Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wspólny pilot dla Wiśniowski i Nice.

30 Lip 2008 21:09 9656 16
  • Poziom 19  
    Mam Pytanie.Jak sobie radzicie z dużą ilością pilotów w domu.Aktualnie jestem szczęśliwym posiadaczem bramy garażowej Wiśniowski , bramy zewętrznej skrzydłowej z pilotem 2-kanałowym Nice.Pierwszu kanał - oba skrzydła , drugi jedno skrzydło.No i pilot do alarmu domowego.Generalnie chciałbym mieć dzwi garażowe i brame w jednym pilocie.Jest na to jakis sposób?Jakieś przystawki , czy coś w tym rodzaju?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 18  
    Można kupić drugi odbiornik z NICE i podpiąć sie pod automatykę drzwi garażowych. Jak tak robiłem ale miałem bramę z FACC, a drzwi garażowe z NICE. Teraz brama działa na pilocie z FACC, a drzwi garażowe i na pilocie z NICE i pilocie z FACC. Wejdź na http://www.nice.pl/_new/index.php?id=34 i poszukaj sobie odbiornika kompatybilnego z swoim pilotem.
  • Poziom 19  
    Podpinałeś się pod wejscie do sterowania manualnego?(wyłącznikiem), czy pasuje jako cały odbiornik wpinany w płytę?
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 18  
    Podpinałem się pod wejście sterowania manualnego. Ten odbiornik miał na wyjściu przekaźnik i był zasilany takim samym napięciem jak reszta układu sterowania bramy garażowej więc nie było problemów z podłączeniem.
  • Poziom 19  
    Tak dumałem o czymś 3-4 kanałowym ale muszę polukać czy jest takie wyjście no i te otwieranie jednego i dwóch skrzydeł.Polukam w tygodniu i napisze co i jak
  • Poziom 2  
    polecam sterownik 4 kanałowy f-y elmes w wykonaniu 24 v zasilony z centrali sterowania nice
  • Poziom 11  
    Piloty 4-kanałowe to standard! W NICE-Opera są też nawet 9-kanałowe (krok po kroku). Proponuje rozwiązanie zaproponowane przez kolegę ja_dzik. Przy pomocy odbiorników uniwersalnych (czasami centralek) możemy zintegrować drogi prawie wszystkich urządzeń domowych takich jak: brama wjazdowa, brama garazowa, markiza tarasowa, rolety zewnętrzne a nawet oświetkenie itp.
    Twoja brama posiada bardzo przydatną funkcję furtki!
  • Poziom 19  
    no chyba bedzie zainwestować w odbiorniki bo każde z urzadzeń które posiadam ma wyjscia na przełączniki manualne.
  • specjalista -automatyka bramowa
    Kolega powyżej odrobina kryptoreklamy?
    Najprościej pozostać przy Nice dokupując piloty 4 kan. orygnalne albo zamienniki (autor nie uściślił którą drogę radiową Nice ma, ale są zamienniki i Flor i Smilo 20 zł tańsze od oryginałów) a do sterowania garażem i alarmem użyć odbiorników uniwersalnych (aktualnie najtańszy na A...o to Proxima).
    A w ogóle to zajrzyj do tego postu tuż obok - tam jest więcej kombinacji: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2214413.html
  • Poziom 15  
    Odkopuje temat, bo mam taką rozkminę: chcę kupić napęd Nice Wingo 2024 do bramy skrzydłowej. Mam bramę garażową Wiśniwoski z Napędem Metro 800. Chciałbym mieć jednego pilota od tych dwu napędów. Minęło 8 lat od ostatniej odpowiedzi, czy coś zmieniło się w tym temacie? Jakie jest najlepsze rozwiązanie?

BTW. Powyższe linki z postów nie działają
    Z góry dzięki za podpowiedzi.
    Nic się nie zmieniło. Zwiększyła się ilość opcji (patrz niżej)
    W zależności, które piloty bardziej podchodzą - Do Wiśniowskiego montujesz odbiornik zgodny ze swoim Nice (a dokładniej z typem drogi radiowej - nie napisałeś jaką masz) - i wszystko bangla na Nice lub do napędu Nice montujesz odbiornik zgodny z Wiśniowskim (a dokładniej z Somfy RTS, bo ten napęd to brandowane Somfy, ale też nie uszczegółowiłeś, jakie piloty masz) i wszystko pracuje na pilotach Somfy.
    Pojawiła się trzecia opcja - pilot uniwersalny (zamiennik jedocześnie kilku marek - na każdym przycisku można ustawić drogę radiową innego producenta) - taki pilot, obsługujący jednocześnie Somfy RTS i właściwie wszystkie Nice to np. Why Evo, Media-tech SMART RC DUPLICATOR MT5108, Są i inne - kwestia znalezienia.

Odbiornik - zamiennik w/w marek ( np Proximy) to koszt 100 zł lub troszkę więcej. Pilot uniwersalny - ok. 75 zł - czyli dla jednego pilota - tańsza opcja pilotowa, jeśli potrzebujesz więcej pilotów - tańszy będzie dodatkowy odbiornik.
  • Poziom 15  
    dzięki za odpowiedź. Co do Wiśniowskiego to mam Piloty Pulsar RTS (Somfy F-74300 CLUSES). Jeśli chodzi o Nice to na razie zamierzam dopiero kupić Wingo 2024. Jeszcze nie wybrałem jakie piloty.
  • Poziom 15  
    kotbury napisał:
    taki pilot, obsługujący jednocześnie Somfy RTS i właściwie wszystkie Nice to np. Why Evo, Media-tech SMART RC DUPLICATOR MT5108

Zagłębiłem się w specyfikacji i jednak ta opcja nie będzie pasować do mojego przypadku. Mam piloty PULSAR i póki co nie znalazłem zamienników do nich. Na liście np: Media-tech SMART RC DUPLICATOR MT5108 nie ma wymienionego PULSARA RTS, więc wnioskuję że nie zadziała.

Będę szukał opcji z odbiornikiem dwukanałowym bo chciałem zachować możliwość otwierania jednej połówki bramy. Czy dobrze rozumuje?
    Co do dwukanałowego - tak , drugi kanał na częściowe otwarcie, a co do rodzaju drogi radiowej - może zapytaj u Wiśniowskiego czy jego Pulsar RTS i Somfy RTS to przypadkiem nie to samo - Wiśniowski częściowo bazuje na Somfy, i zbieżność nazw może nie jest przypadkowa.
  • Poziom 15  
    kotbury napisał:
    może zapytaj u Wiśniowskiego czy jego Pulsar RTS i Somfy RTS to przypadkiem nie to samo

Wysłałem do nich zapytanie, ale wydaje mi się, że ten cały PULSAR to Somfy SIMU. Identyczne obudowy
    Wspólny pilot dla Wiśniowski i Nice.