Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Programowanie sterownika DMX eurolite scan control

guciofilucio 30 Lip 2008 19:43 34303 50
  • #1 30 Lip 2008 19:43
    guciofilucio
    Poziom 17  

Prosze o niekasowanie tego tematu poniewaz oswietleniem zaimuią sie osoby które nagłasniaią a na forum o oswietleniu nikt mi nieodpowiedział.

Niedawno kupiłem sterownik eurolite i dopiero zaczynam zabawe ze skanerami,obsluga iest dla mnie bardzo trudna (instrukcia po angielsku i do tego bardzo zawiła),napewno znaidzie sie ktos kto ma ten sterownik.
    Gdy wchodze w tryb programowania niemoge zobaczyc co programuie poniewaz w tym trybie scanery niedzialaia .dopiero po wyisciu z tego trybu moge poruszac lustrami.

Czy tak iest ze wszystkimi sterownikami czy ia cos zle robie

0 29
  • #2 11 Wrz 2008 14:34
    Żuraw
    Poziom 17  

Witam

Po wejsciu w tryb programowania, sterownik automatycznie przechodzi w "blackout". Aby mieć podgląd na prace skanerów wciśnij "blackout"

Pozdro

1
  • #3 13 Wrz 2008 21:35
    guciofilucio
    Poziom 17  

wielkie dzięki teraz mogę w koncu zacząć programować.po przetłumaczeniu instrukcji widze że o tym "BLACKOUT" niema jakiejkolwiek wzmianki.
    a czy wiesz czym jest funkcja chase i czym sie rózni od standartowego programowania ?

1
  • #4 13 Wrz 2008 23:20
    miszkoo
    Poziom 28  

Kolego ten magiczny przycisk blackout to bardzo dobra rzecz bo w czasie jednej sceny możesz z pamięci programować kolejną a na scenie mieć cały czas to samo.

2
  • #5 14 Wrz 2008 01:17
    Żuraw
    Poziom 17  

Hej

blackout wywołuje zerowe nastawy DMX na wsyzstkich kanałach.
    Chase jest jakby bankiem pamieci wszystkich scen, mozesz do niego wprowadzic zaprogramowane wczesniej sceny tak ze powstaje sekewencja scen. Mozesz tam wprowadzic maksymalnie wszsytkie mosliwe 240 scen, oczywiscie na kazdy z 6ciu chaserów bo chyba tyle masz w tym sterowniku.
    Gdybyś bardzo potrzebował to polską intrukcje i moge Ci przeskanować.

Pozdro

0
  • #6 16 Wrz 2008 22:58
    guciofilucio
    Poziom 17  

bym był bardzo wdzieczny za instrukcje.chciałem jeszcze zapytac do czego służy suwak FADE TIME-FADER

0
  • #8 21 Wrz 2008 23:08
    guciofilucio
    Poziom 17  

dzieki za instrukcje ,brakuje stron od 16 do 20 akurat tam gdzie jest opis o chaserach.

jak dobrze zrozumiałem suwakiem fade time można ustawić płynność przejścia miedzy scenami ? bo jak nim poruszam to nie widzę zmian ,mam własnie kłopot z płynnym poruszaniem sie scanerów .

1
  • #9 13 Gru 2008 14:45
    janiaczek
    Poziom 2  

Witam z racji iż jestem nowy na forum i nie mam odpowiedniej ilości punktów i nie mogę ściągnąć powyższej instrukcji obsługi proszę kogoś o przesłanie jej na maila janiaczek321(malpa)o2.pl

z góry dziękuje.

0
  • #10 20 Gru 2008 23:16
    Kameel1
    Poziom 1  

Koledzy, może ktos mi powie jak adresowac skanery dla tego sterownika, to co jest w instrukcji sie nie sprawdza....

Np. projector8 - adress 113, jak to ustawic na skanerze, który ma numery od 1 do 12 ?

Na starym MIRAGE wszystko mozna ustawic bez problemu...

0
  • #11 22 Gru 2008 07:25
    Krzysieksiek
    Poziom 20  

Prawdopodobnie skanery należy adresować co 16, czyli pierwszy ustawiasz adres 1, kolejny 17, następny 33 itd. W razie niejasności możemy pogadać.

2
  • #12 29 Gru 2008 20:47
    guciofilucio
    Poziom 17  

Ja mam w swoich czterech skanerach ustawienie do 10
    Pierwszy adresuje na 1
    Drugi na 2
    Itd.. i mam pełną kontrole nad każda funkcją skanera (każdego z osobna)
    Sterowanie odbywa się czterema suwakami
    1 pan
    2 tilt
    3 gobo z filtrami
    4 funkcja stroboskop i otwarcie zamknięcie przesłony

Do fachowców mam pytanie j.w. czy da się tak ustawić żeby wszystko
    chodziło płynnie bo te skoki od sceny do sceny bardzo mnie irytują .

0
  • #13 06 Sty 2009 16:50
    Krzysieksiek
    Poziom 20  

guciofilucio napisał:
    Ja mam w swoich czterech skanerach ustawienie do 10
    Pierwszy adresuje na 1
    Drugi na 2
    Itd.. i mam pełną kontrole nad każda funkcją skanera (każdego z osobna)
    Sterowanie odbywa się czterema suwakami
    1 pan
    2 tilt
    3 gobo z filtrami
    4 funkcja stroboskop i otwarcie zamknięcie przesłony

Do fachowców mam pytanie j.w. czy da się tak ustawić żeby wszystko
    chodziło płynnie bo te skoki od sceny do sceny bardzo mnie irytują .

Kwestia samego adresowania uzależniona jest od tego jakim sterownikiem się dysponuje.
    Nie bardzo rozumiem jak kolega ustawia te adresy czyli na pierwszym skanerze dajesz adres 1 a na drugim nadajesz adres 2 ? Z opisu funkcji skanerów jakimi dysponujesz adresowanie powinno odbywać się co 4, czyli pierwszy na 1 a drugi na 5 (ale tak jak wspomniałem jest to zależne od sterownika). Ja swoje skanery zmuszony jestem adresować co 16, czyli pierwszy na 1 a drugi na 17 itd.

Nie wiem czy dobrze rozumiem Twój problem?
    Co do płynnego przechodzenia między scenami, to do tego wykorzystać powinieneś suwaki (suwak szybkości zmiany i suwak czasu przejścia), w tym przypadku suwak czasu przejścia.

1
  • #14 25 Sty 2009 20:03
    guciofilucio
    Poziom 17  

Zle to napisałem
    Mój scaner mozna ustawić jako Device 1 albo Device 2 i tak do 10
    przy Device 1 reaguje na kanały od 1 do 4 jako Device 2 reaguje od 5 do 10
    itd..
    Mam 4 scanery wiec 16 kanałów mi starcza na pierszym urządzeniu w sterowniku.
    Mam taki suwak Fade Time i według instukcji to właśnie on ale nie działa mimo ze gdy nim poruszam to zmieniają mi sie parametry na wyswietlaczu
    sterownika.

0
  • #15 26 Sty 2009 13:06
    Krzysieksiek
    Poziom 20  

Hmm. Suwak FADE TIME (oraz SPEED).
    Na emaila przesyłam Ci opis jak to ustawić podpunkt 3.3. Ale FADE TIME (z tego co ja zaobserwowałem) działa tylko podczas odtwarzania scen z pamięci.

0
  • #16 24 Maj 2009 20:01
    kozak04-301
    Poziom 1  

Dzień dobry

Zwracam się do forumowiczów z wielką prośbą.
    Poszukuję polskiej instrukcji do sterownika świateł DMX z joystickiem.
    Ten, który posiadam to eurolight scan control.
    Będę bardzo zobowiązany za pomoc.
    Mój mail: beatbrothers(malpa)beatbrothers.pl

Z góry dziekuję i pozdrawiam

Mariusz Kozak

0
  • #17 24 Maj 2009 21:52
    guciofilucio
    Poziom 17  

Mało spostrzegawczy jesteś instrukcja jest do sciągnięcia kilka linijek wyżej !
    A ten dzojstik to niewypał bardzo żle mi się nim steruje bo ma sporą bezwładność.Zapomnij o wcelowaniu w tańczącą pare.
    Suwakami za to celuje się bardzo precyzyjnie.

0
  • #18 14 Lis 2009 14:05
    s2m4ndr4
    Poziom 8  

Witam. Posiadam podobny sterownik i potrzebuję pomocy, odnośnie płynnego poruszania się głów ruchomych, nie przechodzą ze scen płynnie tylko się zatrzymują na każdej. próbowałem bawić się suwakiem fade time i speed ale nie przyniosło to pożądanego efektu.

0
  • #19 14 Lis 2009 19:08
    skwarag
    Poziom 10  

Ustaw takie same czasy fade i speed to wtedy nie ma zatrzymań.

0
  • #20 11 Sty 2010 08:16
    Lotosowa
    Poziom 2  

Szukam pełnej wersji instrukcji obsługi sterownika scan control (z brakującymi stronami od 16 do 19)?
    Jeśli masz, to wklej na forum lub wyślij na urmila(malpa)o2.pl

Z góry dzięki!

0
  • #21 11 Sty 2010 15:53
    LuckyDj
    Specjalista - oświetlenie sceniczne

Cytat:
    nie przechodzą ze scen płynnie ,tylko się zatrzymują na każdej

Żeby przechodziły same między scenami musisz zaprogramować CHASE

0
  • #23 02 Kwi 2010 17:47
    djdawidprodj
    Poziom 2  

Moze ktos posiada instrukcje polska do sterownika dmx showtec Showdesigner 1024 ????

0
  • #24 06 Kwi 2010 09:18
    przemo512
    Poziom 9  

djdawidprodj napisał:
    Moze ktos posiada instrukcje polska do sterownika dmx showtec Showdesigner 1024 ????

Witam przyłączam się do prośby poprzednika o instrukcje obsługi w j.polskim do Showdesigner 1024 lub sc-3216 a także do Digital Dimmer Pach dpx-620 III - wszystkim z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam

0
  • #25 08 Kwi 2010 18:32
    djdawidprodj
    Poziom 2  

chcesz do dimera firmy botex?? instrukcje moge przeslac tylko prosze o jakis adres poczty.

0
  • #26 09 Kwi 2010 21:53
    tamel
    Poziom 1  

potrzebuje polskiej instrukcji do sterownika Eurolite CLX-16 DMX lub SKYTEC 16-ch DMX 512 Console
    akna75(malpa)wp.pl

0
  • #28 04 Sty 2011 16:44
    yoduffy
    Poziom 9  

witam,
    mam eurolite lcd 4/s dimmer controler. Proszę powiedzcie mi o co chodzi ponieważ nie mogę sterować de facto niczym oprócz właczenia lub wyłączenia świateł i to wszystko. Na sterowniku nic mi się nie świeci, ani lcd ani diodki. Chciałbym aby światła mrugały w zależności od muzyki, to wszystko. Przepraszam z góry za moje niefachowe nazewnictwo - szef po prostu wymaga aby to działało i tyle. Dziękuję z góry za pomoc.

1
  • #29 17 Mar 2011 00:10
    buforacces
    Poziom 9  

tu jest świetnie opisane jak programować zaawansowany sterownik dmx po polsku. ja kiedyś z tego skorzystałem, działa bez zarzutu. Polecam
    http://sterownikdmx.pl.tl/

0
  • #30 19 Kwi 2011 17:00
    faasoleq
    Poziom 8  

Witam.
    Czy ktoś może wie jak zrobić Factory Reset w tym cudacznym urządzeniu?
    Bo mam zdrowo namieszane, (kilka kanałów działa w trybie "invert", a joystick mimo przyporządkowania do kanału 3, działa równocześnie na 3 i 9)
    dzięki

0