będzie "mrygać", a następnie wybrać "scaner 4" (zapali się dioda przy 4) i ustawić na nich biały kolor. Dopóki "scaner 4" będzie włączony będziesz mógł zmieniać jego ustawienia a program cały czas będzie działać.

Nie myślałeś o konwerterze DMX-USB?

• #47 22 Kwi 2012 18:37
    tomi64
    Poziom 9  

no wlasnie tak chcialem zrobic:) ale jak jak ustawiam sobie na jakims banku te 8 scen, zapuszcze program na 18 PARów i pozostalymi szescioma na '4' chce manualnie sterowac suwakami to przy zmianie scen w banku ustwienia dla '4' sie zerują i swiatlo gasnie (a reszta sobie mruga w najlepsze:) ) .

Mam konwerter z DabSystem ale Martin LightJockey 2,5 nie chce śmigac na 64-bitowym systemie :) a inne programiki są badziewne.. Chyba że poleciłbyś coś dobrego ?

Pzdr

tomi

• #48 22 Kwi 2012 21:48
    Maximoorg
    Poziom 21  

Ja używam freestylera dla skanerów, parów, stroboskopów i wielu innych w zależności od potrzeb i nie narzekam ;) Jutro wyciągne ten sterownik i dokładnie sprawdzę działanie tych opcji.

• #49 22 Kwi 2012 22:28
    tomi64
    Poziom 9  

własnie w tym momencie rozwiązałem swoj problem.... wystarczy włączyć jakiś program, wcisnąć scanner ktorym chcemy sterować i wcisnąć przycisk OVERRIDE! :)) tak gdyby ktoś szukał tego rozwiązania.. trywialne ahh :) pozdrawiam!

• #50 28 Lip 2012 15:42
    djquatromix
    Poziom 10  

A Może znajdzie się łaskawca który posiadał bym polska instrukcje do behringera eurolight LC2412
    Dopiero zaczynam swoja przygodę z sterownikami i mam pewne kłopoty nauczyłem się już sterować głowicą przynajmniej tak mi się wydaje ale nie mam pojęcia jak stworzyć jakąś scenę mam 4 głowice flash mini spot i dwa scanery scantech250.
    Może ma ktoś pomysł jak to programować i zapisywać no i idealnie by było dostać polska instrukcje

• #51 14 Wrz 2012 10:55
    AwalusA
    Poziom 2  

Witam próbuje ogarnąć sterownik lightmaxx 192.
    Próbując zaprogramować na razie tylko jeden PAR chciałem zrobić 1bank 1 scena zmianę kolorów na PARZE ( samo w sobie światło tak robi)
    ustawiając taką opcję na sterowniku i zapisując wyświetla mi się tylko 1 kolor i nic więcej. Ja robie coś źle czy po prostu 1 scena to będzie 1 kolor i chcąc żeby kolory sie zmieniały tak jak na PARze muszę ustawić 8 scen?

Chcąc ustawić scenę żeby kolory zmieniały się błyskiem tylko błyska się lekko kolor biały...

Z góry dzięki za pomoc.