Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tworzenie domowej sieci bezprzewodowej na odległość do 100m.

30 Lip 2008 20:21 1600 3
  • Poziom 18  
    Witam otóż mam problem nie wiem co kopić aby mojemu szwagrowi udostępnić neta z mojego AP z domu do domu. Między jego domem a moim jest 60 do 100 m i teraz jaką yage i jaką kartę kupić aby przebiła się przez drzewka. Znaczy przez liście. Zasięg jest bo jeżeli podłącze u mnie ap pod yage to u niego mam sygnał dobry na standardowym baciku (sprawdzałem na mojej karcie sieciowej) ale chce aby to u niego była yaga bo z mojej mam sygał odbiorczy od dostawcy a w domu mam na zwykłym bacie. Więc jeżeli u niego z mojej yagi był sygnał na zwykła antenę (bacik) to czemu nie może być na odwrót z tych małych standardowych ledwo wykrywalna jest moja sieć ale z yagi będzie chyba już dobrze

myślałem o tym

http://www.allegro.pl/item406499086_zestaw_antena_yaga_19_dbi_karta_pci_tp_link.html czy to sie opłaca kupić czy można coś tańszego i lepszego
  • Poziom 17  
    Myślę że antena Yagi spełni twoje oczekiwania. Punkty ap - client TP-Link to również dobry wybór posiadają one chipset Atheros który skutecznie zwiększa zasięg szczególnie w trudnych warunkach. Wielką niewiadomą jest sama antena ponieważ producent z powietrza wypisał ten zysk . Powiedzmy że taki zestaw na tej odległości powinien dać mocny sygnał.
  • Poziom 10  
    Ja mam taki sam problem, mieszkam 3-4km (sciana drzew) od punktu gdzie muszę dopiero załorzyć punkt nadawczy i niewiem jak i co zrobić .w tamtym punkcie musze wykupić pakiet i popżez antene doprowadzić sygnał do punktu zamieszkania.Proszę o rade co i jak.

Proszę niezwłocznie poprawić swój post zgodnie z punktem 10.9 regulaminu, niezastosowanie się do zaleceń moderacyjnych skutkować będzie ostrzeżeniem.
  • Poziom 37  
    Postawic 2 maszty tak zeby anteny sie "widzialy", na maszty hermetyczne skrzynki, do skrzynki Acess Pointy [cos sensownego np wspomniany TP-link] tak zeby kabel antenowy wifi byl jak najkrodszy, APeki zestawic w trybie bridge i dzialasz.